Akwarium 200 l

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Akwarium 200 l

#31

Post autor: Lech-u »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Pamiętaj, że niezależnie od sytuacji, w akwarystyce najważniejsza jest cierpliwość.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

homer
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 23, 2018 8:29 pm
Lokalizacja: warszawa
Na imię mam: Mariusz

Akwarium 200 l

#32

Post autor: homer »

Miałem to samo . trzy miechy szalonego wzrostu roślin a pożniej glony i to ze trzy rodzaje to podobno normalne
Tylko ja nie wiem jak pomóc bo nie jestem akwarystą i tak kombinowałem z borasolem wodą utlenioną czy carbo
Przycinka zarazonych roślin , odwracanie albo czyszczenie kamieni i korzeni ( mam taką fajną rękawiczke ścierną ) i oczywiście częste podmiany do 30% ja leje RO
Chyba powinieneś mieć w pierwszym okresie szybko rosnące rośliny i takie co pochłaniają szkodliwe związki
Stosowałem też algen stopen coś tam
I teraz nie wiem co pomogło , na pewno ostrożność systematyczność i czas ale jak pisałem nie jestem akwarystą poprostu mam akwarium
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3154
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Akwarium 200 l

#33

Post autor: A.G.A. »

Myślę, że musisz uważać na amoniak - powinien być niewykrywalny i uzbroić się w cierpliwość.
Jeśli ktoś uzna, że nie jesteś wystarczająco dobry...to jego problem a nie Twój.
Wyłącz umysł, włącz serce.
ODPOWIEDZ