Przeprowadzka 75 litrowego akwarium

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
kocur1911
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 13, 2020 4:09 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Damian
Płeć:

Przeprowadzka 75 litrowego akwarium

#1

Post autor: kocur1911 »

Cześć,

Do końca marca muszę się przeprowadzić z mojego obecnego lokum. Akwarium 75 l - kilka rodzajów Danio, Razbory klinowe, Kardynałki, parę Neonek, 2 Piskorki, 2 Kiryski, same małe rybki. Niestety nie mam zapasowego zbiornika i po znalezieniu nowego lukum będę musiał wyłowić rybki, spuścić wodę, parę roślinek zostawić, zebrać żwirek itp. Na pewno będzie to stresujące dla rybek ale niestety nie mam innego wyjścia. Rybki będę musiał przetransportować w jakimś wiadrze czy coś. moje pytanie: czy każda minuta będzie miała tutaj znaczenie i wszystko zbierać w pośpiechu czy godzina w jedną bądź drugą stronę nie odbije się aż tak mocno na zdrowiu rybek?
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Przeprowadzka 75 litrowego akwarium

#2

Post autor: mariom222 »

wielokrotnie przeprowadzałem rybki do innego akwarium,
zauważyłem że samo odławianie jest dla nich bardziej stresujące niż zamieszkanie nawet kilkudniowe w np wiaderku

fakt że duże ryby padały szybko
kiedyś znajomy chciał mi podrzucić kilka sporych pielęgnic w wiadrze z samą wodą
po godzinnym transporcie dwie z nich padły

za to małym rybkom jeśli nawrzucasz do wiadra sporo roślin, obojętnie czy z korzeniami czy nie
i dodatkowo jakiś napowietrzacz nic nie powinno się stać

rekordzistami u mnie były zwykłe gupiki które czekały na odbiór ponad tydzień
nic im nie było oprócz tego że się jeszcze rozmnożyły

sumując :
dużo roślin , napowietrzacz, jeśli wiaderko ma pokrywę to tylko przysłonić nie zamykać (zamykać tylko podczas transportu)
trochę mniej karmić niż zwykle i wszystko będzie ok

Autor
kocur1911
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 13, 2020 4:09 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Damian
Płeć:

Przeprowadzka 75 litrowego akwarium

#3

Post autor: kocur1911 »

A czy jest sens transportować więcej wody z obecnego akwarium oprócz tej, w której będziemy przewozić rybki? Np. dodatkowe wiadro w celu zmniejszenia szoku spowodowanego zmianą warunków i parametrów wody?
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Przeprowadzka 75 litrowego akwarium

#4

Post autor: Komarowa »

Tak. Jest sens.
Im więcej, tym lepiej.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
ODPOWIEDZ