Neonki

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
GregB
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 11:40 am
Telefon: 602468123
Lokalizacja: Tachomin
Płeć:

Neonki

#1

Post autor: GregB »

Czy w jednym zbiorniku można mieć neonki czerwone, innesa, czarne, zielone i diamentowe? ( no może nie wszystkie na raz)
Jakie są przeciwwskazania do trzymania ich razem?
Czy będą się miedzy sobą krzyżować i powstaną mieszańce?
początki akwarystyki i na razie 60l :-)
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Neonki

#2

Post autor: mimag »

Z tego co wiem nie ma przeciwskazan aby trzymac je razem w jednym zbiorniku pod warunkiem ze bedzie dla nich wystarczajaco miejsca. O krzyzowanie sie ich bym sie nie martwił poniewaz nie jest to takie proste aby rozmnozyc neona.
Jest tylko prawdopodobne ze gatunki nie beda plywac w swoich ławicach gatunkowych tylko mieszac sie ze sobą wiec efekt wizualny moze nie byc tak efektowny.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Aleksander Stefaniak
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: sob sty 05, 2013 8:32 pm
Telefon: 502678377
Lokalizacja:

Neonki

#3

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Neona Panowie dosyć łatwo mnożyć - nalej neonowi wody RO i daj trochę garbników. temp 30-32C i ph 6-6,5 1 samica 3 sance siatka na dno i masz dużo neonków :)
Awatar użytkownika

locdog
Zapaleniec
Posty: 254
Rejestracja: pt maja 18, 2012 9:57 pm
Lokalizacja: Warszawa-Praga
Płeć:

Re: Neonki

#4

Post autor: locdog »

mimag pisze:O krzyzowanie sie ich bym sie nie martwił poniewaz nie jest to takie proste aby rozmnozyc neona.
No ja też bym się nie martwił. Przede wszystkim dlatego, że czarne to nie są Neony tylko Bystrzyki.
A diamentowy to nic innego jak barwna odmiana Innesa.
Poza tym z tego co wiem to jeszcze nikomu nie udało się skrzyżować Neonów.
Awatar użytkownika

miodek85
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: sob sty 19, 2013 12:18 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Neonki

#5

Post autor: miodek85 »

Aleksander Stefaniak pisze: temp 30-32C
Neon Innesa nie przekręci się od tego?

A czy możliwe jest to przy 25st , kranówce z szyszkami olchy? W takich warunkach w ciągu dnia (przy świetle) samicy wypadały mikrokuleczki co jakiś czas. Byłem zaskoczony. Czy to mogły być jajka? To co jej wypadało szybko zjadała inna neonka.

Adrian
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: ndz lut 10, 2019 6:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Neonki

#6

Post autor: Adrian »

Odgrzewam kotleta.
Zauważyłem dzisiaj po niecałej godzinie jak zapaliło się światło w akrawium, szaleństwo neonów innesa, tarły się na potęgę, pływały po całym akwarium :rock:
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Neonki

#7

Post autor: Ziemiojad »

Ale nikt nie napisał o skrajnych temperaturach.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Neonki

#8

Post autor: DanielP »

W swojej akwarystycznej przygodzie tylko raz zaobserwowałem ikrę u neonów innesa. Dostarczyło mi to niesamowitych obserwacji. Dwa neony pilnowały ziarenek w zagłębieniu korzenia. Oczywiście nie przetrwały one nocy ponieważ był to zbiornik ogólny a w nim m.in. pływały zbrojniki. To, że do ich rozrodu potrzebna jest woda miękka to się zgodzę, ale temperatura rzędu 30 stopni C. to już przesada. One żyją w niższych temperaturach a wyższe im szkodzą. Uważam, że rozmnożenie tego gatunku wcale nie jest łatwe. Gdyby tak było, to w sieci możnaby na to znaleźć masę dowodów.

Adrian
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: ndz lut 10, 2019 6:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Neonki

#9

Post autor: Adrian »

Obrazek
Udało mi się uchwycić prawie dwutygodniowy narybek Neona Innesa.
ODPOWIEDZ