Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.

raxell
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 01, 2016 11:48 am
Lokalizacja: Piastów
Na imię mam: Grzegorz

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#31

Post autor: raxell »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Radmac, tam gdzie wstawisz filtr na 100% zmieszczą się dwie półki, zawsze dodatkowe miejsce na wkłady, siatki, nożyce...
Nie wiem czy dobrze zrobisz malując samodzielnie płyty, jest kilka firm w Warszawie które tną płyty dla stolarzy, zamówisz na wymiar, dotną, okleją, może wywiercą otwory pod zawiasy...może nie wyjdzie taniej...ale bardziej hmm..profesjonalnie.

Jeżeli mowa o akwarium 120 cm na pełnej półce, to według mnie, poziomowanie musi być na większej ilości baz, tzn że nie ograniczamy się tylko do narożników.

Omułek - zakopany, ale zdarza się że się przemieszcza. Niestety korzystam z smartfona, sztuczki że można wstawić z niego zdjęcia na forum (oczywiście niebezpośrednio) są poza moimi zdolnościami.
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#32

Post autor: radmac »

Filtr to ma 450 cm w górę + węże, więc w tym miejscu półki nie będzie - wolę mieć miejsce do lawirowania przy nim.

Oklejać nie chcę. Nie podoba mi się to po prostu. W całym mieszkaniu chyba nie mam nic w okleinie. Na zawiasy też nie trzeba nic wiercić, bo będą drzwi przesuwne. No i cała zabawa w DIY to pomysł, żeby jak najwięcej zrobić samemu w ramach możliwości.

Co do poziomowania - samą podłogę mam na pewno równą, więc o to się nie martwię - to znaczy tak długo jak moje konstrukcje będą równe :)

raxell
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 01, 2016 11:48 am
Lokalizacja: Piastów
Na imię mam: Grzegorz

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#33

Post autor: raxell »

Nie myślałem o oklejaniu całej płyty, raczej stawiałem na płytę meblową, boki też są widoczne :) zrób to sam, trzymając pasek w jednym ręku, a w drugim żelazko/opalarkę nie zawsze się udaje. I tu w zastępstwie przypomina się malowanie. Trzymam kciuki :)
Sprawdziłeś poziomicą podłogę ?
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#34

Post autor: radmac »

żadne tam klejenie. coś takiego, KLIK niekoniecznie akurat w tej cenie. W sam raz na blat i boki (głębokość 60cm, szerokość 120cm na blat i po 80cm lub 85cm na boki. Ładne, gotowe, tylko kanty wyoblić. Potem zaprawić szuwaksami i będzie stało wieki.

podłoga prosta - nowy budynek (3 lata), wylewka samopoziomująca, sprawdzana przed kładzeniem podłogi i po. w tym miejscu stoi już akwa 112l.

edit
Szafka szafką, na razie wystartował filtr. Trochę śmiesznie, trochę straszno - Eheim 2075 do 112l :) ustawiony na full robi wir.
Wkłady z dotychczasowego eheim ecco zmieściły się w jednym koszyku 2075.
Obrazek
Awatar użytkownika

AquaDreams
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 4:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#35

Post autor: AquaDreams »

Jeżeli jeszcze nie zacząłeś składania tej szafki (sam też robiłem szafki drewniane i to 2 razy pod moje akwa 120x60x50 oraz 120x80x70 i owszem fajna frajda) to lepiej i taniej !!! jest zrobić stelaż z profili stalowych i ew. obłożyć go drewnem. Masa zalet i jeszcze więcej bezpieczeństwa.
Przy stelażu oszczędzasz miejsce w środku, jest większa swoboda operowania.
Szafka 120cm, 4 belki pionowe po 6cm to już zabiera 24cm. Pozostają Ci 3 komory po 32cm. Filtr masz 2075 szerokości bodajże 25cm. Ograniczasz sobie miejsce działania.
Robiąc stelaż z profili 30x30x3 z podziałem na 2 części po (120-3x3)/2 => ca 55cm - masz spokojne operowanie wewnątrz szafki.

