Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#61

Post autor: kwiat »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Kenross
A co myślisz o kiryskach gold/orange laser? W necie są różne fotki. Na niektórych są wręcz całe złoto-pomarańczowe, na niektórych lekko żółtawe, a na innych mają tylko taki pas fluorescencyjny jak np. neonki. Jeśli te intensywnie pomarańczowo-złote to nie podrasowane zdjęcie to podobają mi się. Oczywiście o ile to nie jest modyfikacja typu wstrzyknijmy rybie barwnik.
Dodano do tego postu po 5 minutach 45 sekundach
Lech-u pisze: czw mar 11, 2021 11:47 am A trzeba przyklejać ikrę? Nie przyklei się sama?
Jak wrzucimy do pojemnika to najprawdopodobniej przyklei się do dna. Mając ją przyklejoną na ściance, albo chociaż w/na jakieś siateczce to możemy dać pod spód kamień napowietrzający i mamy stały przepływ natlenionej wody przez ikrę. Ja również bym unikał bezpośrednio dotykania ręką ale skoro Kenross-owi tak wygodniej, a ryby się wylęgają to widać ma odpowiednie wyczucie i czyste ręce.
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#62

Post autor: Kenross »

Lech-u pisze: czw mar 11, 2021 11:47 am Ja bym łapami nie dotykał ikry. Według mnie lepiej to zrobić "czymś" niż ręką.
kwiat pisze: czw mar 11, 2021 11:58 am Ja również bym unikał bezpośrednio dotykania ręką ale skoro Kenross-owi tak wygodniej, a ryby się wylęgają to widać ma odpowiednie wyczucie i czyste ręce.
O to to :) nie wiem czy mam czyste ręce... ale kiryski się wylęgają :) spiżowych trochę było :)
kwiat pisze: czw mar 11, 2021 11:58 am A co myślisz o kiryskach gold/orange laser?
Ogólnie na zdjęciach też mi się bardzo podobają... ale na żywo nigdzie ich nie spotkałem.
kwiat pisze: czw mar 11, 2021 11:58 am Na niektórych są wręcz całe złoto-pomarańczowe, na niektórych lekko żółtawe, a na innych mają tylko taki pas fluorescencyjny jak np. neonki.
To już kwestia światła i zdjęcia. Ten pas fluorescencyjny to też złudzenie optyczne wywołane światłem. z moich obserwacji zdjęć wynika że w rzeczywistości są takie właśnie złotawe... pomarańczowe.



Dodano do tego postu po 30 dniach 1 godzinie 47 minutach 3 sekundach
Witam witam po dłuższej przerwie w tym Temacie. Niestety z ikry w kotniku nic się nie wykluło. Kiryski jednak cały czas szaleją i składają ikrę gdzie popadnie..... Czyżby ??? Właśnie rozkminiłem że ta samiczka to nie taka głupia :) układa ikrę na ścianie i roślinach na które jest skierowany wylot z filtra z napowietrzaniem :) Mądra bestia :) Przestałem już odławiać jajeczka bo za mało ich na raz było i nie chciałem dla 5 sztuk robić całego zamieszania, a kotnik v2 już powstał :)

Obrazek

No i najciekawsze... Dzisiaj z rana sobie oglądam akwarium co tam słychać... a tu nagle mi przelatuje przecinek przed nosem... pokręcił mi się tyle na widoku że byłem w stanie rozpoznać że to malutki kirysek jeszcze z brzuszkiem żółciowym... no i tyle go widziałem. Raczej ma znikome szanse na przeżycie wśród stada wygłodniałych molinezji... ale kto wie... Dali mu szanse :) Jak go tylko spotkam to od razu odłowie do kotnika, ale już długo siedzę z nosem w akwarium i go nie widzę :( Za to widziałem jak akurat molinezja szamała swój narybek. Więc jak już pisałem szanse ma bardzo małe. Jednak załóżmy że to Rambo i da rade :) to czy znajdzie w akwarium dla siebie jedzenie ??? W kotniku podawałem artemie jbl-a. A jak to zrobić w akwarium 200L ???
To idę szukać małolata.
Dodano do tego postu po 6 dniach 7 godzinach 8 minutach 1 sekundzie
Próbujemy kolejny raz z trójpregimi... a raczej z trójpręgim i pandą. Niestety udaję mi się dość mało ikry odłowić... a co za tym idzie jeszcze mniej się wykluwa. Tym razem udało się dwójce wykluć trzeci ma jeszcze szanse do jutra.

