Pasożyty w wodzie?

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ

Autor
kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Pasożyty w wodzie?

#1

Post autor: kris82 »

Dosłownie 2h temu dokonałem 25% podmiany 1,5 dniowej wody. Nie było by w tym nic nienormalnego gdybym nie zauważył pływających (ruszających się) jakiś mikroorganizmów. Przypuszczam, że to z wody wodociągowej...chociaż wcześniej odmulałem dno. Zauważyłem 2 typy

1) wyglądem przypominający nitkę; porusza się podobnie do larwy komara; kolor białawy; ok 1cm
2) w dużym przybliżeniu kształtem przypomina ośmiornicę - da się zauważyć dużą głowę, znacznie mniejszy tułów; wielkość mniej niż 0,5mm; ogólnym kształtem przypomina kulę; porusza się szybkimi, gwałtownymi ruchami; kolor żółtawy

Karmiłem ostatnio ryby mrożonym solowcem firmy Ichthyo (przez ostatni tydzień napewno)

Nie wiem czy to pasożyty czy "tylko" mikroorganizmy. W akwarium jest tygodniowy narybek. Jeśli ktoś przymierza się do podmiany wody kranówy, niech zwróci uwagę czy nie ma niczego podobnego. Nie wiem też czy mam tego ustrojstwa się obawiać i ew. jak z nim walczyć.
Ostatnio zmieniony sob cze 05, 2010 10:02 pm przez kris82, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