filtr do 54l akwarium

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
slavo81
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz gru 27, 2020 7:38 pm
Lokalizacja: gliwice

filtr do 54l akwarium

#1

Post autor: slavo81 »

cześć
jak się kupuje filtr do 54L akwa na wysokośc czy na litraż, jaki polecicie filtr do 54 L akwa z wewnetrznych ?
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3154
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

filtr do 54l akwarium

#2

Post autor: A.G.A. »

A te odpowiedzi nie były satysfakcjonujące ?
https://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=10&t=40844
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Wyłącz umysł, włącz serce.

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

filtr do 54l akwarium

#3

Post autor: r10 »

slavo81 pisze: pt sie 13, 2021 9:38 pmjak się kupuje filtr do 54L akwa na wysokość czy na litraż
Różnie może być, mnie się w większym bo 98 l panoramicznym nie zmieścił filtr wewnętrzny na szerokość (nie uwzględniłem, że boczne ścianki akwa z uwagi na gięty przód są sporo krótsze niż w prostopadłościanie), a na wysokość zawsze były ledwo ledwo na styk (przy grubym podłożu).
Dobra reguła to dzielić marketing producentów przez trzy, czyli kupuj filtr mający w widełkach opisu przeznaczenie do 150 litrowego akwa.
Filtr powinien wymieniać wodę w akwa przynajmniej dwa razy na godzinę (czyli u Ciebie mieć rzeczywisty przepływ co najmniej 100 l/h z wkładami), wynika to z tempa mnożenia się w wodzie akwa złych bakterii (w około 30 minut podwaja się liczba bakterii).
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

filtr do 54l akwarium

#4

Post autor: Eva »

slavo81Ja używam Aquael Pat Mini. Tylko trzeba większą gąbkę do niego kupić w sklepie akwarystycznym (nie aquaela, bo takich nie ma, ale jakąś inną pasującą). Ta gąbka w zestawie jest przymała i szybko się brudzi. Pomierz ile masz na to miejsca. Filtr powinien być w pełni zanurzony, kilka centymetrów poniżej lustra wody. Gąbka nie może leżeć na podłożu. Więc kilka centymetrów zapasu z góry i z dołu. W przypadków innych filtrów wewnętrznych też powinny się w ten sposób swobodnie mieścić.

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

filtr do 54l akwarium

#5

Post autor: r10 »

slavo81 pisze: pt sie 13, 2021 9:38 pmjaki polecicie filtr do 54 L akwa z wewnetrznych
W małym akwa zrobiłbym podżwirówkę, np. na modułach Happet (najtańsze), do tego pompka (u mnie w miarę cicha OxyPro, ale niestety droga jest).
Odpowiedź na "co polecicie" jest zwykle złożona, np. zależy od tego czy akwa stoi w sypialni., jaką masz obsadę, czy to akwa roślinne itp. itd.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

filtr do 54l akwarium

#6

Post autor: Tygrys »

ja mam takim akwarium dwa filtry ehiem 150 i aqel min cyrkulator
zawieszony profil

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

filtr do 54l akwarium

#7

Post autor: DanielP »

Ja również polecę pata mini lub Aquael circulator turbo 500.
ODPOWIEDZ