proporczykowiec z Kap Lopez - tarło w akw. ogólnym

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

proporczykowiec z Kap Lopez - tarło w akw. ogólnym

#1

Post autor: brenda »

Obserwuję sobie od kilku dni moją parkę proporczykowców w akwarium 112l i jak na moje to ewidentnie od kilku dni odbywa się tarło. Nie posiadam akwarium tarliskowego. Zresztą nie planuję jakiegoś większego rozrodu. Podejrzewam, że w akwarium ogólnym i tak ewentualny narybek nie ma szans przetrwać, ale może ktoś miał taką sytuację?
Czy możliwe jest, żeby jakieś pojedyncze sztuki przetrwały? Zdarzył się komuś taki "samoistny" rozród proporczykowców?

Boję się robić podmianę w tym tygodniu, żeby im przy odmulaniu ewentualnej ikry nie uszkodzić
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

proporczykowiec z Kap Lopez - tarło w akw. ogólnym

#2

Post autor: radmac »

Mi się zdarzył "samoistny" rozród, ale przetrwały tylko małe za hamburgiem. W sumie było tam 3 sztuki, ale przetrwała jedna - nie wiem co z dwoma się stało.
Jak podrosła do ok. centymetra przerzuciłem "przed" hamburga i po miesiącu ma już około 2cm.
a proporczykowiec nigeryjski, ale to nie powinno robić dużej różnicy.

Psyho

proporczykowiec z Kap Lopez - tarło w akw. ogólnym

#3

Post autor: Psyho »

Ja miałem niecodzienną sytuację w związku z tarłem proporczyków . Kupiłem harem w Tapajosie, w ciągu kilku dni wszystkie zdechły (podejrzenia padły na samca barwnika) pozostawiając po sobie dwa przecinki. Przeżyły i mają się dobrze. To są naprawdę mocne sztuki.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

proporczykowiec z Kap Lopez - tarło w akw. ogólnym

#4

Post autor: ziabak »

ja miałam wielokrotnie tarła proporczykowców w ogólnym akwa i część narybku zawsze przeżywała - gorzej było potem, jak młode samczyki się wybarwiały, bo budziły agresję u dorosłych.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
ODPOWIEDZ