Górzyste 48 litrów.

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#181

Post autor: Samotny77 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Komarowa pisze: pn lis 04, 2019 12:07 pm Jeśli napowietrzałeś wodę, w której czekały na powrót do zbiornika, nie powinny raczej zdechnąć.
No to już wiem gdzie popełniłem błąd :(. kilka godzin siedziały w otwartym słoiku :(. Całe życie człowiek uczy się na błędach szkoda tylko, że są one tak kosztowne :(
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Górzyste 48 litrów.

#182

Post autor: Komarowa »

Nie wiem, co mówią mądre książki. Natomiast z doświadczenia i obserwacji wiem, że krewetki bardzo źle reagują na sól, wodę utlenioną i nawet śladowe ilości miedzi w wodzie, oraz na zbyt małą ilość tlenu.
Dodano do tego postu po 1 minucie 25 sekundach
Dopóki nie znalazłeś wszystkich martwych, jest szansa, że chociaż część przeżyła.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#183

Post autor: Samotny77 »

Komarowa pisze: pn lis 04, 2019 12:48 pm Dopóki nie znalazłeś wszystkich martwych, jest szansa, że chociaż część przeżyła.
W gęstwinie roślin ciężko będzie odnaleźć martwe krewetki. Pogodziłem się niestety z utratą wszystkich osobników :faint: :cry: :smutny:
Dodano do tego postu po 12 godzinach 30 minutach 40 sekundach
Mimo iż minęło tyle czasu od tragedii to jeszcze trzyma mnie total wkurwienie własnej głupoty i smutek z zaistniałej sytuacji :twisted: W momencie gdy tylko światło się zapali to widzę, że trup ściele się gęsto niczym w filmie Ostatni Samuraj :smutny:
Dodano do tego postu po 23 dniach 18 godzinach 50 minutach 40 sekundach
Nie było mnie przez jakiś czas, bo przez to co się stało miałem ochotę wszystko rzucić i się poddać. A to aktualne zdjęcie (odpowiednio zmniejszone co by nie było problemu ;) ):
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt lis 05, 2019 5:21 pm przez Samotny77, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Górzyste 48 litrów.

#184

Post autor: Komarowa »

Minimalistyczna kostka wygląda pięknie !
Mój ulubiony zbiornik :oklaski:
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#185

Post autor: Samotny77 »

Komarowa pisze: czw lis 28, 2019 8:32 pm Mój ulubiony zbiornik
Skoro ulubiony to garść informacji. Wpuściłem dziesięć sztuk White Pearl, ale widzę tylko dziewięć za to pojawiły się maluchy :viva: . Są tak maciupkie, że trudno je dostrzec gołym okiem :shock: A oto kilka fotek mieszkańców:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W dużym zbiorniku bez zmian. A to jego mieszkańcy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Górzyste 48 litrów.

#186

Post autor: Komarowa »

:oklaski:
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#187

Post autor: Lech-u »

Wow!
Fajne!
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#188

Post autor: Samotny77 »

Akwaria mają się dobrze, ale pojawiła się możliwość kupienia akwarium o wymiarach 100x40x40 w dość rozsądnej cenie. Wymiary idealnie pasujące do mojej szafki, oświetlenia. Jest kilka osób śledzących mój wątek dlatego chce się zapytać jak wy to widzicie? Zakupić i zamienić na jedno większe? Czy przeprowadzka dwóch zbiorników do jednego (z wykorzystaniem podłoża i wszystkiego co w nich jest) w pojedynkę jest wykonalna? Wszelkie sugestie, opinie, podpowiedzi mile widziane, gdyż zbliża się św. Mikołaj i musi podjąć decyzję jaki mi prezent przynieść pod choinkę ;) :D
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Górzyste 48 litrów.

#189

Post autor: Komarowa »

Jasne, że taka przeprowadzka jest wykonalna.
Jednak wygodniej byłoby to duże akwarium... jako czwarte :mrgreen:
Ostatnio zmieniony śr gru 18, 2019 5:45 am przez Komarowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Boro1

Górzyste 48 litrów.

