Krewetkarium 86

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Boro1

Krewetkarium 86

#1

Post autor: Boro1 »

rzedstawiam Państwu moje krewetkarium.
Powstało w dniu wczorajszym z połączenia dwóch małych, trzymiesięcznych trzydziestek.

Technicznie:
- akwarium 86l o wymiarach 80x35x31.
- za filtrację na tą chwilę robią dwa Dennerle Nano XL z wymienionymi wkładami na gąbki 30ppi + matrix, niemniej będę tą filtrację najprawdopodobniej zmieniać / udoskonalać
- oświetlenie 2x Aquael Leddy Slim Duo 16W, docelowo będzie zmienione na jedną belkę
- napowietrzanie Aqualighter aPump Maxi + 3 kostki lipowe

Podłoże aktywne Environment w sumie 8l (4l ze starych zbiorników + 4l nowego). Całość zalana RO i mineralizowane Qualdrop GH+ LC.
Z dekoracji jest kilka korzeni, liście ketapangu, 3 rodzaje mchów, rogatek oraz kilka pistii pływających + rzęsa.

Całość życia do kolegi Qpnixa:
- Krewetki Neocaridina Orange, pierwotnie było 10szt, obecnie ponad 40
- Krewetki Royal Blue Tiger x10
Z racji posiadania ww. krewetek nie planuję kolejnych. Być może w przyszłości pojawi się jakaś mała rybka ławicowa, niemniej muszę zrobić rozpoznanie co mogłoby pasować do panujących warunków a przede wszystkim krewetek.

Parametry wody mierzone testami Zoolek:
pH - bliżej 6 niż 5.5
gH - bliżej 5 niż 6
kH - bliżej 0 niż 1

Obrazek
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Krewetkarium 86

#2

Post autor: mariom222 »

co to za podłoże?
za jakiś czas chętnie odkupiłbym kilka sztuk tych orange

kiedyś oddałem wydawałoby się wszystkie bo chciałem zlikwidować akwarium
a okazało się że kilka sztuk przeżyło zupełnie bez filtracji i braku podmian wody przez rok
to pomyślałem że jeśli aż ciężko ich się pozbyć to odbuduję stadko :)

Autor
Boro1

Krewetkarium 86

#3

Post autor: Boro1 »

To neocardiny także wytrzymałe bestie. W wielu przypadkach trzymane są na zwykłej kranówce.
W przypadku tych konkretnych, które posiadam, ważne jest, by były trzymane w wodzie o zbliżonych parametrach.
U mnie są w RO z mineralizatorem GH+, ph bliżej 6 niż 5.5, GH bliżej 5 niż 6, KH bliżej 0 niż 1.
Podłoże to enviroment.
Jak będziesz gotowy daj znać :)
ODPOWIEDZ