Obrazek

Po lewej stronie 3 dniowy chyba kirysek panda a po prawej jedno dniowy kirysek chyba trójpręgi. Okażę się jak podrosną o ile uda się je odchować.
Dodano do tego postu po 4 dniach 10 godzinach 19 minutach 32 sekundach
W końcu nie wiem czy to kirysek trójpręgi czy panda ale wygląda groźnie :) Kojarzy mi się z przebraniami kościotrupa na halloween :duży uśmiech:

Obrazek


Jak sądzicie kto wyrośnie ?? Panda czy trójpręgi ? ( o ile uda się go odchować :roll: ).
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#63

Post autor: Lech-u »

Kenross pisze: śr kwie 21, 2021 9:03 am Panda czy trójpręgi ?
Wygląda jak panda z trzema pręgami.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#64

Post autor: Kenross »

Lech-u pisze: śr kwie 21, 2021 10:18 am Wygląda jak panda z trzema pręgami.
:OK:

Ciekawe czy jest szansa żeby kiryski się "pomieszały"... Widziałem jak za spiżową samiczką poginał samiec trójpregi ale tylko tyle :) nic więcej :) i chyba też widziałem jakąś pogoń wzajemną adorację miedzy kiryskami trójpręgimi i pandami... ale to też poganiały się chwile i tyle.
Dodano do tego postu po 6 dniach 14 godzinach 8 minutach 33 sekundach
Pamiętacie jak pisałem z pond dwa tygodnie temu o :
Kenross pisze: śr kwie 21, 2021 9:03 am Więc jak już pisałem szanse ma bardzo małe. Jednak załóżmy że to Rambo i da rade :) to czy znajdzie w akwarium dla siebie jedzenie ??? W kotniku podawałem artemie jbl-a. A jak to zrobić w akwarium 200L ???
To idę szukać małolata.
No to dzisiaj w akwarium ogólnym znalazłem całkiem już podrośniętego kiryska :) A jednak Rambo :duży uśmiech: Nawet udało mi się go złapać i trafił do kotnika z dwoma innymi już całkiem podrośniętymi kiryskami (jeden z nich to ten ze zdjęcia powyżej co to Lech-u stwierdził że to panda z trzema pręgami :) ).

Po za nimi są też 3 młode (mieszkające na razie w inkubatorze) które mają dwa dni :) no i dzisiaj rano dołączył do nich kolejny :viva:
Poniższe zdjęcie jest z wczoraj więc są tylko trzy na focie :)

Obrazek
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#65

Post autor: Komarowa »

:oklaski:
Super maluszki.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#66

Post autor: Kenross »

Komarowa pisze: czw kwie 29, 2021 1:23 pm :oklaski:
Super maluszki.
A dziękuje :) Mam nadzieję że uda mi się je odchować i wyrosną na.... no właśnie ciekawe na co... bo nie wiem czy to ikra kiryska trójpręgiego czy pandy... a jest spora szansa że i ta i ta :)

Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#67

Post autor: Lucas »

Kenross pisze: pt kwie 30, 2021 8:43 am Mam nadzieję że uda mi się je odchować i wyrosną na....
jak wygląda ten co wyglądał nieco "strasznie" jak przebieraniec z haloween? :)

I maluszki wyglądają bardzo ładnie - gratulacje!
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#68

Post autor: Kenross »

Lucas pisze: pt kwie 30, 2021 7:43 pm jak wygląda ten co wyglądał nieco "strasznie" jak przebieraniec z haloween?
No więc chciałem napisać że niestety nie pokażę zdjęcia bo kotnik jest materiałowy i przez artemie mało co widać... tym bardziej aparat mniej zobaczy... ale wpadłem na genialny pomysł :) i nagrałem filmik pod wodą :) no i poniżej kadr z filmiku na którym widać przebierańca z halloween :duży uśmiech: to ten po lewej :) po prawej jego młodszy kumpel :duży uśmiech:
Obrazek

Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#69

Post autor: Lucas »

Kenross pisze: pt kwie 30, 2021 9:46 pm no i poniżej kadr z filmiku na którym widać przebierańca z halloween to ten po lewej po prawej jego młodszy kumpel
wyglądają niesamowicie przerażająco (w bardzo pozytywnym znaczeniu) i całkiem sporawe się już wydają :)
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#70

Post autor: Kenross »

Ten po lewej już jest całkiem sporawy :) znaczy sporawy w porównaniu do świeżynki dopiero wyklutej... Bo tak to nadal maleństwa :)
I fotki trzech innych maluchów :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dodano do tego postu po 5 dniach 21 godzinach 53 minutach 24 sekundach
UPDATE :

Kiryski przeniosły się do nowego kotnika:

Obrazek

Dzięki temu zabiegowi wyraźniej je widzę i można robić zdjęcia :) No i co ważniejsze dla kirysków mają już od maleńkości piasek :P

Parę aktualnych fotek:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#71

Post autor: Ziemiojad »

Super.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#72

Post autor: Kenross »

Ziemiojad
Dzięki :)
Do kotnika trafiło jeszcze 5 sztuk młodszego pokolenia (poniżej jeden z nich) :

Obrazek

Gdyż w inkubatorze kolejne około 20 sztuk jajeczek. Jak tak dalej pójdzie że wszystko mi się wykluwa i przeżywa to będę musiał zaprzestać zbierania ikry bo nie będę miał co zrobić z dorosłymi kiryskami.

Obrazek

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#73

Post autor: DanielP »

Super. Od przybytku głowa nie boli :hihi:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#74

Post autor: Lech-u »

Kenross pisze: czw maja 06, 2021 10:10 pm to będę musiał zaprzestać zbierania ikry bo nie będę miał co zrobić z dorosłymi kiryskami.
Eeeee tam! Rozdasz na FAWA i po sprawie.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#75

Post autor: Kenross »

DanielP pisze: czw maja 06, 2021 10:26 pm Od przybytku głowa nie boli
No mnie nie rozboli :) ale jak będzie 1 kirysek na 1cm2 to może kiryski główka rozboleć :P
Lech-u pisze: pt maja 07, 2021 7:17 am Eeeee tam! Rozdasz na FAWA i po sprawie.
A to jak najbardziej... tylko musieli by być chętni. A przecież nie zrobię zapisów na kiryski żeby wiedzieć ile odchować :) :)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#76

Post autor: Lech-u »

Odchowaj, a potem rozdasz.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#77

Post autor: Kenross »

Lech-u pisze: pt maja 07, 2021 7:48 am dchowaj, a potem rozdasz.
W sumie... na kiryski raczej znajdę chętnych... nawet nie wiem czy w sklepie zoologicznym by nie przyjęli za free kirysków :) Szczególnie jak by to wyszły trójpręgie... (ciekawe czy sprzedawca dał by się przekonać że to kiryski juli a nie trójpręgie skoro sami sprzedają trójpręgie jako juli :P :P )
Kiryski te już trochę podrośnięte lekko się różnią od siebie wiec najprawdopodobniej są i pandy i trójpręgie. Ostatnio jednak zauważyłem że pandy się rozszalały w składaniu ikry. Se co kilka dni rozrzucają i jakoś końca tej ich "zabawy" nie widać. Po za odłowionym jednym małolatem z głównego akwarium widziałem już kolejnego śmigającego. Więc nawet w ogólnym udaję się im wykluć i przeżyć jakiś okres czasu :) Przy próbie odłowu tego drugiego małolata z głównego zbiornika (co się nie udało) zauważyłem ciekawą rzecz... gdy ganiałem po piasku z sitkiem za małolatem zainteresował się duży kirysek panda... i miałem wrażenie że broni tego małolata przed sitkiem. Finalnie zapędził młodego w mała szczelinę pod korzeń a sam pozostał na czatach :) Ewidentnie wyglądało to jak obrona młodego... nie np. atak i chęć zjedzenia go. Ogólnie pandy jakoś tak bardziej społeczne są :) Zaczynam je bardziej lubić od trójpręgich :P
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#78

Post autor: Lech-u »

Kenross pisze: pt maja 07, 2021 8:54 am nie wiem czy w sklepie zoologicznym by nie przyjęli za free kirysków
Na pewno. I prawdopodobnie jakiś pokarm lub inny gadżet dostaniesz za rybki.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#79

Post autor: Kenross »

Lech-u pisze: pt maja 07, 2021 8:56 amNa pewno.

