Pielęgniczka żółta , niespodziewane małe

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
jashiu2
Zapaleniec
Posty: 368
Rejestracja: czw gru 05, 2013 7:05 pm
Lokalizacja: Warszawa, Józefów 05-119
Na imię mam: Przemek
Płeć:

Pielęgniczka żółta , niespodziewane małe

#1

Post autor: jashiu2 »

Kupiłem parę dałem je na kwarantanne a one sobie tam zrobiły młode :-) . Nie byłem na to przygotowany może macie jakieś rady co do karmienia ? I czy odłowić po jakimś czasie dorosłe ? Akwarium to 55 l pełne korzeni i roślin . Jest tam tylko para teraz z młodymi.
Dzięki za rady

Psyho

Re: Pielęgniczka żółta , niespodziewane małe

#2

Post autor: Psyho »

Ja mlodziaki karmilem na początku Artemia Fluid od JBL. Nie chciało mi sie i nie miałem czasu na hodowlę artemi samodzielnie. Potem dawałem nicienie mikro. Na obu pokarmach ładnie rosły. Dorosłe zostawiłem bo też miałem full korzeni i odłowienie czegokolwiek było niemożliwe.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Pielęgniczka żółta , niespodziewane małe

#3

Post autor: fivb77 »

Artemia świeżo wykluta, czy w takiej formie jak napisał psycho39, a poza tym np banana worms to dobry pokarm. A rodziców nie odławiaj jeśli się opiekują - to właśnie najfajnieszy okres obserwowania pielęgniczek ;)

Psyho

Pielęgniczka żółta , niespodziewane małe

#4

Post autor: Psyho »

fivb77 pisze: to właśnie najfajnieszy okres obserwowania pielęgniczek
To prawda. Wtedy wiesz dlaczego hodujesz te ryby. Teraz mam Barwniaki Szmaragdowe z młodymi. Tez świetna sprawa .
Awatar użytkownika

Autor
jashiu2
Zapaleniec
Posty: 368
Rejestracja: czw gru 05, 2013 7:05 pm
Lokalizacja: Warszawa, Józefów 05-119
Na imię mam: Przemek
Płeć:

Pielęgniczka żółta , niespodziewane małe

#5

Post autor: jashiu2 »

Dzięki , kupiłem jedzonko .
Tak to piękne mama się nimi opiekuje odgania samca , on jej na to pozwala . A maluchy chodzą za mamą. Chciałbym zrobić zdjęcie ale uciekają jak tylko próbne.
Awatar użytkownika

Autor
jashiu2
Zapaleniec
Posty: 368
Rejestracja: czw gru 05, 2013 7:05 pm
Lokalizacja: Warszawa, Józefów 05-119
Na imię mam: Przemek
Płeć:

Pielęgniczka żółta , niespodziewane małe

#6

Post autor: jashiu2 »

Maluchy mocno się chowają ale rosną i są. Max udało mi się 8 zobaczyć na raz . Samiczka już nie goni samca , małe pływały i pływają obok niego nigdy nie próbował ich jeść :-) . A jak barwniki ?
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Pielęgniczka żółta , niespodziewane małe

#7

Post autor: Tygrys »

Mile widziana fotka chociaż tarlaków,sam mam parke z randki w ciemno od kilku dni.
Ostatnio zmieniony sob gru 03, 2016 10:14 am przez Tygrys, łącznie zmieniany 1 raz.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Autor
jashiu2
Zapaleniec
Posty: 368
Rejestracja: czw gru 05, 2013 7:05 pm
Lokalizacja: Warszawa, Józefów 05-119
Na imię mam: Przemek
Płeć:

Pielęgniczka żółta , niespodziewane małe

#8

Post autor: jashiu2 »

fotki pewnie się nie uda zrobić bo niedość że akwarium ma mnóstwo korzeni to jeszcze zarosło tak że rybki muszą się przedzierać między roślinami .
Ale postaram się :)

Dodano po 11 godzinach 4 minutach 54 sekundach:
Padł mi samiec :( .
Wczoraj rano nie przyszedł do karmienia , po południu zauważyłem że słabo pływa próbowałem krótkotrwałej kąpieli w lekarstwie i do kwarantanny ale rano już nie żył .
- sprawdziłem parametry wody wszystko stabilne i w normie
- inne rybki mają się dobrze , samiczka aktywna przyjmuje pokarm maluchy rosną i pływają
- nie zmieniałem pokarmu (to samo podaje jeszcze w innych zbiornikach)

mam pytania
- słyszałem że one marnieją bez partnera , czy to prawda ?
- czy dokupować samca ? bo one chyba są wybredne i nie zawsze się połączą w pary ?

Będę wdzięczny za radę z własnego doświadczenia lub pewnego źródła, bo w necie można znaleść sprzeczne opinie .
ODPOWIEDZ