rośliny dla narybku

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
slavo81
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz gru 27, 2020 7:38 pm
Lokalizacja: gliwice

rośliny dla narybku

#1

Post autor: slavo81 »

cześć
jakie kupić rośliny dla narybku molinezji by przeżyły mam jedną sztuke małą ?

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

rośliny dla narybku

#2

Post autor: DanielP »

Bardzo dobrymi, służącymi zarówno jako schronienie dla narybku większości ryb jak i jako pochłaniacz szkodliwych związków są rogatek sztywny (Ceratophyllum demersus) i najas.

Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

rośliny dla narybku

#3

Post autor: Eva »

slavo81Polecam Wgłębkę wodną. Moje malutkie Platki nie wystawiają z niej nosa. Przyda się jakaś gęsta roślina na powierzchni , która dosięgnie tafli wody, bo młode często przebywają pod taflą. Najas i Rogatek dobrze się do tego nadają. Można położyć na tafli wody albo przyssawką przyczepić tak, żeby zawijały się na tafli.
Polecam tez karmić częściej dorosłe ryby (ale nie przekarmiać, małe porcje), też żywym lub mrożonym pokarmem. Wtedy będą mniej zainteresowane jedzeniem młodych.

Autor
slavo81
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz gru 27, 2020 7:38 pm
Lokalizacja: gliwice

rośliny dla narybku

#4

Post autor: slavo81 »

jaki kupić żywy pokarm dla żyworódek ?

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

rośliny dla narybku

#5

Post autor: DanielP »

W@tek ten dotyczy roślin więc proponowałbym nie odbiegać od tytułów ego tematu. W dziale pokarmy/żywienie/ przepisy jest opisanych mnóstwo pokarmów dedykowanych dla narybku takich jak chociażby banana worms. Miłej lektury :D
ODPOWIEDZ