Ikra skalara

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ

Autor
Patron94
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 14, 2022 6:03 pm
Lokalizacja: Opole
Na imię mam: Patryk

Ikra skalara

#1

Post autor: Patron94 »

Witam. W czwartek nowa para złożyła mi ikrę w akwarium ogólnym, liść od razu przełożyłem do akwa ok. 70l. Spleśniało 31 jajek(liczyłem 😂).Filtr ustawilem na liść, wlałem środek przeciw pleśnieniu ikry. Wczoraj pojawiły się ogonki , a dzisiaj ikra odkleja się już od liścia. Wiem że karmienie zacząć od momentu gdy młode straca woreczek żołciowy tylko czym je karmić i ile razy dziennie? Pozdrawiam

Wesołych Świąt 🌲🎁

akwamaniak99
Gość
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 06, 2022 7:27 pm
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Na imię mam: Mateusz
Płeć:

Ikra skalara

#2

Post autor: akwamaniak99 »

Dla narybku skalara najlepszym pierwszym pokarmem będzie żywy pokarm, np. larwy solowca. Karmić początkowo należy co około 2-3h. Co do filtracji wody, ważne, by ruch wody nie był silny, ponieważ może to powodować zmęczenie narybku i padnięcia. Należy także zwrócić uwagę na gąbkę w filtrze, by była wystarczająco gęsta, by filtr nie wciągnął rybek. Początkowo zamiast filtra stosowałem napowietrzacz... czułem się spokojniejszy, że nic nie wciągnie skalarów.

Autor
Patron94
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 14, 2022 6:03 pm
Lokalizacja: Opole
Na imię mam: Patryk

Ikra skalara

#3

Post autor: Patron94 »

Myślę że od jutra zacznę karmienie. Larwy solowa już w produkcji 😂 Co ilę podmieniać wodę i czy lać z akarium ogolnego czy można odstaną z kranu?

akwamaniak99
Gość
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 06, 2022 7:27 pm
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Na imię mam: Mateusz
Płeć:

Ikra skalara

#4

Post autor: akwamaniak99 »

Ja na akwarium 50l podmieniałem codziennie 5l odstanej prze 24h wody z kranu.
ODPOWIEDZ