Ilość Otosków

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
Sefir
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 05, 2022 12:27 pm
Lokalizacja: Mysłowice
Na imię mam: Matuesz
Płeć:

Ilość Otosków

#1

Post autor: Sefir »

Witam ponownie, mam takie pytanie do mojego zbornika kostka 91l 45x45x45
Aktulana obsada to:
Bojownik
13 Niebiańskich Danio (razbora Galaxy)
5 otosków

Moje pytanie jest następujące, czy mogę jeszcze dołożyć otosków, jeżeli tak to ile ?

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Ilość Otosków

#2

Post autor: r10 »

Możesz, tylko zapewnij żeby miały coś do jedzenia (np. sparzona cukinia - eksperymentuj). I zostawiałbym co najmniej jedną szybę nie czyszczoną z glonów.
Otoski bardziej żyją na ścianach akwarium (szybach), niż na dnie. U mnie (z tuzina zostało 9 szt/140 l) mają swój "klub" za prefiltrem (gdzie konspirują z military helmetami co do ścieżek nocnych wypadów) i rzadko je widuję (poza odbiciami zza prefiltra w szybie) - jak widać potrzebują bezpiecznego i zacienionego schronienia do odpoczynku.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Autor
Sefir
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 05, 2022 12:27 pm
Lokalizacja: Mysłowice
Na imię mam: Matuesz
Płeć:

Ilość Otosków

#3

Post autor: Sefir »

r10 pisze: ndz lut 27, 2022 5:04 pm Otoski bardziej żyją na ścianach akwarium (szybach), niż na dnie.
U mnie mam 5, i świetnie jak na razie się mają , po liściach roślin buszują po korzeniach, po dnie, no i oczywiście po szybach

To ile ich mogę jeszcze dołożyć ?

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Ilość Otosków

#4

Post autor: r10 »

Szacowałbym ogółem nie więcej niż 1 szt./10 l zakładając, że nie masz jakiejś innej bardzo licznej obsady.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Autor
Sefir
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 05, 2022 12:27 pm
Lokalizacja: Mysłowice
Na imię mam: Matuesz
Płeć:

Ilość Otosków

#5

Post autor: Sefir »

r10 pisze: ndz lut 27, 2022 6:49 pm Szacowałbym ogółem nie więcej niż 1 szt./10 l zakładając, że nie masz jakiejś innej bardzo licznej obsady.
kolega chyba nie przeczytał tego co napisałem o obsadzie

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Ilość Otosków

#6

Post autor: r10 »

Sefir pisze: ndz lut 27, 2022 7:13 pmkolega chyba nie przeczytał tego co napisałem
Dziękuję za pouczenie - powodzenia w prowadzeniu akwarium!
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
ODPOWIEDZ