No nie jest to takie oczywiste... Zależy jaki sklep i jakie rybki chcemy oddać. Kiedyś pamiętam nawet po znajomości nie chcieli w kakadu przyjąć molinezji nawet za darmo. Znajomy mówił że nie mogą przyjmować rybek od ludzi, bo kwarantanna aklimatyzacja itp. i mogą tylko zamawiać z jakiejś tam zaufanej hurtowni. Tylko no to były molinezje. Z kiryskami już może być inna rozmowa i na pewno nie w kakadu :)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#80

Post autor: Lech-u »

Kenross pisze: pt maja 07, 2021 6:42 pm i na pewno nie w kakadu
To jest kluczowe. W sieciówkach raczej nie oddasz. Ale w sklepach lokalnych prawie zawsze.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#81

Post autor: DanielP »

Zgadza się np. na ul. Radzymińskiej przyjmą ryby i dadzą coś w zamian :D

Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#82

Post autor: Lucas »

Kenross pisze: pt maja 07, 2021 8:54 am Ewidentnie wyglądało to jak obrona młodego... nie np. atak i chęć zjedzenia go.
ja chyba w innym temacie pisałem o ciekawym, podobnym zachowaniu spiżowego - kilka razy zaobserwowałem jak największy kirysek nadstawiał "karku" i pilnował najmniejszego kiryska przed agresywniejszymi rybkami...

także przy tych rybkach mało co mnie już zdziwi :)
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#83

Post autor: Kenross »

DanielP pisze: pt maja 07, 2021 11:13 pm Zgadza się np. na ul. Radzymińskiej przyjmą ryby i dadzą coś w zamian
Chyba muszę się nad tym zastanawiać... Kiryski się rozpędziły.... I tutaj zauważyłem kolejne dziwne zachowanie kirysków... Nie wierze w to bo no chyba za głupie na to są i to tylko pewnie dopisywanie sobie przeze mnie historyjki do losowego zdarzenia. A wyglądało to tak :
Kiryski sobie składają ikrę losowo po 3-5 sztuk w różnych miejscach. Ja sumiennie tą ikrę jak zauważę odławiam i pakuję do inkubatora po inkubatorze jak się wyklują młode idą do kotnika. I tutaj ciekawa historia. Kiryski odkąd jajka były w inkubatorze tak nieśmiało po jednym dwóch jajeczkach rozkładały na inkubatorze. no i w całym akwarium. Po jakimś czasie (jak w kotniku pojawiły się podrośnięte kiryski) zaczeły też niemrawo po kilka jajeczek składać na kotniku, które też sumiennie przesadzałem do inkubatora. Dzisiaj rano patrzę : Na kotniku ponad 20 jajeczek złożonych(w kotniku już 12 małolatów z 4 miotów). Kurde czyżby były takie sprytne i układają ikrę obok małolatów bo widzą że tam uda się im przeżyć ??? Szczytem by było że tak specjalnie układają żebym ja zauważył i ją uratował :) :)
No i przy takim popędzie seksualnym moich kirysków to chyba muszę odpalić moje 30L na kotnik.
Lucas pisze: sob maja 08, 2021 2:02 am także przy tych rybkach mało co mnie już zdziwi
Mnie chyba już też obserwując to co opisałem powyżej :D
Lucas pisze: sob maja 08, 2021 2:02 am ja chyba w innym temacie pisałem o ciekawym, podobnym zachowaniu spiżowego - kilka razy zaobserwowałem jak największy kirysek nadstawiał "karku" i pilnował najmniejszego kiryska przed agresywniejszymi rybkami...
Tak nawet czytałem o tym i odpisywałem pisząc o samiczce kiryska trójpręgiego bez oka i wąsów.
Dodano do tego postu po 1 godzinie 29 minutach 32 sekundach
UPDATE :
Na kotniku i inkubatorze w sumie było 33 jajeczka :duży uśmiech:
Dodano do tego postu po 1 dniu 7 godzinach 36 minutach 31 sekundach
Nowe pokolenie :)

