Podłoże do akwarium

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Robert1977W
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Tychy
Na imię mam: Robert
Płeć:

Podłoże do akwarium

#1

Post autor: Robert1977W »

Mam pytanko chce zmienic podloze chce dac keramzyt piasek i zwir tylko w jakiej kolejnosci to zrobic?

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Podłoże do akwarium

#2

Post autor: Dejw »

Keramzyt z pewnością na sam spód. A dalej...to zależy, co chcesz mieć na wierzchu. :D

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Podłoże do akwarium

#3

Post autor: cinek1916 »

Z tym, że piasek z czasem opadnie na samo dno.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Rrrrogaty

Podłoże do akwarium

#4

Post autor: Rrrrogaty »

Robert, a napisz może najpierw co chcesz mieć w akwarium? Żeby nie było jak z diodami, ze Ty coś zrobisz najpierw po swojemu, a potem zaczniesz sie pytać jak to zrobić dobrze.

Autor
Robert1977W
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Tychy
Na imię mam: Robert
Płeć:

Podłoże do akwarium

#5

Post autor: Robert1977W »

Do ROGATEK: Roslinki i rybki (o co do diod to roslinki odpalily pieknych kolorow na bieraja a taka jest obsada: A i taka roslinnosc:Myriophyllum Verticillatum Wywłócznik Okółkowy,Hygrophila Difformis,Hemianthus Micranthemoides Duży Heniek,Ludwigia Repens,Hygrophila Thajland ,Bacopa caroliniana ) :viva:
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Podłoże do akwarium

#6

Post autor: radmac »

A keramzyt lubi wypływać. I jeszcze zależy jaki keramzyt - taki zwykły budowlany potrafi być mocno zanieczyszczony metalami ciężkimi i innym syfem - taki sobie odpiść. Jeśli już to są keramzyty przeznaczone do np. hydroponiki. Te powinny być czyste.

Klepane ze szpadla

Rrrrogaty

Podłoże do akwarium

#7

Post autor: Rrrrogaty »

Jeżeli chcesz iść w kierunku akwairum roślinnego to powinno tam być coś dla roślin. Piasek, żwir i keramzyt są jałowe. Albo ziemia, albo substrat podżwirowy. Jeśli chcesz zostać przy jałowym to bierz się za nawożenie słupa woda odpowiednie.

Autor
Robert1977W
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: ndz cze 19, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Tychy
Na imię mam: Robert
Płeć:

Podłoże do akwarium

#8

Post autor: Robert1977W »

To mieszanka gliny w proszku , ziemia, a moze byc torf kwasny i keramzyt a na to zwir?

Rrrrogaty

Podłoże do akwarium

#9

Post autor: Rrrrogaty »

A masz z tym doświadczenia jakieś? Wiesz jakie mogą być efekty? Na prawdę odnoszę wrażenie, ze próbujesz sobie skomplikować życie jak tylko się da.

Po kiego czorta ci ten keramzyt?

lesniczy
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: pt maja 13, 2016 12:00 pm
Lokalizacja: Krzeszyce
Na imię mam: Mateusz

Re: Podłoże do akwarium

#10

Post autor: lesniczy »

Keramzyt może być dobrym siedliskiem dla bakterii. Może i to mi chodzi

Xcover 3

Rrrrogaty

Podłoże do akwarium

#11

Post autor: Rrrrogaty »

Parę łyżeczek pokruszonego węgla aktywowanego też to załatwią (a nawet lepiej), bez wszystkich problemów z keramzytem.

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Podłoże do akwarium

#12

Post autor: r10 »

radmac pisze: ndz lip 17, 2016 10:11 amkeramzyt lubi wypływać. I jeszcze zależy jaki keramzyt - taki zwykły budowlany potrafi być mocno zanieczyszczony metalami ciężkimi i innym syfem - taki sobie odpuść. Jeśli już to są keramzyty przeznaczone do np. hydroponiki. Te powinny być czyste.
Widziałem dziś w Makro Cash keramzyt ogrodniczy w workach po 20 l (objętość nasypowa brutto, objętość samych kulek pewnie z 15-16 l., za ok. 26 zł). Drobniejszy jako "do doniczek", grubszy "do ogrodu". Zaciekawiło mnie, że worki keramzytu z tej samej partii (a sprawdzałem nadruk z drukarki na workach) są jedne w kolorze jasnoczekoladowym (taki typowy powszechnie znany kolor keramzytu), inne w kolorze ciemniejszej kawy - ewidentnie co innego wyszło z pieca, różnica temperatury lub czasu wypalania albo składu gliny, ale...
PYTANIE:
Jakby co brać ten jasny, czy ten ciemny (ciemny bardziej mi się podoba jako dodatek do podłoża bazaltowego, ale się boję, żeby "to ciemne" nie było jakimś niespalonym weglem czy czymś spalonym na węgiel)?
W sklepie na zamkniętych workach trudno przeprowadzić badanie porowatości czy gęstości właściwej, można zważyć worek na sklepowej wadze, ale na oko nie było różnicy w masie worka.
ODPOWIEDZ