Bojowniki - rozmnażanie

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Bojowniki - rozmnażanie

#1

Post autor: Karol10125 »

Hej,
Posiadam samca i 2 samice bojownika. Chciałbym je rozmnożyć.
Mógłby ktoś opisać jak to zrobić?
Oddzieliłem samice od samca wczoraj. Jaką mają mieć przerwę od siebie?
Prosiłbym o to by ktoś mi opisał jak rozmnożyć bojownika gdyż nigdy nie rozmnazalem ryby z ikry, a chciałbym zacząć.

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Bojowniki - rozmnażanie

#2

Post autor: r10 »

Po pierwsze coś pływającego na powierzchni, u mnie bardziej od wgłębki i rzęsy polubił do zbudowania gniazda z bąbelków kawałek polistyrenowej tacki jak od mięsa.
Po drugie jednak rośliny, im gęścije tym lepiej, żeby samica mogła się ukryć gdy ją może napastować.
Po trzecie: drugie akwarium dla odłowienia samicy, inaczej może ją zamęczyć lub ubić.
Po czwarte temperatura i może jakieś robaczki dla rodziców przed.
Po piąte artemia dla narybku po (hodowla na soli akwarystycznej, trochę to skomplikowane ale do ogarnięcia).
Jeśli nie masz drugiego/trzeciego akwa, to mozesz powiesić wewnątrz swojego akwa kotniki z siatki lub plastiku i wsadzić w jeden samicę najpierw, później samca w drugi, tyle że mi się nie udało samca odłowić - zestresowany zjadł narybek, czułem się jak morderca :-(
Po szóste brak innych zjadających narybek ryb (u mnie krwiożercze okazały się kosiarki, samiec bojownika jest malutki i nie obroni).
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Bojowniki - rozmnażanie

#3

Post autor: Karol10125 »

Mam 2 akwa, posadziłem tam dużo roślin, ale mogę jeszcze kilka dosadzić.
A zamiast pływających roślin może być list jakieś dużej rośliny, bądź folia - kawelek (widziałem tak na YouTube)
ODPOWIEDZ