Pierwotniaki dla narybku

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Pierwotniaki dla narybku

#1

Post autor: Karol10125 »

Hej,
Stosował ktoś kiedyś HOBBY Protogen INFUSIOREN 20ml - dla narybku?
W opisie produktu jest napisane "Protogen infosorien 20ml koncentrat do hodowli pierwotniaków ze spiruliną (dla narybku bezpośrednio po wylęgu). Koncentrat hodowlany, zasuszonych mikroorganizmów różnych rozmiarów, hodowanych na pożywnej glebie. Kiedy zostaną one „ożywione” wodą, kontynuują swój rozwój i są źródłem pokarmu dla narybku.

Szybko się rozwija i mnoży po zanurzeniu w akwarium.

Do karmienia ryb hodowlanych i mniejszych zwierząt.

Z żywymi pierwotniakami. "
Ja chce karmić tym narybek bojownika gdyż słyszałem że najlepsze efekty są gdy karmienie narybku bojownika w pierwszych dniach pierwotniakami jest większa przeżywalność.
Ja mam 2 pełne butelki JBL Nobil Fluid artemia, będę miał 2-3 hodowle nicieni bananowych, micron nature, i mikro-vit Basic. Zwykle karmiłem tylko JBL Nobil Fluid artemia i mam teraz 3 bojowniki 3 tygodniowe.
Więc jak z tym hobby Protogen? Uznajmy ze wyległy mi się bojowniki to odrazu po ich wylegu wrzucić taką pałeczke? Czy kilka pałeczek, a może czekać aż wyjdą z gniazda?
Chce żeby z tego miotu odchowalo mi się jak najwięcej narybku i do tego kupiłem nowego samca i dam mu jak wrócę z wyjazdu (po 15 sierpnia) samice która miała tarło ostatnio 5 tyg temu i jest znów gruba.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Pierwotniaki dla narybku

#2

Post autor: Ziemiojad »

Przecież te pokarmy są droższe niż nowe ryby w sklepie :x
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Pierwotniaki dla narybku

#3

Post autor: Tygrys »

Ja daje narybkowi jbl novo fluid i jbl novo tom to larwy artemi pyle .
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Pierwotniaki dla narybku

#4

Post autor: Karol10125 »

Ja też to daje mam 2 pełne butelki o jedną w której zostało mi 1/4 ale chce wiedzieć o tych pierwotniakach.
Dodano do tego postu po 34 minutach 37 sekundach
Ziemiojad akurat z bojownikami nie do końca, i sprawi mi to więcej satysfakcji niż kupno że odchowalem.
A u mnie w zoologicznych bojowniki 40 zł +, w kakadu 1-dno kolorowe - 25 zł a samice od 10-20 zł więc jeśli bym odchowal np. 20 narybku to bardziej opłaca mi się niż kupno w zoologicznym.

Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

Pierwotniaki dla narybku

#5

Post autor: Eva »

Karol10125 pisze: czw sie 05, 2021 5:21 pm HOBBY Protogen INFUSIOREN
nie hodowałam pierwotniaków, ale zastanawiałam się nad tym. Z tego co czytałam hoduje się je osobno w słoiku i skarmia w ten sposób:https://www.tommyaquario.pl/index.php/2 ... rwotniakow
Hodowla na skórce banana albo takim właśnie koncentracie jaki zakupiłeś (woda akwariowa). W opisie produktu, o którym mówisz jest informacja, żeby wrzucić bezpośrednio do akwarium. Jeśli jest tam dokładny opis jak dawkować i kiedy podać to kieruj się nim, albo odezwij do sprzedawcy (ja tak robię i czasami uzyskuję dokładne i formacje). Albo spróbuj założyć hodowlę w słoiku.

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Pierwotniaki dla narybku

#6

Post autor: r10 »

Karol10125 pisze: czw sie 05, 2021 5:21 pmjeśli bym odchowal np. 20 narybku
I co z Tym zrobisz?
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Pierwotniaki dla narybku

#7

Post autor: Karol10125 »

r10 Postaram się sobie zostawić samice, i może jednego góra dwa samce.
Resztę samców postaram się sprzedać lub oddać komuś w rodzinie.
Dodano do tego postu po 22 sekundach
Eva
Dzięki za radę jak kupię te pierwotniaki zrobire tak jak napisałaś.
ODPOWIEDZ