Płatki proszę o odpowiedź na moje pytania

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Płatki proszę o odpowiedź na moje pytania

#1

Post autor: Karol10125 »

Hej,
Dziś dokupiłem do mojego samca 2 samice chciałbym się dowiedzieć czy skoro samica jedna jest jednokolorowa, druga to chyba płatka Mouse czy jakoś tak, a samiec jest 3 kolorowy to jeśli nastąpi u którejś samicy zapłodnienie czy będą z tego platki czystej rasy czy to będą kundelki? W zoologu powiedział że platki się łączy kolorami żeby wyszły 3 kolorowe itd. I czy ta czerwoną plata wygląda na ciężarną? Bo ma duży brzuszek ale nie jestem pewien czy jest ciężarna.
Niżej zdjęcia
I pytanie jeszcze czy przełożyć tą czerwoną już do kotnika? Bo mam tam tygodniowy narybek gupika i molinezji i skoro ma on tydzień to są dalej szanse żeby był zjedzony?


Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Płatki proszę o odpowiedź na moje pytania

#2

Post autor: Ziemiojad »

Skoro każda jest innego koloru to jak oczekujesz ryb czystej rasy, cokolwiek by to miało znaczyć.
Zadałeś sobie chociaż trud i poszukałeś jak wygląda prawdziwa, oryginalna forma tej ryby?
Czy chcesz odpowiedz na wszystkie swoje pytania bez wysiłku? Akwarystyka to nie tylko karmienie ryb, to poszukiwanie odpowiedzi na różne pytania.
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Płatki proszę o odpowiedź na moje pytania

#3

Post autor: Karol10125 »

W zoologicznym powiedzieli ze jak jest np. Płatka 3 kolorowa jest ona stworzona z samicy jednego koloru i samca innego koloru.
I skąd możesz wiedzieć że patrzyłem lub nie patrzyłem w Internecie? Forum jest po to żeby móc podyskutować na jakiś temat a nie od pouczania mnie ze akwarystyka to nie tylko karmienie ryb. I czytałem o nich ale na różnych źródłach było inaczej więc co mi szkodzi zadać to pytanie na forum?
I właśnie poszukuje odpowiedzi na pytanie na forum i tak jak wspomniałem szukałem w Internecie ale na różnych stronach było co innego.
Dalej nie uważam że otrzymałem odpowiedź na to pytanie tylko pouczenie które było bezsensowne. Liczę że odpowie mi ktoś inny na to pytanie

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Płatki proszę o odpowiedź na moje pytania

#4

Post autor: DanielP »

Po pierwsze ryby z tematu to platki a nie płatki :D Prezentowane przez ciebie platki to mieszańce. Ciężko jednoznacznie stwierdzić jakiego koloru wyjdą młode. Prawdopodobnie będzie to mix kolorów. W kwestii zjadania ryb zasada jest taka, że każda ryba, która zmieści się do pyska większej jest potencjalnym pokarmem. Musisz sam to ocenić czy młode dadzą radę przeżyć. Jeżeli młode będą miały miejsca w których będą mogły się ukryć to jest szansa na to, że przeżyją.
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Płatki proszę o odpowiedź na moje pytania

#5

Post autor: Karol10125 »

Dzięki za miłą i stosunkowo szybką odpowiedź wiem że to platki a nie płatki ale autokorekta w telefonie mnie już czasem tak denerwuje ze zapominam poprawić
Dodano do tego postu po 1 godzinie 59 minutach 4 sekundach
A z tą platką czerwoną była ona schowana w roślinności szukała chyba tak miejsca do porodu? Bo jest już w kotniku rozłożyłem mech jawajski i chyba nie zje tego narybku co tam jest
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Płatki proszę o odpowiedź na moje pytania

#6

Post autor: Komarowa »

Platki , które kupujesz w sklepie zoologicznym są kolorowymi mieszańcami. Nie wiadomo jakie cechy/ kolory ujawnią się w kolejnych pokoleniach. To ruletka.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Płatki proszę o odpowiedź na moje pytania

#7

Post autor: DanielP »

Jak zawsze zgadzam się z Komarową i wspominałem o tym wcześniej :D Mogło tak być, że samica szukała spokojnego i bezpiecznego miejsca do porodu. Narybek może zjeść.
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Płatki proszę o odpowiedź na moje pytania

#8

Post autor: Karol10125 »

Dobra to dziękuję za pomoc, samica jest już w kotniku mam nadzieje ze nie zje tygodniowych gupików i molinezji bo mam jeszcze mech jawajski tam.
Mam nadzieję że urodzi duzoo potomstwa i jeszcze raz dzięki za szybką pomoc

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Płatki proszę o odpowiedź na moje pytania

#9

Post autor: DanielP »

Trzymam kciuki :OK:
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Płatki proszę o odpowiedź na moje pytania

#10

Post autor: Karol10125 »

Jak coś się pojawi dam znać 😁
ODPOWIEDZ