filter wewnetrzny akwa 54L ?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
slavo81
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz gru 27, 2020 7:38 pm
Lokalizacja: gliwice

filter wewnetrzny akwa 54L ?

#1

Post autor: slavo81 »

cześć
jaki byście polecili filter do 54l akwarium dla ryb żyworodnych ?

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

filter wewnetrzny akwa 54L ?

#2

Post autor: Krolic »

temat rzeka :) ja ma w takim akwarium corner jeta z głowica pata mini.. Jakbym miał zmieniać na rozwiązanie nie gąbkowe to kupiłbym eheima Aquabal

Coniaq
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 02, 2021 11:03 pm
Lokalizacja: Sulejówek
Na imię mam: Konrad
Płeć:

filter wewnetrzny akwa 54L ?

#3

Post autor: Coniaq »

Ja w swoim 54 zrobiłem kaseciaka może nie jest mini 10x14x29 ale mam za to dużo wkładów jak na taki mały zbiornik i dodatkowo głowica i grzałka w środku. No i koszt był śmieszny głowicę pat mini miałem więc kosztował mnie tyle co pocięte formatki ze spienionego pcv.

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

filter wewnetrzny akwa 54L ?

#4

Post autor: Krolic »

Coniaq masz fote tego wynalazku?

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

filter wewnetrzny akwa 54L ?

#5

Post autor: DanielP »

Dobry będzie wspomniany pat mini lub Aquael circulator turbo 500.

Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

filter wewnetrzny akwa 54L ?

#6

Post autor: Lucas »

U mnie dobrą robotę robi Aquael Fan 1 plus. W pat mini mnie lekko irytowało zakładanie gąbki - tu nie ma tego problemu.

Coniaq
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 02, 2021 11:03 pm
Lokalizacja: Sulejówek
Na imię mam: Konrad
Płeć:

filter wewnetrzny akwa 54L ?

#7

Post autor: Coniaq »

Niestety nie mam fotorelacji z budowy. Jedyne zdjęcia jakie znalazłem to zdjęcie zbiornika po zamontowaniu filtra. Miał to być mini zbiornik dla jakiejś pary apisto albo krewetek. Ale docelowo został zagracony weszły garbniki liście i jest zbiornik do odchowania maluchów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MariuszTyryfyry
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 31, 2021 9:35 am
Lokalizacja: wejherowo

filter wewnetrzny akwa 54L ?

#8

Post autor: MariuszTyryfyry »

Ja mam aqa el mini 400l/h w akwa malutkim 37l. I zapewne poradziłby sobie do 100l.
Jestem z niego zadowolony.. lecz nie mam doświadczenia z innymi,ale ten działa filtruje to co chcieć więcej :) troszkę może na mały minus z tym sitkiem w środku bo zakupiłem zeolit o frakcji 4-8mm i niestety ale to nie zdaje egzaminu bo wciaga w wirniczek.. a jak założę na górę bandaż by zapobiec to nie ma cugu.
Moze ktoś przy okazji mi zaradzi co w takim przypqdku zrobić?
Ale jak za taką cenę 38-42zł do takiego akwa to myslę że to będzie dobrym pomysłem..
Aa szkoda było mi oddawać do sklepu tego zeolitu bo kilo kosztował mnie zaledwie 5zł to stworzyłem w kulce bandażu troszkę tego zeolitu przyczepiając go tuż przy gąbce filtra.. fachowców proszę o opinię czy to dobre rozwiazanie? Czy to cos pomoże?
ODPOWIEDZ