Tarło bojownika proszę o szybką odpowiedź

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Tarło bojownika proszę o szybką odpowiedź

#1

Post autor: Karol10125 »

Hej,
Mam pytanie moja parka bojowników była oddzielona an ok. 2 tyg.
Samczyk zbudował gniazdo 2 dni mu się zeszło samiczka była w kubeczku zamknięta tak jak na yt widziałem.
Wpuściłem ją o 10.00 zwykle ok. 15 zaczynało się tarło, a ogólnie 2 razy mieli nie udane podejście tzn raz samiec jej nie objął ale próbował, a potem jakoś też jej nie objął tak jak powinien.
Mieli już tarło, mają 2-ke dzieci aktualbije mają 7 tyg.
Ganiają się po akwarium, samiec stroszy płetwy samica też.
Ile może trwać to tarło, a raczej jego próba?
Czy jeśli do Uznajmy środy nic nie będzie to już nie wyjdzie i kiedy indziej próbować?
Samiczka i samiec młodzi są, samica pełna ikry.
Dodano do tego postu po 1 minucie 56 sekundach
A i samiczka wpływa czasem pod gniazdo.
Ich poprzednie tarło już się skończyło o 17 a zaczęło o 15.
Tak samo wpuściłem o 10.00.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Tarło bojownika proszę o szybką odpowiedź

#2

Post autor: Lech-u »

Karol10125 pisze: ndz sie 22, 2021 4:29 pm a ogólnie 2 razy mieli nie udane podejście
Karol10125 pisze: ndz sie 22, 2021 4:29 pm Mieli już tarło, mają 2-ke dzieci aktualbije mają 7 tyg.
Czyli widać, że potrafią, skoro są dzieci.

Więc daj im szansę i niech pracują nad kolejnym potomstwem.
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Tarło bojownika proszę o szybką odpowiedź

#3

Post autor: Karol10125 »

Tylko nie ukrywam jestem trochę nie cierpliwy, ale jak się udaje to staram się zrobić wszystko żeby jak najwięcej młodych było.
Teraz pojechałem do rodziny na 2-3 godziny może jak wrócę będzie ikra w gnieździe zobaczę.
Dodano do tego postu po 19 minutach 38 sekundach
Jak ja moje oko nic nie ma ale samiczka wpływa pod gniazdko nie wyciskają się wtedy, ale to chyba kwestia czasu.
Samiec pod gniazdem puszcza bąbelki /buduję większe gniazdo? Ale to wygląda jakby dotlenia więc może coś się stało. Ale samicy nie przegania i jest ona dalej gruba.
Dodano do tego postu po 8 minutach 10 sekundach
Edit :
Próbowali znów się wycisnąć, jak do 24 nie wycisną się to ok. 9.00 - 10.00 zabiorę samicy bo zostawię światło włączone
Dziwne trochę ale samica ucieka, kładzie się na dnie i potem podlatuje pod gniazdo, ostatnie tarki inaczej wyglądało i była bardziej uległa teraz samiec ją pogryzł, i gania ją
ODPOWIEDZ