#190

Post autor: Boro1 »

Samotny77 pisze: śr gru 18, 2019 5:23 am Czy przeprowadzka dwóch zbiorników do jednego (z wykorzystaniem podłoża i wszystkiego co w nich jest) w pojedynkę jest wykonalna?
Wszystko zależy od tego jakie parametry wody masz w obu zbiornikach. Jeśli podobne moim zdaniem nie widzę przeciwwskazań. Zielsko pewnie na jakiś czas zmarnieje, ale odbije. Musisz na pewno pomyśleć o wydajnej filtracji do nowego zbiornika, przy czym jak odpalisz nowy filtr stare powinny pracować jeszcze jakiś czas, by nie zaburzyć biologii.
Spostrzeżenie Komarowa,
Komarowa pisze: śr gru 18, 2019 5:45 am wygodniej byłoby to duże akwarium... jako czwarte
jest bardzo trafne :)
Dodano do tego postu po 36 sekundach
Komarowa pisze: czw lis 28, 2019 8:32 pm Minimalistyczna kostka wygląda pięknie !
świetne akwarium - napisz coś więcej o nim
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#191

Post autor: Samotny77 »

Komarowa pisze: śr gru 18, 2019 5:45 am asne, że taka przeprowadzka jest wykonalna.
Jednak wygodniej byłoby to duże akwarium... jako czwarte
Komarowa nie kuś kobieto, oj nie kuś ;) :D

Nie mam miejsca póki co na kolejne oraz funduszy na potrzebny osprzęt :(
Boro1 pisze: śr gru 18, 2019 9:58 am Wszystko zależy od tego jakie parametry wody masz w obu zbiornikach.
W obu zbiornikach parametry są takie same. Pisząc o przenosinach i związanych z nimi obawach bardziej dotyczyły tego jak do tego zabrać się po fachowemu, aby ryby nie ucierpiały, aby jak najmniej się zdźwigać (kręgosłup już nie pierwszej jakości ;) :D), no i aby jak najmniej dołożyć do tej zamiany czyli wykorzystać wszystko co już jest w starych zbiornikach.
Boro1 pisze: śr gru 18, 2019 9:58 am Komarowa pisze: ↑28 lis 2019, o 20:32
Minimalistyczna kostka wygląda pięknie !
świetne akwarium - napisz coś więcej o nim
Któregoś pięknego dnia po tradycyjnych zabiegach pielęgnacyjnych moich dwóch zbiorników usiadłem na kanapie, otworzyłem puszkę i zacząłem podziwiać skończony efekt będąc dumnym tego co widzą moje oczy. Niestety co jakiś czas mój wzrok opadał niżej i ukazywała mi się pusta, niezagospodarowana półka a w tle goła ściana :twisted: Im dłużej patrzyłem tym co raz bardziej mnie to :bęc: . Z każdym wypitym łykiem, kolejną pochłanianą puszką to rosło, aż w końcu stwierdziłem stawiam mały zbiornik co by zasłonić tą wnękę. Szybkie pomiary, przegląd tego co mam pod ręką i decyzja zapadła. Miałem wszystko tzn. filtr, oświetlenie, matę, kamienie, podłoże, ale jedyne czego mi brakowało to rzeczy najważniejszej akwarium. Szybko udało mi się wychaczyć idealny zbiornik i tak za 25 zł kupiłem to akwarium wraz z pokrywą, którą od razu sprzedałem. I tak od jednego wypitego piwa do realizacji upłynęło kilka godzin, ale efekt wyszedł zadowalający :)

Akwarium ma wymiary 40x25x25 czyli standard, filtr to Aquael FZN-3 kaskada, którą miałem, oświetlenie to lampka Aquaela 11W i to cały sprzęt.
Podłoże dałem takie jak miałem czyli Filtus Floran Start, a na to czarny żwirek. Wrzuciłem jeden kamień obwiązując go wcześnie mchem (jaki to gatunek nie wiem), zalałem wodą z podmianki ze starych zbiorników, odczekałem 1,5 tygodnia i wpuściłem stadko White Pearl, które obecnie uległo powiększeniu :) Ot i cała historia :D
Ostatnio zmieniony śr gru 18, 2019 2:29 pm przez Komarowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Boro1

Górzyste 48 litrów.

#192

Post autor: Boro1 »

Samotny77 pisze: śr gru 18, 2019 1:14 pm zalałem wodą z podmianki ze starych zbiorników
kranówka?
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#193

Post autor: Samotny77 »

Boro1 pisze: śr gru 18, 2019 1:28 pm Samotny77 pisze: ↑24 min temu
zalałem wodą z podmianki ze starych zbiorników
kranówka?
Może nie precyzyjnie napisałem, ale robiłem podmiankę wody w dwóch zbiornikach i to co zlałem wlałem do tego akwarium :D

Boro1

Górzyste 48 litrów.

