Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

Dyskusje na temat chorób oraz sposobów ich zwalczania. Profilaktyka.
Regulamin forum
Wypełnij poniższe punkty przy zakładaniu nowego wątku w dziale CHOROBY!!!

1. Litraż zbiornika –
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał –
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas –
4. Gatunki i ilość ryb –
5. Gatunki i ilości roślin –
6. Podłoże –
7. Inne sprzęty –
8. Ozdoby, korzenie –
9. Pokrywa –
10. Oświetlenie –
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) –
12. Parametry wody (NO[inddolny]2[/inddolny], NO[inddolny]3[/inddolny], pH, KH, GH, PO[inddolny]4[/inddolny], Cl, itp.) –
13. Temperatura w zbiorniku –
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W –
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) –
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –
17. Od jak dawna masz rybkę? Jak wyglądała aklimatyzacja?
18. Czy rybka/rybki były wcześniej leczone? Kiedy, na co i jakich lekarstw używano?
19. OBJAWY I PRZEBIEG CHOROBY -
20. Zdjęcie –
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#31

Post autor: kfabisiak1 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

zorbek pisze:Może za mało doświadczenia ale powiem Ci że po sposobie jedzenia widać że rybki wolą płatki.
Przyklejone tabletki to czasem któraś skubnie, a przy płatkach mlaskają tak że żona pyta co ja karmię w tym akwarium.
To mlaskanie, to nie dlatego, że płatki specjalnie im smakują, bardziej niż granulat, czy przyklejone do szyby. Płatki pobierają z powierzchni wody i dlatego jest taki odgłos.
A do tabletek przyklejonych do szyby, to rybki muszą się przyzwyczaić. Jak tego nie znają, nie taktują ich jako pokarm, ale jak się przyzwyczają, to dopiero jest widok, jak przepychają się do tabletki. Ile przy tym zamieszania, ustawiania się w dogodnej pozycji. A przyzwyczajać do czegoś nowego, najlepiej po głodówce.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#32

Post autor: lila »

Źle z 4 skalarami i gurami!!! Słaniają się po dnie - czy to przyducha, czy jest jakiś ratunek? Podmieniłam 35l wody dałam na maxsa napowietrzacz co jeszcze powinnam zrobić ????
foto :
http://zapodaj.net/af93b98e506f1.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Re: Odp: Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#33

Post autor: pkucaba »

Masz tam Co2?

Wysłane z telefonu...
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#34

Post autor: lila »

Nie mam co2 jeszcze nie podłączyłam, przedwczoraj podałam levamol jeszcze i wczoraj było ok z rybkami jadły mrożonkę a dziś wstaje i prawie leżą na dnie. 3 się podniosły ale 1 jeszcze nie leży prawie. Czy wyczyścić kubełek i dać tam węgiel?

tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#35

Post autor: tiggi »

Po co czyścić kubeł ? Niech działa na ful, węgiel załatwi sprawę za Ciebie...
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#36

Post autor: kfabisiak1 »

Jak największa podmiana wody od razu. Jutro możesz zrobić kolejną dużą podmianę i będzie to szybsze pozbycie się laku niż filtrowanie przez węgiel.
Przyducha? Toż ryby by pływały tuż przy powierzchni wody, a nie słaniały się przy dnie.
lila pisze:przedwczoraj podałam levamol jeszcze i wczoraj było ok z rybkami jadły mrożonkę
Lila, ręce opadają. Ryby ci chorują, nie wiadomo jeszcze czy to robaki, czy infekcja bakteryjna, ale wiadomo na 100%, że jest to choroba przewodu pokarmowego, a Ty zamiast karmić ryby lekkostrawnym pokarmem, to fundujesz jej mrożonkę, czyli mięcho!!!
Czy jak Ty masz coś z żołądkiem, to wcinasz kotlety i pączki, czy może kleik ryżowy?
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#37

Post autor: pkucaba »

Zadam jedno nietypowe pytanie. Jak podajesz taką mrożonkę?

