Akwarium na podlozu Ada Amazinia

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Kalu90
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 04, 2021 9:15 am
Telefon: 01775899840
Lokalizacja: KIELCE
Na imię mam: Karol
Płeć:

Akwarium na podlozu Ada Amazinia

#1

Post autor: Kalu90 »

Witam pytanko takie prowadził ktoś z was akawarium na podlozu Ada Amazoni zestaw bacter 100, tourmaline,clear super na szklo dalej powersand i Amazonia mam kilka pytan jak wystartowac ? jak nawozic od poczatku i jakimi preparatami ? Jak dozowac co2? Jak długo świecić?
Czy może ktoś podzielić się swoim doświadczeniem???
Dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Akwarium na podlozu Ada Amazinia

#2

Post autor: Lilek »

Cześć. Na Amazonii prowadziłem akwarium, ale to było ładnych parę lat temu, więc skład mógł się zmienić jak i obsługa. Akwarium prowadziło się super, nawożenie CO2 (to dobieramy do oświetlenia, parametrów wody, każde akwarium jest inne), natomiast z soli podawałem tylko i wyłącznie fosfor, próby dodawania czegokolwiek innego kończyły się występowaniem glonów. Co do preparatów masz całkiem spory wybór i każda linia będzie dobra, tutaj moja uwaga, jak już coś wybierzesz to wszystko niech będzie jednego producenta. Możesz także samemu rozrabiać sole. Reszty rzeczy typu start akwarium oświetlenie filtracja poszukaj sobie jest tego dużo tutaj na forum też wielokrotnie było to maglowane, jak będziesz mieć sprecyzowane pytania na pewno ktoś odpowie. Powodzenia.
ODPOWIEDZ