[Użyczę komuś] Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

Podaj lokalizację w tytule ogłoszenia. Wybierz odpowiedni Prefix.
Regulamin forum
REGULAMIN DZIAŁU GIEŁDA
  1. W tytule ogłoszenia należy podać nazwę miasta lub jeżeli oferta ma charakter lokalny dodatkowo nazwę dzielnicy a ponadto krótki, ale treściwy opis oferowanego dobra, np.: [Warszawa Śródmieście] Oddam mieczyki i rogatka.

    Uwaga!!!
    W przypadku ogłoszeń: Sprzedam, Oddam, Zamienię, Pożyczę, Użyczę - Punkt 1. będzie bezwzględnie egzekwowany.
    Nie dotyczy zaś ogłoszeń: Kupię, Przyjmę, Poszukuję oraz Grupowe: zakupy, zamówienia i transport.
  2. Opis przedmiotu powinien być możliwie jak najdokładniejszy, zawierać ewentualną cenę oraz w miarę możliwości jego zdjęcie. Dozwolone jest wklejanie linków do serwisów aukcyjnych.
  3. Giełda nie jest miejscem darmowej reklamy sklepów internetowych, sprzedaży hurtowej, jak również prezentacji własnej oferty handlowej czyli "wszystkich przedmiotów sprzedającego" w serwisach aukcyjnych.
  4. Na zamieszczone ogłoszenie prosimy odpowiadać pisząc post na forum.
    Stosowanie się do ww. punktu pozwoli zachować większy porządek i uniknąć nieporozumień w naszym koleżeńskim gronie.
  5. W przypadku rezerwacji, prosimy o podawanie informacji na bieżąco w wątku.
  6. We wspólnym interesie wszystkich użytkowników prosimy również, aby po zakończeniu transakcji zainteresowani dokonywali na forum krótkiej wzajemnej oceny.
  7. Jeśli ogłoszenie jest już nieaktualne, bardzo prosimy o informację - albo w wątku (w tytule albo nowym poście), albo poprzez PW do moderatora.
  8. Wszystkie wystawiane ogłoszenia są ważne przez 14 kolejnych dni i nie ma możliwości ich przedłużania.
  9. Nie dyskutujemy na inne tematy. Niedopuszczalne są komentarze niemające związku z ofertą. Osoby niezainteresowane ofertą proszone są o niezabieranie głosu w temacie, chyba, że narusza on w jakiś sposób regulamin lub podstawowe zasady moralne (w takim razie prośba o PW do moderacji).
  10. Nieprzestrzeganie powyższych zasad będzie skutkowało usunięciem tematu i nie będzie w tej kwestii żadnych wyjątków i odwołań od decyzji Moderacji. Uporczywe niestosowanie się do regulaminu będzie karane ostrzeżeniami.
  11. Administracja zastrzega sobie prawo, utworzenia listy osób, które nagminnie łamią Regulamin Giełdy (tylko do wglądu administracji). Ogłoszenia osób z listy będą bezwzględnie odrzucane.
  12. Administracja fawa.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sprzedawany/kupowany towar a zwłaszcza jeśli był on obarczony wadami technicznymi i/lub prawnymi.
    Administracja fawa.pl nie ponosi również odpowiedzialności za zawierane pomiędzy użytkownikami transakcje.


Uwaga!!

Ogłoszenia z działu giełda nieaktualizowane dłużej niż dwa tygodnie będą automatycznie przenoszone do archiwum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Fryderyk1
Gaduła
Posty: 156
Rejestracja: pn sie 28, 2017 8:14 pm
Telefon: 512123677
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Ernest
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#241

Post autor: Fryderyk1 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Walizka potrzebna pilnie kto ma ją :cool: :cool:

macieq112
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pn wrz 25, 2017 12:24 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#242

Post autor: macieq112 »

Ja nie uzywam testow forumowych , ale dzis zakupilem wlasnie taki zestaw testow (plus kilka innych), dlatego wrzucam wyniki: moze sie komus przyda do dyskusji + prosze o komentarze.

Parametry zbiornika: 125l, zalany 07.10 (2,5 tyg temu), swiatlo 64W led (aquael), na razie 8h dziennie, podloze: Dennerle Deponitmix (substrat podlozowy)+ czarny piasek kwarcowy 2-4 mm. filtr Unimax 250,Temp ok 25-26C (bez grzalki, led-y tak grzeja). CO2 z butli od 21.10: ok50 babli/min. Obsada: na razie nie ma, nawozenie: Vimi all-in-one 2 dawki dziennie.

ozdoby: korzen, kokos, 2 liscie ketapangu.

