Zachowanie ryb.

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
marcino-1983
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: czw paź 27, 2016 10:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Marcin

Zachowanie ryb.

#1

Post autor: marcino-1983 »

Witam.
64litry, 10 neonow innesa, 4 bystrzyki czerwone, 4 kiryski malutkie, sporo krewetek.
Od okolo 2 miesiecy neony i bystrzyki dziwnie sie zachowuja. Wydaje mi sie ze boja sie swiatla bo po wlaczeniu sie swiatla chowaja sie w roslinach, w cieniu. Nie wiecie moze czemu tak sie dzieje? Swiatlo od 2 lat mam takie samo a ryby jeszcze te 2-3 miesiace temu plywaly po calym akwarium...Moze ktos mial podobna sytuacje?Obrazek
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2383
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Zachowanie ryb.

#2

Post autor: Ziemiojad »

Światło włączasz gwałtownie czy masz płynne wschody/zachody?
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3154
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Zachowanie ryb.

#3

Post autor: A.G.A. »

Światła nie zmieniłeś , A czy zmieniłeś cokolwiek innego ?
Coś dolożyleś, czegoś się pozbyłeś że zbiornika ?
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Wyłącz umysł, włącz serce.

dzemzeswini
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 27, 2020 1:33 pm
Lokalizacja: Służewiec
Płeć:

Zachowanie ryb.

#4

Post autor: dzemzeswini »

U mnie molinezje złote zawsze pływały przy frontowej szybie i ładnie wyglądały w oczekiwaniu na żarcie. Od kiedy do małej córki przyjechała koleżanka (późna pora) i zaczęły świecić stroboskopowymi zabawkami (ktoś miał "fajny" pomysł na zabawki) to molinezje popadły w depresję / strach i chowają się całe dnie z tyłu w roślinach. Nawet żarcie ich nie wyciąga więc dopływają jako ostatnie do resztek. Tak jest od tygodnia i pewnie tak już zostanie. Możliwe też, że bocje pręgowane (dwie) i wspaniała (jedna) je straszą ale jak je obserwuję to one tylko obskubuja szyby z resztek glonów. Po drodze mają masę ślimaków i je omijają i nie gonią żadnych rybek.

Więc podejrzewam, że w Twoim przypadku to też może być światło - a raczej jego zmiana na coś co je wystraszył, choćby raz. Zwykłe światło swoim włączam normalnie - włącznikiem więc dostają albo na strzała jednym albo dwoma leddy slim 32w (nigdy nie było problemu do czasu wizyty małolaty).
ODPOWIEDZ