Pielęgniczki ramireza i ślimaki

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
ODPOWIEDZ

Autor
B4artek121
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 29, 2023 2:23 pm
Lokalizacja: Czudec
Płeć:

Pielęgniczki ramireza i ślimaki

#1

Post autor: B4artek121 »

Mam pytanie dotyczące ramirezów, czy polują na świderki lub zatoczki. Na wielu różnych forach co człowiek to opinia. Może te ryby sprawiają, że ślimaki bardziej się ukrywają? Byłyby w stanie przedrzeć się przez skorupkę? Oprócz tego zastanawiam się, bo chciałbym wpuścić parkę do akwarium i pytanie w jaki sposób najlepiej je kupić. Poszukać np. na olx, aby było od hodowcy, czy w sklepie też może się udać kupić? I ostatnie pytanie o pokarm dla tych rybek. Czy pokarm w stylu dafnia suszona jest wystarczający, czy trzeba coś jeszcze dodać. Jeśli ktoś posiada te rybki to mógłby napisać czym je karmi?

Mauree
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Pielęgniczki ramireza i ślimaki

#2

Post autor: Mauree »

Nie mam ramirezek niestety, ale suszona dafnia na pewno nie wystarczy. Jest dobra karma dla małych ryb zastępująca żywy pokarm Tetra fresh delica dostępna w internecie.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Pielęgniczki ramireza i ślimaki

#3

Post autor: Ziemiojad »

B4artek121 pisze: pt wrz 29, 2023 2:37 pm dafnia suszona
Nie widziałem jeszcze ryby, która jadłaby suszoną dafnię.

Autor
B4artek121
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 29, 2023 2:23 pm
Lokalizacja: Czudec
Płeć:

Pielęgniczki ramireza i ślimaki

#4

Post autor: B4artek121 »

Czyli jaki pokarm polecasz? Wolałbym coś niezbyt wymagającego jeśli chodzi o przechowywanie. Liofilizowane czy jeszcze co innego?

Mauree
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: sob maja 06, 2023 6:29 pm
Lokalizacja: Sopot

Pielęgniczki ramireza i ślimaki

#5

Post autor: Mauree »

Liofilizowane pokarmy zwykle unoszą się na powierzchni, a pielęgnice żerują przy dnie. Lepszy byłby dla nich pokarm w żelu albo małe granulaty albo tabletki, ale dobrej jakości
Dodano do tego postu po 19 minutach 14 sekundach
Ramirezy to wymagające rybki. Akwarium musi być dojrzałe i miec na dnie drobny piasek o gładkich krawędziach, bo to są takie,zgodnie z nazwą, mikroziemiojady. Nie wiemy jakie masz dla nich towarzystwo w akwarium?

Autor
B4artek121
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 29, 2023 2:23 pm
Lokalizacja: Czudec
Płeć:

Pielęgniczki ramireza i ślimaki

#6

Post autor: B4artek121 »

Głównie będą to kiryski, gupiki endlera, dużo ślimaków i być może neonki/zwinnik blehera, ale wątpię bo raczej chciałem kupić za jakiś czas , być może pół roku, a te dwa gatunki mi powoli wymierają w akwarium bo mam je kilka lat, właściwie nie wiem ile. Póki co tylko szukam informacji o ramirezkach, aby być gotowym podczas zakupu. Pewnie z 3 lata będzie. A akwarium stoi już z 5 lat chyba, więc myślę, że się odstało :D Oprócz tego jest spora nadfiltracja. Czyli jeśli kupiłbym granulat dla pielęgnic to będzie wystarczało?

Gaber
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: ndz sie 07, 2022 1:37 am
Lokalizacja: City

Pielęgniczki ramireza i ślimaki

#7

Post autor: Gaber »

Ramirezki podobnie jak ziemiojady z którymi łączy bliskie pokrewieństwo lubią przeczesywać dno w poszukiwaniu drobnych żyjątek, owadów. Sztuczne pokarmy nie wchodzą w grę, można spróbować z mrożonkami opadającymi na dno.
ODPOWIEDZ