Przypalony korzeń do akwarium - dyskusja

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Przypalony korzeń do akwarium - dyskusja

#1

Post autor: Lech-u »

Tak się zastanawiam, czy korzeń, który celowo został nieco przypalony (zwęglony) nadaje się do akwarium?

Według mnie drewno spalone i zanurzone w akwarium daje bardzo ciekawy efekt dekoracyjny.

Tylko, czy ta spalenizna w jakikolwiek sposób zmieni parametry wody? Albo czy wpływa jakoś negatywnie na życie w akwarium? A może wpływa pozytywnie? Przecież zwęglone drewno to węgiel drzewny, a więc coś co się wkłada czasami do filtrów.

Widziałem spaleone drewno pod wodą w czasie nurkowania i muszę przyznać, że mnie ten temat zainteresował.

Ma ktoś jakieś przemyślenia na ten temat?

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Przypalony korzeń do akwarium - dyskusja

#2

Post autor: don_Vall »

Wg mnie w niczym to nie będzie przeszkadzało.
Jedynie nasuwa mi się na myśl, że jak będzie to spalone drewno, a nie opalone to ten węgiel będzie się rozpuszczał w wodzie tworząc zawiesinę i będzie wyglądało to źle. Może trzeba to jakoś spreparować tak jak to się czyni z korzeniami.
Sam węgiel nie będzie szkodliwy (przecież jest z CO2 i z "węgla w płynie". Spalone elementy (niedopalone) mogą jednak zawierać toksyny takie jak przy grilowaniu...
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
ODPOWIEDZ