Akwarium opiera się na pionowych szybach, dno jest tylko wklejone. Przy takiej konstrukcji szafki - sama rama powinna mieć wymiary akwarium, w przeciwnym razie ten blat wygnie się na samych krawędziach, tam gdzie będzie oparte akwarium.
300 litrów to nie 112. Samo szkło (10mm) będzie ważyło coś ok. 70kg.
Poza tym, rama szerokości 60cm z belek 6x6, co daje po środku przestrzeń 48cm, akwa szerokości 50cm, zatem .. zbiornik oparty tylko tylko nieznacznie o obydwie frontową i tylną konstrukcję, lub też tylko tylko o jedną z nich .

Ponadto, nie warto robić większy blat niż powierzchnia zajmowana przez akwarium. W Twoim przypadku blat szerokości 60cm a akwarium 50cm.
Akwa to woda ... zawsze coś tam się zachlapie. Lepiej niech ścieknie po pionowych bokach szafki niż pozostanie na blacie albo podcieknie pomiędzy podkładkę i blat.
To może już zrób akwarium z dnem 120x60 .. wysokość według uznania i potrzeb ;)

Oczywiście "Moim zdaniem" ;)
Pozdrawiam,
Arek
Facebook
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#36

Post autor: radmac »

AquaDreams pisze:Jeżeli jeszcze nie zacząłeś składania tej szafki (sam też robiłem szafki drewniane i to 2 razy pod moje akwa 120x60x50 oraz 120x80x70 i owszem fajna frajda) to lepiej i taniej !!! jest zrobić stelaż z profili stalowych i ew. obłożyć go drewnem. Masa zalet i jeszcze więcej bezpieczeństwa.
Wiem wiem, ale czy masz w weekendy użyczyć warsztat/garaż, migomat czy inną spawarkę? odpłatnie oczywiście. plus szybki kurs spawania :) Chce DIY. Do It Yourself.
AquaDreams pisze: Przy stelażu oszczędzasz miejsce w środku, jest większa swoboda operowania.
Szafka 120cm, 4 belki pionowe po 6cm to już zabiera 24cm. Pozostają Ci 3 komory po 32cm. Filtr masz 2075 szerokości bodajże 25cm. Ograniczasz sobie miejsce działania.
Robiąc stelaż z profili 30x30x3 z podziałem na 2 części po (120-3x3)/2 => ca 55cm - masz spokojne operowanie wewnątrz szafki.
szafka będzie 99% czasu zamknięta - ma być bardziej bezpieczna niż użytkowa w środku. Poza tym ograniczam tylko "wejście" do szafki, w środku będzie dużo więcej miejsca. Na słupkach spokojnie mogę umieścić np. listwy zasilające. A będzie sporo gniazdek. Kubełek (może dwa), grzałka, sterowanie CO2, 3x60W do LEDów, starowanie LEDów (RAMPA), W dodatku te cholerne sterowniki czasowe są szerokie i zajmują przeważnie sąsiednie gniazdka.
AquaDreams pisze:
Akwarium opiera się na pionowych szybach, dno jest tylko wklejone. Przy takiej konstrukcji szafki - sama rama powinna mieć wymiary akwarium, w przeciwnym razie ten blat wygnie się na samych krawędziach, tam gdzie będzie oparte akwarium.
300 litrów to nie 112. Samo szkło (10mm) będzie ważyło coś ok. 70kg.
Poza tym, rama szerokości 60cm z belek 6x6, co daje po środku przestrzeń 48cm, akwa szerokości 50cm, zatem .. zbiornik oparty tylko tylko nieznacznie o obydwie frontową i tylną konstrukcję, lub też tylko tylko o jedną z nich .
Wiem, rozumiem, ale nie tak - rama będzie szeroka na 50cm - równo pod akwarium. 10 cm z przodu będzie na drzwi przesuwane
AquaDreams pisze: Ponadto, nie warto robić większy blat niż powierzchnia zajmowana przez akwarium. W Twoim przypadku blat szerokości 60cm a akwarium 50cm.
Akwa to woda ... zawsze coś tam się zachlapie. Lepiej niech ścieknie po pionowych bokach szafki niż pozostanie na blacie albo podcieknie pomiędzy podkładkę i blat.
To może już zrób akwarium z dnem 120x60 .. wysokość według uznania i potrzeb ;)
wolę jednak mieć gdzie odłożyć "cokolwiek" przy grzebaniu w akwa. Jeden z pomysłów jest taki, że blat będzie "ultra" zalakierowany. niech się chlapie :)
AquaDreams pisze:
Oczywiście "Moim zdaniem" ;)
Każde sensowne "Moje zdanie" się liczy. Dzięki!
Awatar użytkownika

