Film bakteryjny.

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Film bakteryjny.

#1

Post autor: DanielP »

Mam problem ze zbiornikiem 54l w którym na powierzchni wody powstaje film bakteryjny. Stoi on w garażu gdzie sporo się kurzy i dlatego myślę, że jest to jeden z powodów jego powstawania. Wcześniej miałem w nim pata mini z deszczownią i film był. Poradziłem sobie z nim zamieniając deszczownię na dyfuzor. Teraz aby zwolnić miejsce w zbiorniku za filtrację odpowiada kaskada i film znowu się pojawił. Czy są inne sposoby pozbycia się filmu aniżeli filtr wewnętrzny z dyfuzorem?

Logic07
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Film bakteryjny.

#2

Post autor: Logic07 »

skimer albo ręcznik papierowy, kładziesz i wyciągasz, jeśli to film bakteryjny a nie kurz to są też bakterie w płynie jak microbe lift, seachem, aquael bioguard z tym że je musisz lać co tydzień i to kosztuje, a więc kupił bym mały skimmer ale to zawsze dodatkowy sprzęt a ty nie chcesz sprzętu w akwarium.Pisałeś że masz kaskade, są specjalne rurki zasysające z wbudowanym skimmerem do kaskad, przerobisz wlot, tanio i nie zajmuje miejsca.

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Film bakteryjny.

#3

Post autor: DanielP »

Dzięki. Faktycznie zapomniałem o skimmerze :duży uśmiech: Poszperałem w gratach i skimmer jest już prawie zrobiony. Czy on musi mieć odejście od zasysaka w bok ( patrz jak na załączonym zdjęciu) czy może iść równolegle do zasysaka tj. od razu do góry?
Obrazek

Logic07
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 9:02 pm
Lokalizacja: pierdziszewice kolonia
Płeć:

Film bakteryjny.

#4

Post autor: Logic07 »

też zaciągnie ale ty nie masz w nim pływaka, to weś żeby to sitko tylko centymetr wystawało tak mi się wydaje bo będzie się zapowietrzał, niemiałem nigdy skimera ale tak na logike myśle, popatrz na zdjęcia w necie, wogóle to taki skimer kosztuje z 40 zł w sumie to drogo jak na kawałek plastiku, pewnie jeszcze przetopionego dlatego podziwiam inwencje twórczą :)
ODPOWIEDZ