Dziwne zachowanie ryb pilna prośbą o rade

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Dziwne zachowanie ryb pilna prośbą o rade

#1

Post autor: Mauree »

Nie wiem czemu moje molinezje nagle schowały się za roślinami przy dnie. Nie wypływają do mnie ani do jedzenia. Parametry wody idealne, NO2 wynosi 0, NO3 wynosi 20. PH po południu 7,4. Tlen rozpuszczony po południu 10. Żadnych zmian w akwarium, temperatura 25,5. Podmieniona dziś jak zawsze 10 l wody (akwarium 125 litrów) , robię to 2 razy w tygodniu. W tych 10 l jest 6 l wody z RO mineralizowanej aqua Art hydro minerał , 2 l wody kranowej gotowanej i 2 l wody kranowej zwykłej. Wczoraj umyłam wirnik pompy filtra, nie ruszałam wkładów poza wypraniem włókniny w wodzie z akwarium.
Dodano do tego postu po 1 minucie 39 sekundach
Jestem przerażona. Schowały się tylko duże, małe 3 tygodniowe pływają żwawo . Wszystkie dziś do 15 jadły i zachowywały się normalnie
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2397
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Dziwne zachowanie ryb pilna prośbą o rade

#2

Post autor: Ziemiojad »

Mauree
A po co ci ta woda RO dla moliznezji?
Czy masz jeszcze inne ryby w akwarium?
Proponuję jedna podmianę w tygodniu a większą. Tak z 25 litrów.

Autor
Mauree
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Dziwne zachowanie ryb pilna prośbą o rade

#3

Post autor: Mauree »

U nas w Gdyni jest bardzo niestabilna i zasadowa kranowka, pH wynosi zwykle 8,5, a według strony wodociągów potrafi sięgnąć ponad 9. Nie wiem co tam jeszcze się znajduje skoro pH odpowiada mydlu
Dodano do tego postu po 1 minucie 54 sekundach
Woda z RO ma pH ok 7
Dodano do tego postu po 1 minucie 12 sekundach
W akwarium jest jeszcze Ancistrusv
Dodano do tego postu po 38 sekundach
Ancistrus
Dodano do tego postu po 6 minutach 1 sekundzie
Wymiana 25 proc wody jest trudna, bo filtr ro ma pojemność 6 l a kranowka., Jak pisałam ma bardzo wysokie pH i też trudno mi w pracy mieć tyle odstanej wody.
ODPOWIEDZ