AquaDreams
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 4:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#37

Post autor: AquaDreams »

radmac pisze:Wiem wiem, ale czy masz w weekendy użyczyć warsztat/garaż, migomat czy inną spawarkę? odpłatnie oczywiście. plus szybki kurs spawania Chce DIY. Do It Yourself.
Przesadzasz - jak to typowy akwarysta szczególnie ziemniakowo-roślinny :mrgreen:
Hutę szkła też potrzebujesz aby zrobić zbiornik? Kawałek lasu, tartak etc. co by ramę drewnianą zrobić też ?
Doskonale rozumiem, że chcesz jak najwięcej DIY - znam to , też tak mam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Aspekty ilości gratów w szafce, ilość listew, gniazdek etc ... trochę tego przerobiłem.
Za chwilę wpadniesz na jakiś taki podobny pomysł ;)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

W tej szafce tak dużo miejsca mieć nie będziesz. Kiedyś "zapotrzebujesz" lampę UV, dodatkowy filtr, dyfuzor CO2, jakaś mała miska na siateczki, może jakiś zbiornik na RO ;)
Wiem, rozumiem, ale nie tak - rama będzie szeroka na 50cm - równo pod akwarium. 10 cm z przodu będzie na drzwi przesuwane
Może Ci wystarczy 40-50mm - szukaj systemu mini, ja takowy znalazłem np. tutaj tutaj
wolę jednak mieć gdzie odłożyć "cokolwiek" przy grzebaniu w akwa. Jeden z pomysłów jest taki, że blat będzie "ultra" zalakierowany. niech się chlapie :)
Jak dla mnie i super dla mnie .. to mega świetna okazja, aby mieć wiecznie bałagan przy akwarium, zawsze tam się coś odłoży "na chwilę" - przyznaję się bez bicia i picia :) Ale może masz inaczej ;)

Bańka 300L jest fajna, ale ...
Jak masz miejsce to rób od razu 120x60xYYY
10cm w przestrzeni mieszkaniowej to nie jest tak dużo, a głębia/perspektywa w akwarium znacznie większa.

Powodzenia i dużo frajdy ;)
Pozdrawiam,
Arek
Facebook
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#38

Post autor: radmac »

