Danio pręgowane - rozmnażanie

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
aska88
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr kwie 14, 2021 9:57 am
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Danio pręgowane - rozmnażanie

#1

Post autor: aska88 »

Od 3 tygodni mam 8 sztuk danio pręgowanych w zbiorniku towarzyskim (woda średnio twarda, pH ok. 7,5, temperatura 22-23st). Na moje oko to 3 samiczki (bardziej srebrne i grubsze) oraz 5 samczyków. Gdzieś od 1,5 tygodnia średnio co 2 dni obserwuję ich tarło - gonitwy po akwarium, rozrzucanie ikry. Czy to możliwe, żeby one się tak często rozmnażały? Co prawda póki co żaden narybek się nie pojawił, a ikra jest zjadana przed gupiki i neony. Zastanawiam się, czy w takiej sytuacji jest duża szansa na dochowanie się maluchów... W sumie to wolałabym nie... :cool:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Danio pręgowane - rozmnażanie

#2

Post autor: Lech-u »

aska88 pisze: śr kwie 14, 2021 10:17 am Czy to możliwe, żeby one się tak często rozmnażały?
Jasne. Czemu nie?
aska88 pisze: śr kwie 14, 2021 10:17 am Zastanawiam się, czy w takiej sytuacji jest duża szansa na dochowanie się maluchów.
Mała szansa.

Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Danio pręgowane - rozmnażanie

#3

Post autor: Lucas »

aska88 pisze: śr kwie 14, 2021 10:17 am Od 3 tygodni mam 8 sztuk danio pręgowanych w zbiorniku towarzyskim (woda średnio twarda, pH ok. 7,5, temperatura 22-23st). Na moje oko to 3 samiczki (bardziej srebrne i grubsze) oraz 5 samczyków. Gdzieś od 1,5 tygodnia średnio co 2 dni obserwuję ich tarło - gonitwy po akwarium, rozrzucanie ikry. Czy to możliwe, żeby one się tak często rozmnażały? Co prawda póki co żaden narybek się nie pojawił, a ikra jest zjadana przed gupiki i neony. Zastanawiam się, czy w takiej sytuacji jest duża szansa na dochowanie się maluchów... W sumie to wolałabym nie...
Jak masz neonki to co najwyżej zapewnisz im żywy pokarm :)
Ale w tym jak i w wielu wielu wypadkach - złożenie ikry to najprostsza czynność - dopiero następne punkty są "wyzwaniem"


ps.
same danio też zjadają tą ikrę

Autor
aska88
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: śr kwie 14, 2021 9:57 am
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Danio pręgowane - rozmnażanie

#4

Post autor: aska88 »

Lech-u pisze: śr kwie 14, 2021 11:25 am Jasne. Czemu nie?
Gdzieś czytałam chyba, że tarło występuje co 4-5 tygodni... :roll: Stąd wydawało mi się to za często... Ale skoro jest mała szansa na narybek to chyba mogę spać spokojnie :roll:

Korsarz
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: śr maja 25, 2022 11:58 am
Lokalizacja: Łódz

Danio pręgowane - rozmnażanie

#5

Post autor: Korsarz »

Czy ktoś może mi powie czy to Danio ma ikrę czy może taki nabrzmiały brzuch z przejedzenia

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Danio pręgowane - rozmnażanie

#6

Post autor: Dzik »

Trudno powiedziec bo nie wiemy ile karmy sypiesz . A przy okazji ; laczenie danio z neonem czerwonym to niezbyt trafiony pomysl ze wzgledu na inne wymagania temperaturowe .
ODPOWIEDZ