Podawanie węgla w plynie

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Podawanie węgla w plynie

#1

Post autor: Mauree »

Część, jak myślicie czy podawanie węgla w plynie np Sachem Fluorish Excel może pomóc w walce z zielonymi glonami nitkowatymi w akwarium roślinnym bez CO2 , z niskim poziomem fosforanów ok 0.4 i niskim poziomem azotanów ok 10? I czy jest to bezpieczne dla ryb, w tym zbrojnika? Czy warto w ramach walki z glonem posadzić, dosadzic młode roślinki z in vitro żeby rosnąc ograniczały przyrost glonów?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Podawanie węgla w plynie

#2

Post autor: Ziemiojad »

Mauree pisze: ndz lis 19, 2023 8:37 pm czy podawanie węgla w plynie
Nie istnieje CO2 w płynie. Ten środek nie wpłynie na wzrost roślin. Rzeczywiście u niektórych osób niszczy glony ale nie u wszystkich.
Mauree pisze: ndz lis 19, 2023 8:37 pm dosadzic młode roślinki
Tak. Zawsze warto. Ale ja bym dał już wyrośnięte, najlepiej z przycinki od kogoś Limnophila sessiliflora. To chwast, który rośnie naprawdę wszędzie.

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Podawanie węgla w plynie

#3

Post autor: Mauree »

Dzięki za podpowiedź co do roślinki, kupiłam sadzonki i jeszcze kilka innych. Co prawda jest azjatycka, ale jak ma pomóc na glona to trudno. Wiem, że nie ma CO2 w płynie, ma to być jednak inna biodostepna forma wegla

Nareszcie
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: wt sty 03, 2023 9:29 pm
Lokalizacja: Tak

Podawanie węgla w plynie

#4

Post autor: Nareszcie »

Alez CO2 w plynie istnieje i ma sie dobrze. Dostepne w kazdym GS-ie pod handlowa nazwa "gazowana woda mineralna". ;)

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Podawanie węgla w plynie

#5

Post autor: Mauree »

Ziemiojad, ta lymnophila jest na prawdę nadzwyczajna. W środę przyszły trzy sadzonki w pojemniczkach. Dzisiaj otworzyłam i posadziłam - we wszystkich na dnie same korzenie, cały żel zużyty, a gałązki już podważały wieczka
ODPOWIEDZ