AquaDreams pisze: Aspekty ilości gratów w szafce, ilość listew, gniazdek etc ... trochę tego przerobiłem.
Za chwilę wpadniesz na jakiś taki podobny pomysł ;)
dobry pomysł, nie rozważałem takiego rozwiązania. Zgłębię temat.
wolę jednak mieć gdzie odłożyć "cokolwiek" przy grzebaniu w akwa. Jeden z pomysłów jest taki, że blat będzie "ultra" zalakierowany. niech się chlapie :)
Jak dla mnie i super dla mnie .. to mega świetna okazja, aby mieć wiecznie bałagan przy akwarium, zawsze tam się coś odłoży "na chwilę" - przyznaję się bez bicia i picia :) Ale może masz inaczej ;)
Bałagan zawsze. Sprzątanie tylko na specjalne okazje.
Bańka 300L jest fajna, ale ...
Jak masz miejsce to rób od razu 120x60xYYY
10cm w przestrzeni mieszkaniowej to nie jest tak dużo, a głębia/perspektywa w akwarium znacznie większa.
wrrr... nawet nie zaczynaj :D typowa rozterka przy projekcie, zawsze więcej więcej więcej. Jak zacznę dodawać 10 tu, 10 tam... kobita mnie zabije jak zamiast drzwi do pokoju będzie tylko szyba :D
Dlatego narzuciłem sobie limit 300l.

Powodzenia i dużo frajdy ;)
dziękuję!

Na razie projekt z wykonaniem czeka na wypłatę... zakupy świąteczne wyczerpały budżet.
Awatar użytkownika

AquaDreams
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 4:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#39

Post autor: AquaDreams »

radmac pisze:wrrr... nawet nie zaczynaj typowa rozterka przy projekcie, zawsze więcej więcej więcej. Jak zacznę dodawać 10 tu, 10 tam... kobita mnie zabije jak zamiast drzwi do pokoju będzie tylko szyba
Eeetam, najwyżej powie "po co mi prysznic w łazience, skoro mam wannę w pokoju" :D
Będzie wolała abyś sobie samemu dodał 10 tu, 10 tam ? :)

Kwestia argumentacji ... wpadnij na spotkanie w sobotę to Ci się zrobi małe szkolenie :viva:
Pozdrawiam,
Arek
Facebook
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4947
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#40

Post autor: Miro »

Skontaktuj się z nimi, oni na pewno Ci pomogą ! :viva:
https://www.providentpozyczka.pl/?sec=1 ... oCJinw_wcB" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#41

Post autor: Tomasz3k »

miro pisze:Skontaktuj się z nimi, oni na pewno Ci pomogą ! :viva:
https://www.providentpozyczka.pl/?sec=1 ... oCJinw_wcB" onclick="window.open(this.href);return false;
miro zawsze służy dobrą radą :D
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#42

Post autor: marcinzabki29 »

Dodam od siebie, że im głębsze tym lepiej. :)
Sam chętnie bym zamienił na głębsze przynajmniej o te 10 cm ;]
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#43

Post autor: radmac »

marcinzabki29 pisze:Dodam od siebie, że im głębsze tym lepiej. :)
tak, ale ponieważ chcę mieć jakieś trawniki, to implikuje użycie mocniejszego światła, a to ciągnie za sobą konieczność aktywnego chłodzenia tegoż... i tak dalej i tak dalej
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#44

Post autor: marcinzabki29 »

Chyba się nie zrozumieliśmy. :) głębokość (czyli od przedniej szyby do tylnej)
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#45

Post autor: radmac »

Prace zaczęte
na razie złożone na szybko do przypasowania. Będzie jeszcze malowane.
Obrazek

złożona. ciężka jak diabli. dobrze.
Obrazek

Psyho

Re: Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#46

Post autor: Psyho »

Dobra, w razie jakiejś wojny spokojnie wytrzyma ostrzał,nawet artylerii. Kawał ciężkiej (w dosłownym tego słowa znaczeniu) roboty.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#47

Post autor: radmac »

Skakałem. Nawet nie dygnie. A ~120kg ważę. Blat jeszcze nie przykręcony, bo zabrakło mi kątowników :)
Miałem dzisiaj pociągnąć wnętrze lakierobejcą na szaro, ale dostałem trefny towar - ściął się w środku - pewnie się przemroził.
Malowanie odłożone na bliżej nieokreślony termin
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#48

Post autor: marcinzabki29 »

Prace widzę się posuwają do przodu. :)
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#49

