25L napędzane hardscape

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

25L napędzane hardscape

#31

Post autor: Wojtekxxx9 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Przygotować można, co nie zmienia faktu, że do tego potrzebne są dane wejściowe wody. Ile K, ile Mg. Zwykłe Kno3 wali potasu przy okazji. MgNo3 dla odmiany magnez. Nh4No3 daje nh4 co nie wszędzie będzie miało zastosowanie.
Znając parametry wody i mniej więcej zapotrzebowanie można to wyliczyć. Ale na końcu może się okazać, że zużycie poszczególnych składników jest inne niż zakładane i jednego brakuje a drugi się kumuluje. Przy czym, dokładnie ta samą sytuację możesz mieć z każdym, nawet najdroższym nawozem.
Taka trochę loteria z tym wszystkim jest. U jednego sprawdzi się nawóz typu all in one u drugiego trzeba glupie micro na dwa rodzaje dzielić a azot na 3.
Ściągnij sobie kalkulator Zulixa, popatrz na to wszystko i się zastanów czy aby na pewno chcesz się w to bawić. Bo uprzedzania, im więcej będziesz wiedział tym większe będą wątpliwości czy dobrze robisz :-)
W jednym baniaku od buta wszystko ustawiłem i macro tak wyszło że żadnych korekcji nie trzeba, w drugim mam 6 rodzajów pojedynczo

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

25L napędzane hardscape

#32

Post autor: Wojtekxxx9 »

Tak sobie na te Twoje rośliny popatrzyłem i powiem Ci, że tu nie nawożenie będzie problemem tylko światło. Właściwie żadna z tych roślin (poza Monte Carlo) nie wymaga mocngo światła, do tego masz podłoże aktywne (chyba) i rośliny które w żaden sposób go nie wykorzystają. Jest Full wypas ht baniak z roslinami które tego nie potrzebuja. To jak napędzanie wiatraczka w polonezie silnikiem z Porsche :-)
Awatar użytkownika

Autor
YOeLL
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 29, 2018 12:37 pm
Lokalizacja: Warszawa / Sadyba
Na imię mam: Marcin
Płeć:

25L napędzane hardscape

#33

Post autor: YOeLL »

pusto pisze: ndz maja 27, 2018 12:47 pmprzygotować można, co nie zmienia faktu, że do tego potrzebne są dane wejściowe wody. ile k, ile mg.
Cenne info. W takim razie na razie odkładam temat, bo za jakiś czas (w związku ze zmianą miejscówki) będzie inna woda. Najprawdopodobniej czysta ro.
pusto pisze: ndz maja 27, 2018 12:56 pmtak sobie na te twoje rośliny popatrzyłem i powiem ci, że tu nie nawożenie będzie problemem tylko światło.
Mając na uwadze to co sie teraz dzieje z baniakiem, tego argumentu nie da się obalić. 200% racji.
pusto pisze: ndz maja 27, 2018 12:56 pmjest full wypas ht baniak z roslinami które tego nie potrzebuja.
Cóż, opcje są dwie: albo zbiornik przeinwestowany, albo źle dobrane rośliny. Której by nie wybrać prawda jest taka, że to błędy akwarystycznego rookie. Dzisiaj bym pewne rzeczy zrobił inaczej, ale mądry polak... po lekturze forum FAWA :)

Na szczęście/nieszczęście* akwarystyczną przynętę połknąłem i będzie grubiej. Już teraz oficjalnie mogę napisać, że w drugiej połowie sierpnia odpalam 300l.

Los obecnej "dwudziestkipiątki" nie jest ostatecznie przesądzony. Zmieni się w kotnik, albo w krewetkarium. Zależy czy trafi do mnie jako drugi baniak ok. 90l. I to już będzie bardziej świadome aranżowanie baniaków.
pusto pisze: ndz maja 27, 2018 12:56 pmto jak napędzanie wiatraczka w polonezie silnikiem z porsche
Szach-mat, wygrałeś internety dzisiaj :)

*niepotrzebne skreślić, w zależności od stopnia tolerancji na żółtodziobów ;)

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

25L napędzane hardscape

#34

Post autor: Wojtekxxx9 »

Poprostu ustaw światło na najmniejsza moc. Chihiros chyba ma taką możliwość. I właściwie to do niego dawaj kranówkę. Wystarczy. Dużo światła to zdecydowanie dużo uwagi zwłaszcza na początku. No i 25l bardzo łatwo zdestabilizowac

Lswit19900
Zapaleniec
Posty: 205
Rejestracja: śr lut 07, 2018 10:00 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

25L napędzane hardscape

#35

Post autor: Lswit19900 »

Dla tego ja jestem zadowolony z azoo i kupiłem całego litra:) dodam może że korzystam z wody ro+ mineralizator a z kranówka to nie wiem czy się to azoo sprawdzi zależy od kranówki. Od ok tygodnia ten plant premium zacząłem powoli zamieniać na Red advan też azoo i też z glonami spokój jest, w opisie tego azoo cos pisza o tajemnej formule anty glonowej- ciekawe co takiego tam lądują najważniejsze że się sprawdza:)
Awatar użytkownika

Autor
YOeLL
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 29, 2018 12:37 pm
Lokalizacja: Warszawa / Sadyba
Na imię mam: Marcin
Płeć:

25L napędzane hardscape

#36

Post autor: YOeLL »

Szanowni,

Pytanie jest prozaiczne, aczkolwiek liczę w pierwszej kolejności na Waszą pomoc: co to za krewetka, ta blada, wręcz mdła w kolorystyce

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

25L napędzane hardscape

#37

Post autor: marcinzabki29 »

Mi wygląda na Amano, chociaż brakuje mi charakterystycznych wąsów.
ale również może to być zwykły kundelek RC.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
YOeLL
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 29, 2018 12:37 pm
Lokalizacja: Warszawa / Sadyba
Na imię mam: Marcin
Płeć:

25L napędzane hardscape

#38

Post autor: YOeLL »

marcinzabki29 pisze: pt wrz 07, 2018 12:59 pm zwykły kundelek RC
I to chyba rozwiązuje zagadkę :) Dzięki
Awatar użytkownika

Autor
YOeLL
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 29, 2018 12:37 pm
Lokalizacja: Warszawa / Sadyba
Na imię mam: Marcin
Płeć:

25L napędzane hardscape

#39

Post autor: YOeLL »

Zagadka kolejna: co tak zmutowało? Bo ja tego monstrum do baniaka nie wpuszczałem :)

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