Przeprowadzka a akwarium 60l

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
okrutny_grubas
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 24, 2023 7:31 pm
Lokalizacja: Toruń
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Przeprowadzka a akwarium 60l

#1

Post autor: okrutny_grubas »

Witam
Posiadam akwarium 60 litrów dojrzałe. Niestety najprawdopodobniej do końca roku będę musiał się przeprowadzić, a naturalnie akwarium chce nadal miec. Przeprowadzka będzie na terenie tego samego miasta, tylko do innego bloku. Mam pytanie jak to zrobić, żeby żadna rybka, a może nawet i roślina nie ucierpiała? Czy są jakieś firmy specjalizujące się w przenoszeniu akwariów? Jestem z Torunia. Czy ewentualnie dałoby radę przenieść całość bez zbytniego wylewania wody i niszczenia tego co już osiągnąłem? 60 litrów to zapewne +/ - 60 kg. Dodam że mieszkam na 4 piętrze i w bloku nie ma windy, co pogarsza sprawe.
Proszę o sugestie i nie wklejanie linków.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2385
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Przeprowadzka a akwarium 60l

#2

Post autor: Ziemiojad »

okrutny_grubas
Ostatnio też się przeprowadzałem. Sorzedalem wszystkiexryby i rośliny i spokojnie dwa miesiące później akwarium wystartowało.

To świetny sposób dla ciebie żebyś się pozbył ślimaków i glonów.
Awatar użytkownika

Autor
okrutny_grubas
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 24, 2023 7:31 pm
Lokalizacja: Toruń
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Przeprowadzka a akwarium 60l

#3

Post autor: okrutny_grubas »

Jednak nie chcialbym robic restartu. Po pierwsze zrzylem sie z rybkami, a po drugie duzo pracy mnie kosztowalo zalozenie tego zbiornika. Dla mnie akwarium to nie jest tylko ozdoba, a domek dla przyjaciol ktorych chce miec az do ich naturalnej smierci.
Czy jest mozliwosc przeniesienia akwarium w calosci? Przeciez 60 l to nie tak duzo.

Wysek
Gość
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 20, 2022 11:00 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Przeprowadzka a akwarium 60l

#4

Post autor: Wysek »

Cześć.

Zenon Aqua nagrał o tym film na swoim YT. Jest to raczej karkołomna operacja, ale podobno wykonalna. Sam chyba bym sie na to nie zdecydował ;) Prosiłeś żeby nie wstawiać linków, ale wszystko co mógłbym Ci tu napisać jest juz w filmie:

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Przeprowadzka a akwarium 60l

#5

Post autor: Agagin »

Może upraszczam sprawę,ale nie można po prostu akwarium zostawić do ostatniej chwili w starym domu, przewieźć do nowego i podłączyć?60l we dwoje jest spokojnie do przeniesienia (jak się odleje połowę wody to tragedii nie będzie).
Awatar użytkownika

Autor
okrutny_grubas
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 24, 2023 7:31 pm
Lokalizacja: Toruń
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Przeprowadzka a akwarium 60l

#6

Post autor: okrutny_grubas »

Agagin pisze: sob maja 06, 2023 10:03 am Może upraszczam sprawę,ale nie można po prostu akwarium zostawić do ostatniej chwili w starym domu, przewieźć do nowego i podłączyć?60l we dwoje jest spokojnie do przeniesienia (jak się odleje połowę wody to tragedii nie będzie).
No właśnie coś takiego chciałbym zrobić. Pytanie czy jest to bezpieczne? Czy gdybym wynajął zwykłą firmę przeprowadzkową, to czy powiedzmy kilku tragarzy dalo by radę znieść to z czwartego piętra, wstawić do samochodu i potem wnieść na pierwsze piętro? Zakladajac spuszczenie wody do takiego minimum aby rybki i rośliny przeżyły? Nie byłaby to daleka podróż, myślę że ze 3-4 kilometry.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Przeprowadzka a akwarium 60l

#7

Post autor: Agagin »

okrutny_grubas
Ja kupiłam mężowi 200l, po które jechałam prawie 100km- rybki do wiaderek,wody zostało ze 30-40 litrów Plus parę wiaderek. Znosiliśmy 2 piętra i wnosiliśmy jedno piętro,ale za to schody wąskie i strome:) 112l to samo,tylko że dwa piętra w dół i dwa w górę. Przy 60l bym się w ogóle o nic nie martwiła, jak wylejesz połowę wody to zostanie powiedzmy 40 kilo, dwóch facetów to powinno targać z palcem w de:)rybki bym na wszelki wypadek przewiozła osobno żeby nimi za bardzo nie miotało.
Awatar użytkownika

Autor
okrutny_grubas
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 24, 2023 7:31 pm
Lokalizacja: Toruń
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Przeprowadzka a akwarium 60l

#8

Post autor: okrutny_grubas »

Agagin pisze: sob maja 06, 2023 12:05 pm Ja kupiłam mężowi 200l, po które jechałam prawie 100km- rybki do wiaderek,wody zostało ze 30-40 litrów Plus parę wiaderek. Znosiliśmy 2 piętra i wnosiliśmy jedno piętro,ale za to schody wąskie i strome:) 112l to samo,tylko że dwa piętra w dół i dwa w górę. Przy 60l bym się w ogóle o nic nie martwiła, jak wylejesz połowę wody to zostanie powiedzmy 40 kilo, dwóch facetów to powinno targać z palcem w de:)rybki bym na wszelki wypadek przewiozła osobno żeby nimi za bardzo nie miotało.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Na takie sugestie liczyłem na tym forum. Rybki zapewne zapakuje do worków akwarystycznych, zapewne do każdego z nich wrzucę po pastylce napowietrzającej. Planuję je spakować po 3 do każdego worka. Mam jeszcze pytanie czy rośliny i dekoracje mogą zostać w akwarium podczas przenoszenia? Naturalnie filtr, grzałkę i pokrywę zamierzam zdjąć.

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

Przeprowadzka a akwarium 60l

#9

Post autor: Agagin »

okrutny_grubas
U mnie zostawały,po prostu je później poprawiałam jeśli się coś zepsuło w drodze.
ODPOWIEDZ