Agresywne miedziki

ODPOWIEDZ

Autor
tango
Gość
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:48 am
Lokalizacja:
Płeć:

Agresywne miedziki

#1

Post autor: tango »

Witajcie, mam problem z agresywnym zachowaniem jednej z rybek. W 54l akwarium jest ich 8, jesli prawidlowo je rozrozniam to 6 samic i dwa samce. Roslinnosc srednia - dopiero sie rozrasta, ale rybki maja juz gdzie sie chowac (tylnia sciana akwarium jest obsadzona wysokimi roslinami). Jeden z samcow goni reszte tak, ze sie chowaja w kryjowkach. Czy mozna jakos uspokoic niepokornych? ;)
Czy moze rozwiazaniem byloby zwiekszenie obsady o inne rybki? A jesli tak to co proponujecie?

tomoa
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 22, 2010 9:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Agresywne miedziki

#2

Post autor: tomoa »

Też miałem problem z agresywnym platkiem ganiał inne platki i mieczyki, oddałem go koledze, w jego dużym akwa gdzie są rózne ryby dużo większe jest bardzo grzeczny. Nie zwiększałem obsady, bo mam małe akwa. Zwiększenie obsady może pomóc, lub wprowadzenie innego gatunku dodatkowo.
Obrazek
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Agresywne miedziki

#3

Post autor: saintpaulia »

Źródłem problemu może być to, że samce są tylko dwa. Zwiększyłabym grupę miedzików, o samce głównie.

Autor
tango
Gość
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:48 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Agresywne miedziki

#4

Post autor: tango »

Dzieki. Wlasnie mysle o wprowadzeniu innego gatunku, tylko nie wiem jaki moglby odciagnac uwage tego miedzika od reszty. Myslalem nad gupikami, ale nie wiem czy nie byloby im za ciasno (jakies 6-7 sztuk). A moze po prostu mam za malo miedzikow? No ale 8 to juz jakas grupka jest... (w odniesieniu do litrazu)
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Agresywne miedziki

#5

Post autor: saintpaulia »

Tym bardziej z uwagi na mały litraż pozostałabym przy jednym gatunku. Gupiki zdecydowanie odradzam, z małej grupki szybko zrobi się spore stado, a i tak nie wiadomo czy ryba o oddmiennym jednak trybie "życia" odwróci uwagę miedzika.

Autor
tango
Gość
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:48 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Agresywne miedziki

#6

Post autor: tango »

Ok, dzieki. W takim razie pomysle nad jakimis 2-3 juz tylko do towarzystwa i ozywienia akwarium...
ODPOWIEDZ