Rośliny

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Rośliny

#1

Post autor: Karol10125 »

Co mogę zrobić żeby lepiej rosły rośliny w moim Akwarium 200l? I jak mogę pozbyć się zatoczków?
Awatar użytkownika

Patryk
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: ndz kwie 18, 2021 1:00 pm
Lokalizacja: Rybnik
Płeć:

Rośliny

#2

Post autor: Patryk »

Karol10125 pisze: czw lip 08, 2021 9:26 pm Co mogę zrobić żeby lepiej rosły rośliny w moim Akwarium
Świecić dłużej lub dokupić jakieś światło, dozować CO2 , przy każdej podmianie wody uzupełniać mikro i makro elementy.
Karol10125 pisze: czw lip 08, 2021 9:26 pm jak mogę pozbyć się zatoczków?
Ja 3 dni temu zrobiłem przez nie restart mojego 25l bo tyle ich było że ograniczyły populację krewetek. Wydaje mi się że w 200l nie robił bym restartu przez ślimaki ale raczej spróbował dać np ogórka i gdyby zatoczki i się na nim zebrały to wyciągnął bym go razem z nimi . I tak kilka razy.
Gdy masz plagę ślimaków to znaczy że za dużo karmisz ryby lub za dużo pożywienia mają w akwarium.
Mam nadzieję że choć trochę pomogłem :-D

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Rośliny

#3

Post autor: DanielP »

Podaj więcej informacji. Jaki to zbiornik, jakie masz rośliny, jakie podłoże, jak długo i czym świecisz itd.
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Rośliny

#4

Post autor: Karol10125 »

Akwarium 200l, podłoże kamyki, świece jak wstaje czyli ok. 9-10 do ok. 23-24,swiece 2 lampkami LED 20w.
Mam lotosa, Moczarke, mech jawajski, paproć wodną, w jakich nazw nie znam.
Mam jakieś 2 Nawozy nie wiem czy je stosować, jeden stosowałem macio green, i k+ ale tylko macio green stosowane, k+ nie otwarte
Dodano do tego postu po 3 minutach 29 sekundach
Jutro biorę jakieś szybko rosnące rośliny od wujka, powinno być z nimi dobrze, a wujek się ich pozbywa bo za szybko rosną
Awatar użytkownika

Patryk
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: ndz kwie 18, 2021 1:00 pm
Lokalizacja: Rybnik
Płeć:

Rośliny

#5

Post autor: Patryk »

Karol10125 pisze: sob lip 10, 2021 11:26 pm a wujek się ich pozbywa bo za szybko rosną
Ja jak bym od nowa miał zakładać akwarium to wziął bym takie średnio rosnące . Rośliny takie jak rogatek , Hygrophila polysperma później robią się katorgą. Co 2 dni trzeba przycinać bo jak nie to z akwarium robi się "dżungla" ale to twój wybór :)
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Rośliny

#6

Post autor: Karol10125 »

Ja chce "dżungle" gduz bojowniki które posiadam (dziś wytarły mi się) lubią obsadzone dobrze zbiorniki.
Mam aktualnie 5 bojownikow, a ile narybku to w pon będę wiedział.
Krewetki też mam a bojowniki mogą je jeść akurat moje nie jedzą chyba, ale lepiej dmuchać na zimne i chce żeby bojowniki mógłby pływać w gąszczu, a krewetki ukrywać.
Mam też zyworodne - gupiki, molinezje, mieczyki, platki chce żeby jak najwięcej przetrwało, bo co tydzień rodzą mi się małe

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Rośliny

#7

Post autor: r10 »

Karol10125 pisze: ndz lip 11, 2021 12:21 amKrewetki też mam a bojowniki mogą je jeść akurat moje nie jedzą chyba, ale lepiej dmuchać na zimne i chce żeby bojowniki mógłby pływać w gąszczu, a krewetki ukrywać.
Jakie masz krewetki? U mnie niestety zniknęły Redy (Sakura), i nie wiem czy podejrzewać bojownika czy wielkopłetwa.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2382
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Rośliny

#8

Post autor: Ziemiojad »

Karol10125 pisze: czw lip 08, 2021 9:26 pm Świecić dłużej lub dokupić jakieś światło
Nie uważasz, że taka rada to łatwa droga do glonów?
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Rośliny

#9

Post autor: Karol10125 »

r10
Ja mam red cherry ale mam sporo kryjówek.
Moje bojowniki nie jedzą krewetek a przynajmniej nie widzę tego.
Dodano do tego postu po 1 minucie 38 sekundach
Ziemiojad
Mam czyścik magnetyczny i codziennie coś tam machnę i nie mam glonow, mam też troszkę roślin przy tafli i zasłaniają lekko światło więc na chwilę obecną nie mam glonow albo są strasznie Male.
Ewentualnie mam na kilku kamieniach
Awatar użytkownika

Patryk
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: ndz kwie 18, 2021 1:00 pm
Lokalizacja: Rybnik
Płeć:

Rośliny

#10

Post autor: Patryk »

Ziemiojad
Według mnie wszystko zależy od parametrów wody oraz ilości podawanego CO2 . Przecież zbiorniki high tech mają mocne światło i najczęściej świeci przez ok 12h a glonów nie ma.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2382
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Rośliny

#11

Post autor: Ziemiojad »

Karol10125 pisze: ndz lip 11, 2021 3:47 pm Według mnie wszystko zależy od parametrów wody oraz ilości podawanego CO2 .
No właśnie.
O to mi chodziło, że ze wzrostem świecenia muszą być jeszcze inne czynniki dodane. Nawożenie, CO2.
Samo zwiększenie światła to może być proszenie się o kłopoty.
ODPOWIEDZ