JBL e900 - zapowietrzanie się i uszczelka

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
ikris
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 7:36 pm
Lokalizacja:
Płeć:

JBL e900 - zapowietrzanie się i uszczelka

#1

Post autor: ikris »

Witajcie!

Posiadam dwa filtry JBL e900. Jeden działa bez problemów, natomiast drugi jakby co jakiś czas się zapowietrza. Nagle słychać głośne powietrze w filtrze i wylatuje wylotem. Co może być tego przyczyną?
A co sądzicie o uszczelkach na pierwszym filtrze? Wymieniacie te seryjne na jakieś inne? Mam wrażenie, że są jakiś kiepskie...

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

JBL e900 - zapowietrzanie się i uszczelka

#2

Post autor: don_Vall »

Ja mam co prawda e901 ale miałem podobnie. Filtr zasadniczo pracował głośno (wg mnie) i czasem przeciekał.
Gdy kiedyś mi się zapowietrzył całkowicie - przestała płynąc woda reklamowałem go. Wcześniej widziałem, że czasem wylatują bąbelki z niego choć pracował długo i raczej był dokładnie odpowietrzony.
Po otrzymaniu nowego takiego zjawiska nie ma.
Wydaj mi się, że łapać może powietrze albo na łączniach węży lub gdzieś w głowicy. W moim uszczelka między koszem i głowicą na moje oko wydawała się jakby za niska. Jeżeli Twój filtr ma kilka lat to uszczelka faktycznie mógł się zestarzeć, stwardnieć i może być nieszczelna. Szczególnie gdy nie zakładasz jej dokładnie w to samo miejsce po wyjęciu (zwykle nie zwraca się na to uwagi).
Korespondowałem kiedyś z osobą która też ma e901 i jemu, co prawda ciekło, na uszczelkach pod przyłączem. Miał nowy filtr więc wazelina i poprawienie uszczelek wystarczyło.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
ODPOWIEDZ