POMOCY

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
ODPOWIEDZ

Autor
qweprzezmike1
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 22, 2020 3:20 pm
Lokalizacja: Siedlce

POMOCY

#1

Post autor: qweprzezmike1 »

. Litraż zbiornika –240
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał – dojrzewał tydzień(dodany preparat z bakteriami) wiek miesiąc
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas – turbo 1500 aquael(wewnętrzny jeden pojemnik z gąbką i jeden z ceramiką) cały czas
4. Gatunki i ilość ryb – kiryśnik albinos 3 kosiarki 3 kiryski czarne 3 otoski 3 military helmet 5 krewetka filtrujaca 1 8 gupików 6 teczanek czerwonych 2 glonojady te nieduże roślinożerne pielęgniczka kakadu samiec i samica
5. Gatunki i ilości roślin – nie znam ale dużo i gęsto
6. Podłoże –żwirowe a pod żwirem substrat
7. Inne sprzęty – grzałka
8. Ozdoby, korzenie – korzenie kamienie
9. Pokrywa – tak
10. Oświetlenie – ledowe
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) – nie
12. Parametry wody (NO2, NO3, pH, KH, GH, PO4, Cl, itp.) – ph ok 7 reszty nie znam mogę tylko dopowiedzieć że uznaję się wodę w moim mieście za bardzo dobrą (punkt ujęcia głębinowy itp itd)
13. Temperatura w zbiorniku – 25
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W – posiadam nie znam mocy ale utrzymuje tęmperature w akwarium
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) – co drugi dzień 15 l czyszczenie filtra teraz pierwszy raz po miesiącu nie odmulam
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) – rośliny i ozdoby sa od początku w akwarium, po tygodniu dojrzewania zostały wpuszczone kiryśniki teczanki krewetka ślimaki glonojady reszta znalazła się po 3 dniach bo znajomemu rozszczelniło się akwariaum i dlatego obsada jest tak losowa
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja? 3 tygodnie normalne wyrównanie temperatur w woreczku i wpuszczenie
brak leczenia wcześniej
ryby karmione :płatkami tabletkami opadającymi na dno mrożonką ochotką i szklarką staram się dawać tyle żeby prawie nic nie opadało na dno

!!!!!!!problem tylko na końcówkach płetw kiryska czarnego znajduje się dziwny biały lekko przezroczysty nalot nie wata bardziej grube białe nitki ryba pływa je nie chudnie, na razie jest tylko to u jednego nie jest to bardzo rozrośnięte (nie jestem pewny czy zaczynam widzieć podobne rzeczy na kolejnym) naloty nie są na górnej płetwie nie wiem jak wyglądał rozwój choroby dopiero niedawno to zauważyłem
mam za słaby aparat żeby zrobić wyraźne zdjęcie
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2020 4:25 pm przez qweprzezmike1, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

POMOCY

#2

Post autor: Lech-u »

Możesz dać zdjęcie?

Autor
qweprzezmike1
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 22, 2020 3:20 pm
Lokalizacja: Siedlce

POMOCY

#3

Post autor: qweprzezmike1 »

właśnie w tym problem że aparat nie jest w stanie tego złapać podobne jak na tym zdjęciu http://2.bp.blogspot.com/_MOTNQWz_Hf0/T ... r+worm.jpg
tylko o wiele krótsze bardziej przezroczyste i tylko na końcówkach płetw
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

POMOCY

#4

Post autor: Lech-u »

Eeee tam. Leczenie w ciemno nie ma sensu.
Daj zdjęcie i wstaw je za pomocą ikonki Imgur z literą "i".
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

POMOCY

#5

Post autor: aquilamp »

Z opisu wygląda na chorobę bawełnianą. W dużym akwarium ciężko to leczyć. Co innego w oddzielnym akwarium.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