Rzadkie ryby akwariowe które macie u siebie

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
andriejewicz
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: śr wrz 08, 2021 12:59 pm
Lokalizacja: wawa

Rzadkie ryby akwariowe które macie u siebie

#1

Post autor: andriejewicz »

Hej,

ciekawi mnie, czy macie jakieś ciekawe gatunki ryb, które są rzadko spotykane w handlu i mało dostępne w sklepach akwarystycznych.
podzielcie się informacja i fotkami :)

pzdr
********************************
Lepiej mądrze dreptać, niż głupio biec.

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

rzadkie ryby akwariowe, które macie u siebie

#2

Post autor: DanielP »

Ja posiadam kilka gatunków takich ryb i są nimi chociażby Satanoperca pappaterra i Gymnogeophagus labiatus. Informacje o tych rybach i zdjęcia zamieściłem w dziale ,,Atlas fotograficzny zwierząt fawa".

Logic07
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Radkie ryby akwariowe które macie u siebie

#3

Post autor: Logic07 »

A ja nie posiadam takich ryb, dla mnie ryba ma być bezproblemowa i mi się podobać, nie będe specjalnie dla niej przygotowywał wody i mierzył co chwila parametrów bo nie daj boże ph skoczyło o 0,2 albo no3 ma 15mg.Poza tym są drogie w utrzymaniu, mam na myśli np dyskowce albo skalary altumy, nigdy ich nie będe mieć, bo jestem fanem małych ryb.Skalar akurat mi się podoba, tylko zwykły i kiedyś na pewno będzie u mnie w akwarium

DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Rzadkie ryby akwariowe które macie u siebie

#4

Post autor: DanielP »

Logic07 rzadki gatunek wcale nie musi być wymagający i drogi. Każdemu z nas może podobać się co innego. Posiadanie ryb jak i każdego innego zwierzęcia nakłada na właściciela obowiązek zapewnienia mu optymalnego dobrostanu.
ODPOWIEDZ