#194

Post autor: Boro1 »

Samotny77 pisze: śr gru 18, 2019 1:41 pm Może nie precyzyjnie napisałem, ale robiłem podmiankę wody w dwóch zbiornikach i to co zlałem wlałem do tego akwarium
ok, a podmiany robisz kranówką czy RO?
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#195

Post autor: Samotny77 »

Boro1 pisze: śr gru 18, 2019 1:57 pm ok, a podmiany robisz kranówką czy RO?
Zawsze kranówą

wodnik
Gość
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 08, 2019 2:28 pm
Lokalizacja: Łódź

Górzyste 48 litrów.

#196

Post autor: wodnik »

Zazwyczaj połączenie jasnych i ciemnych kamieni mi nie pasuje a Tobie super to wyszło. Niezła kompozycja
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#197

Post autor: Samotny77 »

wodnik pisze: śr gru 18, 2019 6:48 pm Zazwyczaj połączenie jasnych i ciemnych kamieni mi nie pasuje a Tobie super to wyszło. Niezła kompozycja
Dziękuję :)
Dodano do tego postu po 26 dniach 1 godzinie 27 minutach 2 sekundach
Dobrze czas na trochę świeżych informacji, gdyż jakiś czas mnie nie było, ale już wszystko ok, a co najważniejsze jeszcze trochę pociągnę ;) :D
Jak się nie było w domu jakiś czas to cały czas zastanawia się człowiek w jakim stanie zastanie swoje zbiorniki i powiem jak na taką nieobecność to nie było źle i tak:
1. Największy zbiornik mocno zarósł, oraz zrobił się bardzo czerwony od wysypu krewetek. Kilka dni człowieka nie ma a tu taka sodoma i gomora :D
2. W najmniejszym działo się to samo z tą drobną różnicą że tu kuje w oczy biel :D
3. W najstarszym średnim zbiorniku pojawiły się różne glony (już z nimi walczę), oraz udało mi się wypatrzeć trzy blade krewetki gdzie nie gdzie przebija niebieski kolor, ale coś jednak się uchowało po tragedii. Postanowiłem tez zmienić filtrację z MiniKani na Ikole 150 (problemy w innym wątku).

Jak tylko zrobię porządek wstawię fotki, bo chcecie czy nie i tak będę się chwalił ;) :D

Miałem zamieniać dwa zbiorniki na jeden, ale sprzedawca był nie fair, gdyż pierwszy zgłosiłem się z chęcią zakupu zbiornika, a on sprzedał komuś innemu, gdyż ten przyjechał dzień wcześniej po odbiór szkła. Widocznie tak musiało być i los tak chciał, więc póki co walczę z tym co mam :)

Najbliższe plany to odbudowanie populacji Blue Velvet, poszukanie ciekawych ślimaków, oraz dokupienie czegoś do Brzanek Titleya, albo jakiegoś bojka, albo Kiryski Pigmejki lub Otoski

Musiałem zamieścić ten wpis, bo prowadzę pamiętnik tego co robię, bo i tak wiem, że już nikogo innego to nie interesuje ;) :D
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#198

Post autor: Lech-u »

Samotny77 pisze: wt sty 14, 2020 2:12 pm Musiałem zamieścić ten wpis, bo prowadzę pamiętnik tego co robię, bo i tak wiem, że już nikogo innego to nie interesuje
Mylisz się.
Są tacy co czytają.

nvdante
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: pn gru 30, 2019 11:07 pm
Lokalizacja: Z domu
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#199

Post autor: nvdante »

I nie jest ich tak mało ;)
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Górzyste 48 litrów.

#200

Post autor: Komarowa »

A nawet jeszcze wiecej :mrgreen:
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#201

Post autor: mariom222 »

ja wrócę do czytania jak będzie to czwarte
te trzy już mi się trochę znudziły
nic się tam nie dzieje, żadnych glonów czy czy awarii oświetlenia

co to za zbiorniki których jedyną cechą jest to że ładnie wyglądają :mrgreen:
Awatar użytkownika

kris1012
Zapaleniec
Posty: 288
Rejestracja: czw kwie 26, 2018 9:14 pm
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Na imię mam: Krystian
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#202

Post autor: kris1012 »

w sumie dla mnie lepiej jest wrzucić zdjęcie, a dodatkowo opis :) Byłoby bardziej ciekawie
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#203

Post autor: Samotny77 »

kris1012 pisze: śr sty 15, 2020 11:48 pm w sumie dla mnie lepiej jest wrzucić zdjęcie, a dodatkowo opis Byłoby bardziej ciekawie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

kris1012
Zapaleniec
Posty: 288
Rejestracja: czw kwie 26, 2018 9:14 pm
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Na imię mam: Krystian
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#204

Post autor: kris1012 »

