Fluval UVC In-Line Clarifier

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
malymatrix
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 19, 2021 8:48 pm
Lokalizacja: Ciechanów
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Fluval UVC In-Line Clarifier

#1

Post autor: malymatrix »

Witam
Mam pytanie czy może ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami z używania filtra UV firmy Fluval UVC In-Line Clarifier, ponieważ mam problem z glonami typu zielenica, bardzo szybko osadzają mi się na ściankach szyb oraz na kamieniach i roślinach. Jestem ciekaw czy ta lampa coś zmieni a raczej ograniczy tak szybki wykwit glonów. Nadmienię iż woda jest dość przejrzysta i podmieniam ją raz w tygodniu (woda odstała + woda RO) około 25%, ale pomiary wskazują cały czas wysokie KH i GH.

Fluval UVC In-Line Clarifier

Moje akwarium 60x30x40, 72 litrowe, filtr Fluval 107, belka sincor led WRB 60 doświetlanie 8h,
obsada:
2 pary gubików edlera + kilkanaście małolatów
3 jarzeńce
kirysek
otosek
ślimak Helmut
krewetki blue velvet

dar
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: ndz sty 09, 2022 4:58 pm
Lokalizacja: Wrocław

Fluval UVC In-Line Clarifier

#2

Post autor: dar »

Cześć
Od ok 2 m-cy od wpuszczenia obsady nie mogłem poradzić sobie z mętna wodą w mojej 40 l kostce.
Wszelkie clear water itp. nie dawały rady.
Użyłem 3w sterilizer uvc od fluwala i nareszcie woda kryształ.
Do usuwania zielenic nie używałem bo nie było takiej potrzeby ale zapewne nie zaszkodzi.
Tylko cena Twojej trochę wysoka.Moja kosztowała 120 pln.
Chodziła 1,5 doby na ciągłym ogniu z minimalnym przepływem w edenie 511 żeby wyklarować wodę.
Jeśli nie teraz to później Ci się przyda.
Pozdro

Autor
malymatrix
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 19, 2021 8:48 pm
Lokalizacja: Ciechanów
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Fluval UVC In-Line Clarifier

#3

Post autor: malymatrix »

Dzięki za odpowiedź zakupiłem ten filtr UV i zobaczymy czy coś pomoże, najpierw walczyłem z okrzemkami a teraz z zielenicą. Dam znać za jakiś czas czy pomogło i jak się sprawuje, zapodałem 8h dziennie.

BHs
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 04, 2022 2:41 pm
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Na imię mam: Bartłomiej
Płeć:

Fluval UVC In-Line Clarifier

#4

Post autor: BHs »

Też kupiłem ten filtr.
Generalnie trochę boli, że żarówka niewymienialna (przepali się - całość out, taka "jednorazówka"). Natomiast zakładając jej średnią żywotność i żywotność innych żarówek, ekonomicznie wychodziło mniej więcej tak samo. Zwłaszcza, że w filtrze można sterować ilością godzin pracy na dobę.
Poza tym mając filtr kubełkowy Fluvala i jeszcze mało doświadczenia, wolałem coś pod system, a nie świeżo po zainstalowaniu filtra wymieniać rurki.
Mi okrzemki też zniknęły, teraz trwa walka "w zielone". Pomagają otoski przyujściowe (5).
ODPOWIEDZ