[Oddam] [Warszawa Wola] NIEAKTUALNE - bocja wspaniała, sumik szklisty, neonki, kiryski

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany

Autor
BreadandButter
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob lip 29, 2023 5:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wola

[Oddam] [Warszawa Wola] NIEAKTUALNE - bocja wspaniała, sumik szklisty, neonki, kiryski

#1

Post autor: BreadandButter »

Cześć,

mam akwarium 54 litry od czasów szkolnych i przetoczyło się przez nie wiele ryb. Niestety przez długi czas nie miałem właściwej wiedzy i doprowadziło to do nieprzemyślanych zakupów i zupy rybnej. Jednakże, jakiś czas temu zacząłem naprawdę interesować się akwarystyką i rozumieć błędy przeszłości. Chcąc je naprawić, doszedłem do wniosku, że powinienem oddać moją obecną obsadę i zrestartować akwarium w spokojny i przemyślany sposób. Dlatego w moim pierwszym poście na forum zwracam się do was, bardziej doświadczonych akwarystów o pomoc :) Oto rybki do oddania:

[ODDANE] bocja wspaniała ok. 6-7 lat, ok. 13 cm długości (kiepska decyzja podjęta na początku akwarystycznej przygody, w ramach rozwiązania problemu ze ślimakami, teraz już jestem świadomy że mam akwarium wiele razy za małe dla tej wspaniałej ryby, a z racji na jej długowieczność, nie chcę by spędziła resztę życia samotnie i w małym zbiorniku, dlatego jej oddanie jest priorytetem, rybka wygląda zdrowo i u mnie większość czasu spędza pod korzeniem, odpoczywając na kamieniu i co jakiś czas opływając akwarium)

[ODDANE] sumik szklisty ok. 5 lat, ok. 9 cm długości (został sam ze swojej gromadki i mimo sędziwego wieku uważam, że naprawdę warto znaleźć mu nowy dom i kompanów)

[ODDANE] 3 kiryski: 1 kirysek spiżowy, pewnie ok. 4-5 lat i 6 cm długości (niestety, być może ze stresu, ma lekko postrzępione płetwy i sporo czasu spędza w kącie akwarium pod filtrem) oraz 2 kiryski panda, stosunkowo młode ok. 2 lat, długość ok. 4 cm (zdrowe, ruchliwe, ciągle przeczesują podłoże akwarium i stanowią towarzystwo dla kiryska spiżowego)

[ODDANE] 5 neonów innesa, ok. 3 cm, wiek trudno mi ustalić, większość to pewnie osobniki poniżej 2 lat, ale mogą być i bardziej wiekowe rybki (jak na neonki przystało pływają w dość luźnej grupie wokół roślin).

Moje akwarium nie ma prawa dobrze funkcjonować z taką obsadą, więc liczę że znajdą się chętni by przygarnąć rybki i dać im nowe, lepsze domy. Jeżeli ktoś jest zainteresowany i chciałby dodatkowe informacje to postaram się je zapewnić.

Dziękuję za wszelką pomoc i dołączam kilka zdjęć :)




Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2023 5:11 pm przez BreadandButter, łącznie zmieniany 2 razy.

maroo23
Bywalec
Posty: 93
Rejestracja: pn paź 12, 2020 3:41 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Marek
Płeć:

[Oddam] [Warszawa Wola] Do oddania bocja wspaniała, sumik szklisty, neony innesa, kiryski

#2

Post autor: maroo23 »

Kirysy chętnie przygarnę:)

Autor
BreadandButter
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob lip 29, 2023 5:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wola

[Oddam] [Warszawa Wola] Do oddania bocja wspaniała, sumik szklisty, neony innesa, kiryski

#3

Post autor: BreadandButter »

Aktualizacja:

Już oddane kiryski i neonki, bardzo dziękuję :)
Nowego domu poszukuje jeszcze bocja i sumik.
Dodano do tego postu po 3 dniach 7 godzinach 18 minutach 47 sekundach
[Oddam] [Warszawa Wola] Do oddania bocja wspaniała, sumik szklisty
Aktualizacja:

Przed chwilą została oddana bocja i sumik, tym samym dziękuję wszystkim, którzy pomogli w znalezieniu rybkom nowego domu i temat może zostać zamknięty. :D
Zablokowany