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#38

Post autor: lila »

Sytuacja opanowana wszystkie skalary ok :) jutro wszystko opiszę co się działo. Mrożonkę rozmrażam i po 1-2h podaję.
http://zapodaj.net/41ec642d2f36b.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A więc tak sytuacja wyglądała wczoraj: wstałam rano właściwie obudził mnie kolega esem, żeby nie on spałabym pewnie do 12. i było by po rybkach - patrze a skalary leżą na dnie, niektóre się słaniały po dnie a 1 niebieski leżał całkiem, myślałam, że zawału dostanę a o niebieskim, że już po nim :( szybko wymieniałam wcześnie odstałą 24h wodę 35l i dałam napowietrzacz na maxsa gdyż po objawach doszłam do wniosku, że się duszą i już nie mają siły :( sięgnęłam jeszcze do książki i przeczytałam "przyducha" objawy na początku są takie, że ryba wykonuje energiczne ruchy i sięga po powietrze przy tafli wody po czym następuje wycieńczenie i osiada na dnie z braku sił, przewraca się, nie może utrzymać równowagi a następnym etapem jest śnięcie ryby. To się działo z moimi skalarkami i gurami, z tym, że pewnie łapały powietrze przy tafli już w nocy i tego nie zauważyłam. W każdym bądź razie podmianka wody i napowietrzacz pomogły moim skalarkom, po 20 minutach zaczęły pływać prosto a niebieski uzyskał równowagę dopiero po ok 1h. Całe szczęście , że udało się je uratować :) Ale nie jest do końca ok ciągle przesiadują na dnie, podawałam dziś karmę roślinną jadły! Ale co jest z tym ich siedzeniem przy dnie ? Czy one tak lubią?
Ostatnio zmieniony pt lut 08, 2013 7:37 pm przez lila, łącznie zmieniany 1 raz.

tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#39

Post autor: tiggi »

A wsadziłaś ten węgiel?

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#40

Post autor: lila »

Tiggi nie włożyłam węgla, nigdy go nie używałam więc trochę się bałam, że zaszkodzę rybkom bo ponoć niszczy bakterie nitryfikacyjne i wyjaławia wodę z potrzebnych minerałów, wole zrobić podmiankę wody, którą zrobię za chwile, jak powiedział Kfabisiak1
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#41

Post autor: kfabisiak1 »

A wiesz chociaż, skąd ta przyducha? Filtr przestał działać?

Nie wierzę w to, że była to przyducha. Żeby ryby doprowadzić do słaniania się z powodu braku tlenu w wodzie, trzeba minimum kilku dni i wody o wysokiej temperaturze. Chyba, że podajesz przez cały czas CO2.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#42

Post autor: lila »

Nie podaje co2 mozliwe, że od leków i być może mam za słaby kubełek? To co to było Twoim zdaniem kfabisiak1?
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#43

Post autor: kfabisiak1 »

Nie wiem.
Bardziej stawiałbym na reakcję, na zbyt dużą dawkę leku.
Tak jak pisałem wcześniej, w jedną noc, nawet jak filtr całkiem byłby wyłączony, nie jest możliwe, aby ryby słaniałyby się z niedotlenienia. A nic nie piszesz, że filtr przestał pracować. Ile masz ten filtr? Pewnie od początku działania akwarium. I do tej pory był dobry, a w jedną noc stał się za słaby?
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#44

Post autor: krasnal »

lila pisze:Krasnal a Ciebie bardzo chciałam przeprosić
Nie masz za co przepraszać -ja się nie gniewam .
Stwierdziłem ,że rybom nie jestem w stanie pomóc .
kfabisiak1, mądrze doradzał wiec nie odzywałem się .
Najważniejsze ,że ryby wracają do zdrowia

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#45

Post autor: lila »

W takim razie cieszę się, że się nie gniewasz krasnalu :-D a Twoja czarna potwora przygruchała se czarnego - ładna parka nikt nie może się do nich zbliżać :D :razz:
Kfabisiak1być może to od leku nie zgasiłam im wtedy w dzień światła i może lek się szybciej rozłożył. Czy nie mam zbyt dużej obsady? :6skalarów, 2gurami, 9neonów, 9kirysów,4 zbrojniki? Mój kubełek to Elite Crystl Flo 40 wiele osób twierdzi, że jest kiepski i chyba się z tym zgodzę :chodzi już prawie rok czasu bez żadnej awarii, cichutki ale muszę go 1 raz miesiącu czyścić bo spada ciśnienie. Ten kubełek jest dedykowany do akwa max 150l ja mam 200l więc może tu jest problem ? :o zastanawiam się nad kupnem nowego - tylko jaki :o
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#46