ładnie tam masz, ja tylko czekam aż opanuje zielenice i też wrzucę nowe zdjęcia :)
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#205

Post autor: Samotny77 »

mariom222 pisze: śr sty 15, 2020 5:51 pm ja wrócę do czytania jak będzie to czwarte
te trzy już mi się trochę znudziły
nic się tam nie dzieje, żadnych glonów czy czy awarii oświetlenia

co to za zbiorniki których jedyną cechą jest to że ładnie wyglądają
No właśnie mi też już się nudzą powoli. Niestety brak miejsca na kolejne, oraz chęci i pomysłów na zmianę istniejących.
Lech-u pisze: śr sty 15, 2020 8:11 am Mylisz się.
Są tacy co czytają.
nvdante pisze: śr sty 15, 2020 10:12 am I nie jest ich tak mało
Komarowa pisze: śr sty 15, 2020 10:38 am A nawet jeszcze wiecej
Dziękuje, ze jeszcze kogoś to interesuje mimo iż nic ciekawego się tu nie dzieje.
kris1012 pisze: czw sty 23, 2020 6:36 pm ładnie tam masz, ja tylko czekam aż opanuje zielenice i też wrzucę nowe zdjęcia
Ładnie to może i jest ale nudno się robi ciągle oglądać to samo.
Ostatnio zmieniony czw sty 30, 2020 4:33 pm przez Samotny77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#206

Post autor: mariom222 »

Samotny77 pisze: czw sty 30, 2020 4:29 pm oraz chęci i pomysłów na zmianę istniejących.
no widzisz skończyły się problemy z filtrami czy światłem i straciłeś zainteresowanie
może coś ,,niechcący,, popsujesz i wszystko wróci do normy :cool:

przyznaje że też ostatnio zaniedbuję zbiorniki bo kompletnie nie mam na nie czasu
zresztą też już się trochę znudziły
lekarstwem okazało się nowe pomieszczenie z nowymi szkłami (w planach)

chłopaki jeszcze męczą ściany ale powoli zbliżamy się do końca

Obrazek

gdzieś tu po lewej mają stanąć 3 zbiorniki, jeden duży i dwie kostki
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#207

Post autor: Samotny77 »

Mała aktualizacja:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn kwie 27, 2020 1:26 pm przez Samotny77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Górzyste 48 litrów.

#208

Post autor: Komarowa »

Fajne te krewetki :)
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#209

Post autor: Samotny77 »

mariom222 pisze: ndz lut 02, 2020 3:14 pm no widzisz skończyły się problemy z filtrami czy światłem i straciłeś zainteresowanie
może coś ,,niechcący,, popsujesz i wszystko wróci do normy
No i wykrakał. Wróciłem z majówki i cały pokój zastałem w wodzie, bo 3/4 wody z największego akwarium uciekło. Rośliny marnieją, a ja nie wiem czy gdzieś przecieka czy to filtr czy co? Boję się nalać ponownie wody z obawy przed ponownym zalaniem. Co robić?
Komarowa pisze: pn kwie 27, 2020 8:42 pm Fajne te krewetki
Dziś wróciłem i co? około 100 trupków, prawie wszystko padło :( Co mogło być przyczyną nie wiem? Jak myślicie? Mam dość wszystkiego :(
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Górzyste 48 litrów.

#210

Post autor: Komarowa »

A jaki jest filtr w tym dużym akwarium ? Przypomnij.

Filtry wewnętrzne, takie z napowietrzaczem potrafią wypompować wodę ze zbiornika kiedy się zapchają.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Autor
Samotny77
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:47 pm
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Marek
Płeć:

Górzyste 48 litrów.

#211

Post autor: Samotny77 »

Komarowa pisze: ndz maja 03, 2020 8:30 pm A jaki jest filtr w tym dużym akwarium ? Przypomnij.
Kubełek JBL e700. Mam nadzieję, że to filtr, ale to sprawdzę jutro , bo dziś boję się nawet dolać litr wody.

Sąsiadka którą zalałem powiedziała mi, że woda zaczęła jej kapać z sufitu o 7:00 rano ja wróciłem do domu o 17:00. Wstępnie obejrzałem akwarium i nie widzę pęknięcia, a wody zostało mniej niż 1/3. Gdyby było jakieś rozszczelnienie to możliwe, żeby w takim czasie cała woda wylała się na podłogę? A może to jednak filtr, choć wokół niego, ale też na szafce było sucho? Próbować zalać czy jak?

A ktoś powie co mogło być przyczyną zgonu tylu krewetek? :(
Ostatnio zmieniony pn maja 04, 2020 12:23 am przez Samotny77, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