Obrazek

i jeszcze filmik na którym można zaobserwować młode pływające, są też takie które jeszcze nie do końca wyszły z jajka i pływają, jak i można zauważyć ruch w jajkach niewyklutych :)


DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#84

Post autor: DanielP »

Piękny widok :oklaski: Trzymam kciuki za odchów młodych. Czym planujesz je karmić?

Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#85

Post autor: Lucas »

To wszystko jasne :) Dograłem sobie już co i jak, niepotrzebnie zamieszanie zrobiłem :D
Kenross pisze: pn maja 10, 2021 8:19 pm Nowe pokolenie
Brawo :) Masz do tego rękę jak nic :D
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#86

Post autor: Kenross »

DanielP pisze: wt maja 11, 2021 7:11 am Czym planujesz je karmić?
Dziękuje za gratki :) a planuję karmić (nawet już karmie poprzednie pokolenia i rosną jak na drożdżach :D) JBL artemia fluid. A jak już troszkę podrosną to zmielonym pokarmem ogólnym dla rybek i zmielonym Hikari sniking wafers.
Lucas pisze: śr maja 12, 2021 4:54 pm Brawo :)
Również bardzo dziękuję :)
Lucas pisze: śr maja 12, 2021 4:54 pm Masz do tego rękę jak nic
hehehehe szczególnie że wszystkie jajeczka odławiam ręcznie paluchami :) to nawet pasuje takie stwierdzenie :D :D

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#87

Post autor: DanielP »

Jeżeli robi się to umiejętnie to zbieranie ikry kirysków palcami jest bardzo dobrym sposobem :-D
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#88

Post autor: Ziemiojad »

Ale dlaczego masz oddawać za darmo do sklepu? Przy takich nakładach czasu, i twoim zaangażowaniu w temat, ty dasz im za darmo a oni będą sprzedawać? Młode dorosną to wystawisz na forumowej giełdzie czy olx.
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#89

Post autor: Kenross »

DanielP pisze: pt maja 14, 2021 12:03 am Jeżeli robi się to umiejętnie to zbieranie ikry kirysków palcami jest bardzo dobrym sposobem
Jak dla mnie najlepszym. Czasami jeszcze się wspomagam wykałaczką w ciężko dostępnych miejscach (np. miedzy kotnikiem a szybą bo tam ostatnio sobie upodobały miejsce na składanie ikry co mnie cieszy bo łatwiej zebrać niż porozrzucane po całym akwarium).
Ziemiojad pisze: pt maja 14, 2021 8:53 am Ale dlaczego masz oddawać za darmo do sklepu? Przy takich nakładach czasu, i twoim zaangażowaniu w temat, ty dasz im za darmo a oni będą sprzedawać? Młode dorosną to wystawisz na forumowej giełdzie czy olx.
Ziemiojad
Co prawda to prawda... nie mówiąc już o inwestowaniu w odpowiednie pokarmy :)
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#90

Post autor: Tygrys »

Podawaj im jbl Novo fluid lub żywe wrotki.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Autor
Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Kirysek Trójpręgi... Będą z tego dzieci ? :)

#91

Post autor: Kenross »

Tygrys pisze: czw maja 20, 2021 5:51 pm Podawaj im jbl Novo fluid

Dokładnie to jedzą... plus dla podrośniętych zmiażdżone hikari sinking wafers i rosną jak na drożdżach :D
Dodano do tego postu po 31 minutach 7 sekundach
Tak dla zainteresowanych filmik z kolejnego narybku kirysków :



No i na dowód że "rosną jak na drożdżach" filmik jak się mieszka kilku pokoleniom w kotniku. Niedługo te większe trafią do 30L (jest w trakcie "budowy" i mam problem z filtrem a dokładnie jego brakiem :P )

ODPOWIEDZ