Rosliny; ludwigie, rotale, bacopa, microsorium, cryptoryne, anubias, java moss etc.

Obecne problemy: duzo nitkowatych glonow (dlugie delikatne nitki), ludwigia kilka zgnilo od spodu (po lodydze), do tego liscie ma zoltawe/bardzo jasno-zielone, troche dziur sie robi w lisciach. Ew brazowy nalot na rurze filtra (pomimo ze nie ma swiatla, ale nie wiem czy to problem).

Ostatnia podmiana wody 24.10 (25%).

Wyniki pomiaru:

1. PH: 7,8.

2, KH: 9, GH: 10 (pomiar ze stosunku Ca-Mg wyszedl 11 wiec podobnie).Woda w kranie zmierzylem KH: 8, GH: 4.
13.10 badalem wode u Rogatka, wyszlo KH=0 (nie wiem czy to byl dobry pomiar bo wzialem wode z powierzchni a to tzreba z okolic dna). Zeby podniesc KH, 20.10 dalem 1 lyzeczke sody, wiec to moze stad KH i GH w akwa wieksze niz w kranie. Na wspolnocie mamy zalozony filtr zmiekczajacy wode na kationicie sodowym.

3. CO2: z tabeli PH/KH= 4,3; z pomiaru testem CO2= 4. Zastanawia mnie tak niskie CO2, pomimo ze butla chodzi: jest cyrkulacja, rosliny babluja troche tlenem , spodziewalem sie wyzszych wartosci: chyba musze zwiekszyc dozowanie CO2 (?)

4. PO4 (fosforany): 0,5.Tu chyba mam za duzo, bedzie powodowalo glony (?), jak to mozna zbic ?

5. NH3 (amoniak): 0, NO2 (azotyny): 0,2, NO3 (azotany): ok 15.

6. FE (zelazo): 0,1 - to chyba malo zelaza, powinenem zaczac sypac takie sole ?

7. Potas (K): 20.

8. CA= 50, Mg=18, Ca:Mg=2,8, GH na tej podst ok 11.

Prosze o uwagi. dzk
Ostatnio zmieniony czw paź 26, 2017 12:10 am przez macieq112, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtekxxx9

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#243

Post autor: Wojtekxxx9 »

N:P:K
15:0,5:20
Nie tak wcale zle. Przy N 15 Po4 możesz śmiało miec do 1,5.
U Ciebie troche dużo tego przepuszczania przez filtry.
Tu jakis z kationatem sodowym, tu do wody sode dajesz. Trudno przewidzieć co z tego będzie. 50b/min
Moim skromnym zdaniem albo RO mineralizowac albo brać wode od znajomego albo kupic Oazę z biedronki po 1,5zl/5l i na niej trzymać baniak. Osobiście ja sprawdzałem i właściwie bardzo fajnie trzymalo sie na nim wszystko.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#244

Post autor: sum »

Dopóki nie ma ryb maksymalnie zmniejsz ruch tafli wody. Po dwóch dniach pomiar i zobaczysz czy coś dało.
W jaki sposób rozpuszczasz CO2?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

macieq112
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pn wrz 25, 2017 12:24 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#245

Post autor: macieq112 »

1. Soda vs kationat sodowy: filtry zainstalowala wspolnota , nie ja, dlatego ja wrzucilem lyzeczke sody zeby to zneutralizowac. Filtr RO nie bardzo mam miejsce gdzie podpiac, moze ta Oaza wejdzie.

2. CO2 i ruch wody: deszczownicy ani zadnego napowietrzania nie mam , wylot filtra mam w wodzie (ok 8 cm pod tafla) ale skierowany do gory, wiec lekki ruch wody jest. CO2 wprowadzam dyfuzorem, umieszczonym na przeciwleglym rogu akwa (babelki CO2 ida do polowy zbiornika i pozniej przez prad sa porywane I rozmieszczane po zbiorniku).

