Filtr gąbkowy

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Filtr gąbkowy

#1

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Mam trochę pewnie głupie pytanie...

Pomyślałam sobie, że dobrze byłoby może w moim terrarium, a konkretnie w wodospadzie, zamontować filtr, coby pompka paprochów nie wciągała, a i być może nie trzeba by wtedy tak często wody wymieniać. Oczywiście ze względu na bardzo ograniczoną przestrzeń nie ma mowy o czymkolwiek, poza małym filterkiem gąbkowym. Nie bardzo tylko wiem, jak to zrobić. To znaczy tak sobie myślę, że na wlot pompki nałozyć rurkę, a na tę rurkę kawałek gąbki, ale czy to wszystko, czy jeszcze coś by mi było potrzebne?

Ja wiem, że to jest forum akwarystyczne, a nie terrarystyczne, ale zasady konstrukcji i działania są chyba takie same.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

wilhelmsson
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: pt lut 13, 2009 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr gąbkowy

#2

Post autor: wilhelmsson »

Może się szybko zapchać. Proponowałbym zrobić z długiego kawałka gąbki na perforowanej rurce (Coś jak deszczownia, tylko więcej otworów i na to gąbka lub owinąć gęstą siatką). Powinno się dużo wolniej zapychać. Oczywiście o ile masz miejsce.
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr gąbkowy

#3

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Wiesz, to jest mały zbiornik, wchodzi tam chyba max 1,5 litra wody. W zasadzie zbiornik jest zakryty i bazyl nie ma tam dostępu, jest tam sama woda, tylko czasem wpadają tam jakieś paprochy ze ściółki, nie ma sytuacji takich, jak w akwariach, typu resztki jedzenia, odchody, gnijące liście, więc chyba bardzo zapychać się nie ma czym.

Ale rozumiem, że generalnie rurka+gąbka to wszystko, czego potrzebuję? Rurkę sobie podziurkuję :) Gąbka chyba nie powinna być zbyt gęsta, prawda?
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

wilhelmsson
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: pt lut 13, 2009 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr gąbkowy

#4

Post autor: wilhelmsson »

matka siedzi z tyłu pisze:Ale rozumiem, że generalnie rurka+gąbka to wszystko, czego potrzebuję? Rurkę sobie podziurkuję :) Gąbka chyba nie powinna być zbyt gęsta, prawda?
IMHO na oba pytania "tak".
Zablokowany