Okończyki moczarowe

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Okończyki moczarowe

#1

Post autor: Frosch »

Przedstawiam kilka zdjęć okończyków moczarowych (Elassoma evergladei). Zdjęcia nie oddają ich urody, gdyż najlepiej wyglądają oświetlone od przodu światłem słonecznym - samcom pięknie błyszczą niebieskie łuski na czarnym tle (żona twierdzi, że to małe, szare rybki, choć mają miłe pyszczki :) ). Samce przybierają czarną barwę gdy są w nastroju godowym lub walczą ze sobą.

Samiec:
Obrazek

samica:
Obrazek

samiec:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Okończyki moczarowe

#2

Post autor: ziabak »

Piękne rybki, kiedyś się na nie skuszę :) W jakiej temperaturze je utrzymujesz?
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Okończyki moczarowe

#3

Post autor: Frosch »

Część jest w akwarium na parapecie - w zimie temperatura spada do 15 stopni, w lato rośnie do 28-30. Reszta w temperaturze 20-24, temperatura pokojowa. Są o tyle fajne, że w przeciwieństwie do krajowych ryb dobrze znoszą ciepło i słabe natlenienie. Akwarium parapetowe jest kompletnie bez techniki.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Okończyki moczarowe

#4

Post autor: ziabak »

Robiłeś im tarło?
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Okończyki moczarowe

#5

Post autor: Frosch »

Tak, mam je już kilka lat i co jakiś czas rozmnażam. Nawet sprowadziłem dodatkową grupę ryb z Niemiec, żeby zminimalizować chów wsobny.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Okończyki moczarowe

#6

Post autor: ziabak »

Super :) jak będę mogła przeznaczyć na nie jakiś baniaczek, albo nawet dwa - bo jeden na tarlo, to zgloszę się do Ciebie i może akurat będziesz mógł mi dobrać i sprzedać coś ze swoich młodych.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Okończyki moczarowe

#7

Post autor: DanielP »

Odgrzębie trochę kotleta :D Masz jeszcze te ryby?
ODPOWIEDZ