Problem z white pearl.

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
szyba140790
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: pt paź 08, 2010 10:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Problem z white pearl.

#1

Post autor: szyba140790 »

Krewetkarium ma 37litrów.
Nie stosuje nawozu,wodę wymieniam co drugi tydzień około 15%.
Rośliny głownie mchy,plus kilka korzeni.Jako podłoże zastosowałem manado jbl ,filtruje małym filtrem aqua szuta.Światło to mała świetlówka 11w.

Krewetki co jakiś czas padają :( nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić.

ph 7
gh12
kh8
no2 0
no3 5

Temperaturę mam około 24 stopni bez grzałki.



Zdjęcie z przed miesiąca teraz jest więcej zielonego:)Obrazek
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

Re: Problem z white pearl.

#2

Post autor: KuMaK »

foto krewetki bym poprosił, wróżyć nie zamierzam.

Autor
szyba140790
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: pt paź 08, 2010 10:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problem z white pearl.

#3

Post autor: szyba140790 »

Proponuje trochę grzeczniej.

No nie trzymam zwłok krewetki w foliowym woreczku do analizy.Jeśli niestety coś padnie to wrzucę niezwłocznie foto.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problem z white pearl.

#4

Post autor: Jola75 »

W twoim wypadku na wstępnie ograniczyłabym podmiany, do raz w tygodniu około 20% ważne jest też źródło, czyli skąd pochodzą krewety, parametry w jakich żyły, jak świeży jest baniak, krewecie lubią stabilne zbiorniki, a stwierdziłabym nawet, że tymi ciągłymi podmianami go destabilizujesz, podłoże też mi nie leży, ale to inna bajka, zastanawiam sie tylko czy nie podniesie ci twardości, a przede wszystkim tak jak powiedziałam baniak wygląda mi na świeży, za świeży.

Autor
szyba140790
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: pt paź 08, 2010 10:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problem z white pearl.

#5

Post autor: szyba140790 »

Bania teraz ma już z 5 miesięcy.
Podmieniam 15% na dwa tygodnie,a proponujesz żebym podmieniał 20% tygodniowo -czyli jak moje podmiany mają destabilizować bardziej od proponowanych ?Pytam bo może jest coś o czym nie wiem :)

Krewetki się mnożyły,dokupowałem ze dwa razy po 10 sztuk ,żeby krew wymieszać ale po tym też się mnożyły.

Dno faktycznie myślałem ,że lepsze będzie od zwykłego kwarcu(a manado dostałem od kumpla za free)

Mam Ro ale nie używam do krewet -ludziom mnożą się na kranówce :(
Za chwilę dorzucę foty zbiornika.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problem z white pearl.

#6

Post autor: Jola75 »

szyba140790 pisze:Bania teraz ma już z 5 miesięcy.
Podmieniam 15% na dwa tygodnie,a proponujesz żebym podmieniał 20% tygodniowo -czyli jak moje podmiany mają destabilizować bardziej od proponowanych ?Pytam bo może jest coś o czym nie wiem :)

Krewetki się mnożyły,dokupowałem ze dwa razy po 10 sztuk ,żeby krew wymieszać ale po tym też się mnożyły.

Dno faktycznie myślałem ,że lepsze będzie od zwykłego kwarcu(a manado dostałem od kumpla za free)

Mam Ro ale nie używam do krewet -ludziom mnożą się na kranówce :(
Za chwilę dorzucę foty zbiornika.
przeczytałam że co dwa dni, zmęczona już jestem sorka,
co do podmian myślę że warto spróbować co tydzień jak sie nic nie zmieni wrócisz do twojego cyklu, pewnie że się mnożą ludziom na kranie, ale kran kranowi nie równy , gdzieś musi być przyczyna, jeśli nie widać objawów chorobowych, stawiałabym na parametry, na oko są w porządku ale różnie to bywa, więc zaczęłabym szukać w tym kierunku.

[ Dodano: Czw Lis 25, 2010 11:21 pm ]
jeśli zmiana cyklu podmian nic nie da, spróbuj jednak obniżyć tą twardość, chociaż w tym co napisałeś tragedii nie ma, zrób też testy wody przed podmianą by się upewnić czy podłoże ci nie zmienia parametrów.

Autor
szyba140790
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: pt paź 08, 2010 10:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problem z white pearl.

#7

Post autor: szyba140790 »

Obrazek

Oko,a jeszcze takie pytanie jak poradzić sobie z tymi zielenicami na gorze ?i na korzeniu ?Nawozić się boje ;/
a ręcznie to co tydzień wyrzucam.
Ostatnio zmieniony czw lis 25, 2010 11:39 pm przez szyba140790, łącznie zmieniany 2 razy.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problem z white pearl.

#8

Post autor: Jola75 »

Z tym problem również podmiany raz w tygodniu powinny sobie poradzić, chociaż nie do końca jestem pewna czy to zielenice, masz pewność że to właśnie zielenice ? zdjęcie nie do końca mnie przekonuje, zwłaszcza ten nalot na korzeniu na pierwszy rzut oka wygląda jak siedlisko cyjanobakterii, i tu może leżeć przyczyna w padaniu krewetek, cyjanobakterie wydzielają też substancje trujące do wody.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Problem z white pearl.

#9

Post autor: Władek Pompka »

Podoba mi sie spostrzeżenie koleżanki Joli. To faktycznie może być przyczyną, masz zdjęcia ze zbliżeniem tych zielonych nalotów? Od jak dawna funkcjonuje to akwa?

:roll:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Autor
szyba140790
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: pt paź 08, 2010 10:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problem z white pearl.

#10

Post autor: szyba140790 »

Obrazek

Obrazek


Cyjanobakterie chyba są śliskie,śmierdzące a te nie bardzo.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problem z white pearl.

#11

Post autor: Jola75 »

No waśnie miałam spytać, na zdjęciach ciężko coś zobaczyć ja pewności nie mam, a ten glon ma jakiś zapach ? tak sprawdzisz to najłatwiej.

Autor
szyba140790
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: pt paź 08, 2010 10:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problem z white pearl.

#12

Post autor: szyba140790 »

Profilowana szyba :( w zapachu bez typowego smrodku :(

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problem z white pearl.

#13

Post autor: Jola75 »

Powiem ci tak na tych zdjęciach pewności nie mam jeśli nie cuchnie to faktycznie może być zielenica, natomiast zastanawia mnie położenie i układ tego glona, przypomina mi cyjanobakterie (które czasem przybierają podobne formy) zacznij od tych podmian, jeśli nic się nie zmieni będziemy szukać dalej. Ja na podstawie tych zdjęć nie potrafię jednoznacznie stwierdzić co to za glon :(
ODPOWIEDZ