Jakie pH ma ikra ???

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Jakie pH ma ikra ???

#1

Post autor: Lech-u »

Dzisiaj w nocy obudził mnie alarm z akwarium.
Okazało się, że czujnik pH pokazuje jakieś dziwne wartości.
Pierwsze co pomyślałem, że skończył się CO2 w butli i pewnie pH podskoczyło powyżej ustalonego poziomu.

Ale okazało się, że jest wręcz przeciwnie: pH spadło poniżej określonego poziomu. Więc co? Ano, puścił na pewno zawór CO2 i do akwarium dostało się za dużo gazu, czyli pH spadło. Ups! Niebezpiecznie!

Kontrola bąbelków i... zawór zamknięty. Gaz nie leci. No bo to przecież noc, więc po co CO2 ?

Więc co się stało???

Otóż dopiero rano zauważyłem, że cała sonda pH jest oblepiona ikrą skalarów. Nie na liściu anubiasa jak zawsze, tylko na sondzie pH. Prawie cała sonda była pokryta ikrą skalarów. Dwie ryby pilnują czujnika pH, jak Putin czerwonego guzika atomowego.

Wskaźnik pokazywał pH 6,33 - 6,38 (gdzie zakres normalny dla tego akwarium mam ustawiony na 6,46 do 6,86).
Wiedzieliście o tym, że ikra ma niższe pH niż woda w akwarium? Ja nie wiedziałem.

A może to nie jest niższe pH ikry, tylko zaklejona sonda pokazywała głupoty?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Jakie pH ma ikra ???

#2

Post autor: DanielP »

Myślę,że w tym momencie przekłamuje sonda. Nie wiem czy należy mówić o tym,że ikra ma jakomś wartość ph.Ph ma znaczenie tylko dla jej rozwoju.
Ostatnio zmieniony sob paź 27, 2018 11:24 am przez DanielP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Jakie pH ma ikra ???

#3

Post autor: Lech-u »

DanielP pisze: sob paź 27, 2018 10:05 am Nie wiem czy należy mówić o tym,że ikra ma jakimś wartość ph.
Niewątpliwie ikra ma jakieś pH. Tak jak skóra człowieka, ślina i inne dziwne miejsca i rzeczy.

Możliwe, że te wyniki z sondy były przekłamane. To prawda.

Niemniej, ciekawe jaki odczyn pH ma ikra.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
ODPOWIEDZ