Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Kowal
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 20, 2021 3:34 pm
Lokalizacja: Płock
Na imię mam: Kacper
Płeć:

Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

#1

Post autor: Kowal »

Cześć, wczoraj założyłem krewetkarium o wymiarach 20x20x20 i mam problem z mętną wodą, a mianowicie kiedy poszedłem odpalić akwarium rano, zauważyłem, że woda zrobiła się mętna, więc zrobiłem podmiankę ok. 50% na wode z uzdatniaczem esklarin firmy Tropical, woda jakiś czas była troche bardziej czysta, ale teraz znów jest mętna. Nie ruszam podłożem, wode leje po ręce. Specyfikacja krewetkarium:
Krewetkarium ma 8l, stoi w nim tylko roślina w doniczce ''Echinodorus bleherae''.
Filtr to ''Biofiltr XY-2890 narożny S'' który chodzi na napowietrzaczu ''Atman napowietrzacz JKA-AP1500 90 l/godz''.
Podłoże to zwykły żwir farbowany, który najpierw płukałem przed włożeniem do akwarium.
Krewetki to 4 sztuki blue velvetek, mniejsze i większe.
Wszystko w krewetkarium jest nowe.
Krewetki karmie suszoną i parzoną pokrzywą.
Obrazek
Obrazek
Na zdjęciach prawie nie widać jaka woda jest mętna.

Proszę o pomoc, w razie pytań proszę pisać :D

wojtekszumiński
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 17, 2021 7:08 pm
Lokalizacja: Chodzież

Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

#2

Post autor: wojtekszumiński »

Jesli akwarium na 1 dzien to bym sie nie przejmowal. Troche zle zrobiles ze wrzuciles juz krewetki powinienes je wrzucic po min 3 tyg. Prawdopodobnie zbiornik nie dojrzal. Samo powinno przejsc. Moga to byc pierwotniaki ale troche male te zmetnienie. Na twoim miejscu zainwestowal bym w kaskade. A jesli nie to pamietaj ze gabke trzeba plukac w wodzie z akwarium przynajmniej co 2 tyg. Tej odlanej.... W niej sa pozyteczne bakterie, dzieki nim zachodza procesy ktore przeważają szkodliwe zwiazki na nieszkodliwe. Po tygodniu podmien 50% wody po dwoch 30% po 3 20% i tak co tydzien 20 %. Woda odstana jeden dzien. Troche bym dosadzil roslin malo wymagajacych. I zainwestuj w jakas lampke bo raczej przy zarowce to nie bedzie roslo
Awatar użytkownika

Autor
Kowal
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 20, 2021 3:34 pm
Lokalizacja: Płock
Na imię mam: Kacper
Płeć:

Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

#3

Post autor: Kowal »

Tak, ale krewetki trzymałem w plastikowym kubku, ponieważ do akwarium ogólnego ich nie wrzucałem, bo potem bym ich nie połapał. Kaskady myśle, ze mi sie nie opłaci kupować do tak małego zbiornika, a tu mam przy okazji napowietrzenie, a do kaskad sie troche zraziłem, bo moją pierwszą i ostatnią kaskadą był versamax aquaela i nie dziala do tej pory, nawet po uszczelnianiu i zmianie wirnika na większy. Rośliny to jasna sprawa, że dosadze, tą jak widać wsadziłem tak w doniczce tymczasowo, żeby nie miały pusto, a potem dosadze tam więcej z przycinki z 3 baniaka :OK:
A co do oświetlenia to kupię małą ledową lampke SunSeta montowaną z jednej strony 1.5 watt, a ta lampka jest aby tymczasowa, żeby krewetki miały widno :)

Dzięki za pomoc, bede próbował, może woda się wyklaruje :D
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

#4

Post autor: Tygrys »

Kup sobie turbo filter aqel i zamiast gabki i 🗑 daj rurkę a na niej scierke do kuzu na gumce, dwa razy dziennie ja zmieniaj i zmęczenie zniknie.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Autor
Kowal
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 20, 2021 3:34 pm
Lokalizacja: Płock
Na imię mam: Kacper
Płeć:

Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

#5

Post autor: Kowal »

He he, nie za drogi i nie za duży filterek jak na takie małe krewetkarium? :mrgreen:
Nawet jakbym miał go zamontować i puścić rurkami wode, to by nie było za dużego prądu dla krewetek? W końcu to nie jest duże akwarium :)

wojtekszumiński
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 17, 2021 7:08 pm
Lokalizacja: Chodzież

Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

#6

Post autor: wojtekszumiński »

Ja u siebie w 8 , sam kleilem, mam mala kaskade chinczyk i nie narzekam. Jak sie spsuje to wymienie. A lampke aquarela jazeniowki, stary typ, ktore sie spsuly przerobilem na ledowe z zarowki halogenowej 2x po 250 lm co mi daje 60 lm na 8l i rosnie... pod spodem ziemia z glina. Troche nawoze.
Awatar użytkownika

Autor
Kowal
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 20, 2021 3:34 pm
Lokalizacja: Płock
Na imię mam: Kacper
Płeć:

Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

#7

Post autor: Kowal »

Ale masz krewetkarium, czy akwarium? I nie lepiej Ci się opłaca kupić jeden filtr i porządny, zamiast wymieniać jak się psuje? :/

Rasz
Gość
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 20, 2021 4:33 pm
Lokalizacja: Siedlce

Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

#8

Post autor: Rasz »

Ja bym nic nie robił, poczekał kilka dni. To jakby u mnie normalnie, że dzień po zalaniu nowego akwarium kranówą, jest mętna na drugi dzień, potem samo schodziło ;p A Krewetki to zły pomysł tak od razu. Mój kolega wbrew moim radom tak zrobił i zaczęły mu padać jedna za drugą po tygodniu, co przeżyło oddał mi na odratowanie.
Awatar użytkownika

Autor
Kowal
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 20, 2021 3:34 pm
Lokalizacja: Płock
Na imię mam: Kacper
Płeć:

Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

#9

Post autor: Kowal »

Mi na razie żadna z tych 4 nie padła, a jak pisałem powyżej, trzymałem je w plastikowym kubku, bo nie miałem ich gdzie wsadzić, a jak bym wpuścił je do ogólnego to by pozarażały tą pleśniawką ryby, a druga sprawa to musiałbym się strasznie namęczyć, żeby je wyłowić. No więc po starcie zbiornika odczekałem 5 godzin i je wpuściłem i nie popadały. :języczek:
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3154
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

#10

Post autor: A.G.A. »

Zostaw szklaneczkę. Sama się ustoi. Przecież wiesz bo to nie pierwsze Twoje akwarium.
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Wyłącz umysł, włącz serce.

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

#11

Post autor: DanielP »

Potwierdzę to co napisali moi przedmówcy zbiornik potrzebuję czasu. Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość :D
Awatar użytkownika

Autor
Kowal
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 20, 2021 3:34 pm
Lokalizacja: Płock
Na imię mam: Kacper
Płeć:

Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

#12

Post autor: Kowal »

Komarowa pisze: sob mar 20, 2021 10:58 pm Zostaw szklaneczkę. Sama się ustoi. Przecież wiesz bo to nie pierwsze Twoje akwarium.
No niby nie moje pierwsze akwarium, ale w żadnym innym nie miałem takiego problemu, a jak się raz pojawił to pomogła podmianka 50%, a tutaj wiele nie dała :?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2375
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

#13

Post autor: Ziemiojad »

Czym mniejsze akwarium tym gorzej z biologią i stabilnością.
Awatar użytkownika

Autor
Kowal
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 20, 2021 3:34 pm
Lokalizacja: Płock
Na imię mam: Kacper
Płeć:

Mętna woda w nowym krewetkarium 8l

#14

Post autor: Kowal »

Pewnie tak, zmieniłem oświetlenie na led sunsun i robie podmianki 2 razy dziennie po 50% rano i wieczorem, od jutra zaczne robić podmianki po 40% i co tydzień mniej o 10% jak radził mi Wojtek i może problem zniknie :OK:
ODPOWIEDZ