3. Jak z tym zelazem: ja na razie nic nie nawoze Fe, powinenem suplementowac ? Jesli tak, to jakie dawki na taki litraz etc ?
Ostatnio zmieniony czw paź 26, 2017 3:01 pm przez macieq112, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtekxxx9

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#246

Post autor: Wojtekxxx9 »

Poczekaj troche z tymi nawozami. Do 3 tygodni rośliny mogą sie przyjmować.
Fe nie jest jedynym microskladnikiem. Jak juz to micro podawaj. Nie musisz miec 0,4. U mnie praktycznie czaly czasz 0,1-0,2

ArekRaszyn

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#247

Post autor: ArekRaszyn »

W moim wypadku nie zwykle ciężko jest aby podać tyle żelaza aby testy coś wykazały, ile bym nie dał to na drugi dzień 0.00 jak je podaje to obawiam się o ryby bo naprawę sporo tego idzie
A rosną jak po sterydach.
Te pachnące roślinki Wojtek do Ciebie z sadzonki 10 cm przez dwa tygodnie rośnie roślinka aż po samą taflę.
Masakra.

Wojtekxxx9

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#248

Post autor: Wojtekxxx9 »

A kolor ma? Limnophila aromatica?

ArekRaszyn

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#249

Post autor: ArekRaszyn »

Zielona nie jest ale też jakoś mocno wybarwiona nie jest.
Jak od Ciebie brałem kolor był bardziej intensywny.
Albo w wodzie tak wygląda za kilka dni będę ją ogarniał wtedy dam Ci znać.
Zapachu za to nie czuje :
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#250

Post autor: sum »

Moim zdaniem w tej chwili nie ma potrzeby suplementacji żelaza. Masz świeże podłoże które na pewno jest wzbogacone o związki żelaza.
Ja jak bawiłem się w rośliny to w początkowej fazie istnienia zbiornika starałem się zadbać o makro i optymalnie wysoki poziom CO2. Mikro, a w szczególności dodatkowa suplementacja Fe to była późniejsza zabawa.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

macieq112
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pn wrz 25, 2017 12:24 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#251

Post autor: macieq112 »

ok, czyli na razie Fe nie bede podawal.

A jak zwiekszyc absorbcje CO2: w tej chwili mam 50 babli/min- dyfuzor lepszy , wiecej babli na min? Bo rosliny jakos specjalnie lepiej nie rosna, za to te glony nitkowate to wystartowaly jak glupie: co dzien po 5 cm wiecej na kazdej nitce.

ArekRaszyn

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#252

Post autor: ArekRaszyn »

macieq112 pisze: czw paź 26, 2017 7:28 pmA jak zwiekszyc absorbcje CO2
Filtr narurowy to idealne rozwiązanie niemal 100% rozpuszczalności małym kosztem.

Wojtekxxx9

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#253

Post autor: Wojtekxxx9 »

Co2 na nitki nie działa. Najpierw wode ogarnij, ustabilizuj baniak to się nitkami zajmiesz

ArekRaszyn

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#254

Post autor: ArekRaszyn »

na nitkowe carbo dobrze działa.
Ale jak masz cierpliwość to bez spróbuj jak Wojtek pisze ustabilizować akwarium.
Jeszcze nie dawno temu mi radzono uzbroić się w cierpliwość :) teraz Tobie to polecam.

macieq112
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pn wrz 25, 2017 12:24 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#255

Post autor: macieq112 »

ArekRaszyn pisze: czw paź 26, 2017 7:32 pmFiltr narurowy to idealne rozwiązanie niemal 100% rozpuszczalności małym kosztem.
a takie cos ktos uzywa moze ?

ISTA Reaktor przepływowy CO2 I539 12/16mm - z dwoma wirnikami (ok 79 pln)
Wojtekxxx9 pisze: czw paź 26, 2017 7:58 pmustabilizuj baniak to się nitkami zajmiesz
Tylko nie wiem czy do tego czasu moje mchy i trawnik to przezyja: juz je ledwo spod tych nitek je widac.
Ostatnio zmieniony czw paź 26, 2017 10:07 pm przez macieq112, łącznie zmieniany 1 raz.