Post autor: kfabisiak1 »

Lila,
Nie znam tego filtra. Jeżeli producent mówi, że jest przeznaczony do max 150 l, to pewnie tak jest i może faktycznie jest za mały na twój zbiornik i trzeba pomyśleć o wymianie. Niemniej jednak nie szukaj tu przyczyny przyduchy, bo moim zdaniem, wcale jej nie było, a reakcja ryb pasuje jak ulał do zatrucia, w tym przypadku przedawkowaniem leku.
Sama zobacz wstecz. Przecież ten filtr już działał u Ciebie przez jakiś czas. Czy w tym czasie zdarzyło się, że woda była niedotleniona?

A co do obsady, to wydaje mi się że dla samych 6 skalarów to 200 l jest nieco za mało.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#47

Post autor: lila »

No właśnie chciałabym oddać w dobre ręce 2 gurami a jak skalary podrosną, chociaż nie są już małe 0k. 10x15 z płetwami, to kupie im większe lub 2 oddam albo sprzedam. A czy po tym zdjęciu potrafił byś kfabisiak1 powiedzieć czy coś temu gurami dolega? Wydaje mi się, że na brzuchu robi się biały i na grzbiecie ma jasne przebarwienia na zmianę z ciemnym. Co mu może dolegać?
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
http://zapodaj.net/8d613e2ac1872.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
chyba cały bieleje jakby
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
http://zapodaj.net/b9e7c647ff5ac.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
przepraszam za słabą jakość zdjęć
to ostatnie jest najwyraźniejsze chyba
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
http://zapodaj.net/57b50d7bc795b.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony sob lut 09, 2013 5:10 pm przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem fotki. Tak się lepiej ogląda :-)

tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#48

Post autor: tiggi »

Z Twoim opisem można powybierać z chorób...
mykobakterioza
martwica płetw
mikrosporidioza
pierwotniaki pasożytnicze
posocznica
tuberkuloza
Stawiam na posocznicę...
Swoją drogą to przeraża mnie to co się dzieje w Twoim akwarium...
Ostatnio zmieniony sob lut 09, 2013 4:47 pm przez tiggi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#49

Post autor: kfabisiak1 »

Nie widziałem go wcześniej, więc nie widzę zmiany. Może wzrok już nie ten, bo latka lecą, ale ja nie widzę nic dziwnego na tym zdjęciu. Ubarwienie tych rybek, (i nie tylko tych), może się zmieniać w zależności od stresu, samopoczucia, kondycji. Jeżeli uważasz, że zmiany są widoczne i nigdy wcześniej takich nie było, to stawiam na reakcję leczenia, jakie ostatnio stosowałaś. Obserwuj je, ale daj im jak najwięcej spokoju i zapewnij czystą wodę. Czysta woda zdrowia doda. Częstsze podmiany co 3-4 dni w ilości 25-30%. Dieta z przewagą pokarmów roślinnych, do czasu całkowitego odzyskania sił. Dobrze by było podać witaminy. Najlepiej zakraplając na pokarm, bo poprzez przewód pokarmowy dużo szybciej się wchłaniają.

Tiggi,
Podajesz całą baterię, ciężkich chorób na podstawie niewielkiego opisu. W czym to może pomóc. Tylko przestraszysz koleżankę i znowu zastosuje kolejne lekarstwa, co tylko osłabi jeszcze bardziej ryby.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#50

Post autor: lila »

Kfabisiak1 no własnie sama nie wiem czy coś mu dolega ale czasem siedzi na dnie płetwa górna złożona, czasem pływa normalnie a czasem się obija jak się przestraszy czegoś,jeść wcina ale te białe przebarwienia już miał wcześniej, nie wiem czy tak powinien mieć czy to uroda jego.
Ostatnio zmieniony sob lut 09, 2013 4:55 pm przez lila, łącznie zmieniany 1 raz.

tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#51

Post autor: tiggi »

Ok. Już nie straszę ;)

Autor
lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#52

Post autor: lila »