ArekRaszyn

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#256

Post autor: ArekRaszyn »

http://allegro.pl/filtr-do-wody-narurow ... 86657.html
to wszystko czego potrzebujesz
Dodano do tego postu po 1 minucie 12 sekundach
A jak chcesz podjedz po niedzieli to dam Ci taką puszkę tylko mniejszą też działa idealnie.
Mam u siebie taką samą i mam niemal 100% rozpuszczalności
Ostatnio zmieniony czw paź 26, 2017 11:09 pm przez ArekRaszyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtekxxx9

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#257

Post autor: Wojtekxxx9 »

To wybieraj ręcznie. A mchy pewnie przeżyją

macieq112
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pn wrz 25, 2017 12:24 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#258

Post autor: macieq112 »

Napuszcze na to ustrojstwo molinezje (nie bylo ich w oryginalnym planie obsady ale na poczatek chyba sie bez nich nie obejdzie) + otoski

ArekRaszyn

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#259

Post autor: ArekRaszyn »

zasrają Ci niedojrzały zbiornik i jeszcze gorzej mieć będziesz.
Ostatnio zmieniony pt paź 27, 2017 7:43 am przez ArekRaszyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#260

Post autor: rupert »

ArekRaszyn pisze: czw paź 26, 2017 10:26 pmhttp://allegro.pl/filtr-do-wody-narurow ... 86657.html
to wszystko czego potrzebujesz
Coś mi się wydaję, że nie wszystko. Do środka chyba trzeba włożyć jeszcze to: link Inaczej cały narurowiec traci funkcjonalność gdyż woda wpływa z jednej a wypływa z drugiej strony. Ja taki narurowiec a w zasadzie tą puszkę mam wypchaną watę perlonową i jest z tego świetny prefiltr.

ArekRaszyn

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#261

Post autor: ArekRaszyn »

Ja mam filtr o połowę niższy, w środku dałem rurkę na 4/5 długości i miesza kozacko.
Umieściłem to za filtrem i naprawdę robi robotę.
Na początku było średni, ale jak sie zrobił płaszcz CO2 na górze narurowca to patent zdaje egzamin.
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#262

Post autor: rupert »

ArekRaszyn pisze: pt paź 27, 2017 10:53 am w środku dałem rurkę na 4/5 długości
O właśnie ew zwykła rurka. Czy taki reaktor CO2 z narurowca można dodatkowo wykorzystać jako filtr bilogiczny np? Bo wg mnie to troche strata miejsca w szafce na sam reaktor. Ja chyba bym zrobił 2w1 o ile podawałbym CO2 na razie nie zamierzam. Podłączyłbym wężyk z butki a w puszkę nasypał ceramiki pod korek. Troche jej tam wejdzie ;]

ArekRaszyn

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#263

Post autor: ArekRaszyn »

Oczywiście też tak można:) miałem taki tez plan ale akurat ceramiki nie miałem jak go podłączałem.
Teraz mam ale jest jak jest :) No i warto zaznaczyć że za filtrem warto to zamontować :)
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#264

Post autor: Lech-u »

Kto ma walizki z testami aktualnie?

ArekRaszyn

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#265

Post autor: ArekRaszyn »

Lechu to nie ten temat :P
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#266

Post autor: Lech-u »

ArekRaszyn pisze: pt paź 27, 2017 2:00 pmLechu to nie ten temat
Raczej Ty jesteś nie w tym temacie.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#267

Post autor: Władek Pompka »

Mam walizkę !
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#268

Post autor: Lech-u »

Władek Pompka pisze: sob paź 28, 2017 4:28 pmMam walizkę !
Którą? "Jedynkę" czy "dwójkę"?
Czas przekazać walizkę następnemu chętnemu (patrz kilka postów wyżej).

A kto ma drugą walizkę?

macieq112
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: pn wrz 25, 2017 12:24 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#269

Post autor: macieq112 »

ArekRaszyn pisze: czw paź 26, 2017 10:26 pmhttp://allegro.pl/filtr-do-wody-narurow ... 86657.html
to wszystko czego potrzebujesz
Ja mam elektrozawor i dozuje CO2 tylko w dzien: przy takim systemie narurowym to ma znaczenie? jak to bedzie dzialalo w nocy kiedy CO2 nie bedzie podawane- nie cofnie mi wody do butli czy cos takiego ?
Ostatnio zmieniony ndz paź 29, 2017 12:33 pm przez macieq112, łącznie zmieniany 1 raz.

ArekRaszyn

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#270

Post autor: ArekRaszyn »

Ja dozuje cały czas CO2 i jest ok wskaźnik poziomu CO2 nie wariuje po nocy.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Walizka pełna testów ZOOLEK Aquaset 1 BASIC

#271

Post autor: marcinzabki29 »

Na wężyk od CO2 dobrze jest założyć zaworem przeciw zwrotny.
Wtedy woda się nie cofnie.
Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oddam, Zamienię, Pożyczę, Użyczę”