Tiggi wszystko możliwe, wcale mnie nie straszysz każdą podpowiedź biorę pod uwagę i sobie ją cenie i dziękuje, że jesteście :)
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#53

Post autor: kfabisiak1 »

Czasem to płetwy składają wszystkie ryby. Powtórzę się kolejny raz.
Spokój dla rybek, czysta woda, dieta z przewagą pokarmów roślinnych, witaminy codziennie przez 1-2 tygodnie. Obserwacja i cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#54

Post autor: rudy1986 »

Czy wogule ktos z Was mial do czynienia z posocznica?? ja mialem 3x i 3x wyleczylem, napewno nie jest to posocznica. Objawy poczatkowe sa wogule inne. Pozatym dawka metronidazolu ktora Lila podala jest w stanie to zaleczyc oraz wyleczyc. Moze byc tak ze karma ktora podaje Lila jest za bardzo podstawowa bez karotenoidow i astaksantyny i dlatego traci barwy.

PS: Dzisiaj robilem pierwszy zastrzyk z lekarstwem wezowi i zastrzyk witaminowy dla zolwia:D jestem podeskcytowany:D:D
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#55

Post autor: kfabisiak1 »

rudy1986 pisze:Czy wogule ktos z Was mial do czynienia z posocznica??
Tak miałem. Ile razy nie powiem, bo nie pamiętam.
rudy1986 pisze:Moze byc tak ze karma ktora podaje Lila jest za bardzo podstawowa bez karotenoidow i astaksantyny i dlatego traci barwy.
W tym wątku Lila podawała jakimi pokarmami karmi rybki.
To może być też dobry trop.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#56

Post autor: tiggi »

Też miałam posocznice.
ryby zaczęły puchnąć, blednąć, siedziały przy dnie.
Dlatego zdjęcie gurami momentalnie mi się skojarzyło.

Robienie wężowi zastrzyku jest super :D
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#57

Post autor: rudy1986 »

Lila jakby ryba miala Flexibakterioze w takim stanie to juz dawno by jej nie bylo, martwica pletw, mykobakterioza,pierwotniaki pasożytnicze, posocznica, mikrosporidioza napewno to nie jest!!

PS Tuberkuloza to to samo co mykobakterioza czyli gruzlica u ryb


kfabisiak1, a czym wyleczyles posocznice??
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#58

Post autor: kfabisiak1 »

Kiedyś, kiedyś solą kuchenną, w bardziej zaawansowanym stadium, detreomycyną i raz penicyliną. Później była zieleń malachitowa. Kilka razy metronidazolem. Z bardziej współczesnych czasów, baktopur Sery i baktopur direct.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#59

Post autor: rudy1986 »

kfabisiak1 pisze:Kiedyś, kiedyś solą kuchenną, w bardziej zaawansowanym stadium, detreomycyną i raz penicyliną. Później była zieleń malachitowa. Kilka razy metronidazolem. Z bardziej współczesnych czasów, baktopur Sery i baktopur direct.
no to gratulacje bo ponoc w bardzo zadbanym zbiorniku nie wystepuje choroby, a zawsze sie pytasz o parametry wiec pewnie masz ok

PS. Posocznicy nie wyleczysz sola
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#60

Post autor: kfabisiak1 »

Pod koniec lat 60 tych i w 70 tych, niestety nie było wyboru leków tak jak obecnie. A sól była niemal panaceum na wszystko i nie raz z wielu chorób wyleczyłem ryby tylko solą.
Czy posocznicy nie da się wyleczyć solą? Ja uważam, że można, tylko nie może to być choroba w ostatnim stadium zaawansowania. Jeżeli ryby są już rozdęte, to często i najlepsze lekarstwo już nie pomoże.
rudy1986 pisze:no to gratulacje bo ponoc w bardzo zadbanym zbiorniku nie wystepuje choroby, a zawsze sie pytasz o parametry wiec pewnie masz ok
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi?
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Skalary nie jedzą tylko wypluwają pokarm

#61

Post autor: rudy1986 »

No zawsze sie pytasz o paratmetry wody wiec skoro byla u Ciebie poocznica to raczej watpie ze dbasz tak bardzo o parametry wody i o podmiane
ODPOWIEDZ