Post autor: radmac »

psyho39 pisze:Dobra, w razie jakiejś wojny spokojnie wytrzyma ostrzał,nawet artylerii.
skoro ma być bunkier, to potrzebny jest odpowiedni kolor:
Obrazek
Trochę się jeden bok rozszedł, ale co tam, może jak podeschnie to się zejdzie.
A jak się nie zejdzie, to mogę go z tyłu spiąć na siłę.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#50

Post autor: marcinzabki29 »

Szczerza mówiąc boki bym inaczej mocował.
Blat powinien być na bokach od góry.
Otwórz i pokaż bok.
Czemu się zalał :?: , szkoda zupełnie się raczej nie zejdzie :/
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#51

Post autor: radmac »

Boki są na równo z blatem i są częścią przenoszącą ciężar. Mają maskować blat.
Nie zalał się, tylko przy impregnowaniu nasiąkł i trochę się wykrzywił. Wczoraj po pierwszej warstwie jak wysechł to się wyprostował. Dzisiaj była druga warstwa impregnatu i znowu odszedł. Powinien do jutra się sprostować.
Obrazek
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#52

Post autor: marcinzabki29 »

radmac pisze:Nie zalał się, tylko przy impregnowaniu nasiąkł
A to spoko.
Widzę, że nie potrzebnie się mądrzyłem odnośnie mocowania blatu do boków.
Porządnie wykonane.
To kiedy zacznie dźwigać akwarium :?:
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#53

Post autor: radmac »

Heh... przy następnej wypłacie :) bo jak się rozpędziłem... to chyba wolę dodać parę stówek i mieć full wypas OW.
teraz jeszcze muszę rozplanować elektrykę wg sugestii Aquadreams (stronę wcześniej).
Do tej pory nie miałem styczności z takimi skrzynkami, więc muszę rozkminić jak to tam w środku wygląda i co potrzebuję kupić.
Najfajniej, jakby całość była na jednym kablu do gniazdka. Do środka (szafki a nie skrzynki elek.) wmontuję też UPSa żeby zasilał filtr w razie jakby co (uprzedzając pytania - UPS sinusoidalny)
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#54

Post autor: marcinzabki29 »

Widzę, że będzie pełna profeska ;]
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#55

Post autor: radmac »

Hurra!! szkło już jest.
niestety musi grzecznie poczekać - zaraz święta, potem urlop, potem szybki remont pokoju i wtedy się za nie wezmę.
Może w międzyczasie wkleję co najwyżej przegródki na gąbkę hamburga.
Obrazek
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#56

Post autor: marcinzabki29 »

radmac pisze:Hurra!! szkło już jest.
:viva: :viva: :viva: :viva: :viva:
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

AquaDreams
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 4:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#57

Post autor: AquaDreams »

Na moje ślepia to ten blat chyba lekko się ugnie po środku nad drzwiczkami ... chociaż, Ty tam podwójnej wanny nie stawiasz :)
Pozdrawiam,
Arek
Facebook
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#58

Post autor: radmac »

Nie ma opcji zeby sie ugial. Belka 6x6 na calej długości podparta czterema belkami 6x6 - przód i drugi taki zestaw na tył. Spięte czterema belkami w poprzek. Na to dwie lite dechy 18mm. Oczywiscie na tym jeszcze mata dokładnie pod wymiar szkła.
Niestety, ze startem muszę poczekać, bo pokój jest do wykończenia i będzie malowany. A jak szkło postawie, to go nie ruszę przez parę lat. Pobdrodze święta i urlop. Ale w maju powinno ruszyć wszystko :)
Jest za to czas na dokładne zaplanowanie i przygotowanie - pozostała mi pokrywa +oświetlenie oraz rozplanowanie elektryki.

Klepane ze szpadla
Awatar użytkownika

AquaDreams
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 4:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#59

Post autor: AquaDreams »

radmac pisze:Nie ma opcji zeby sie ugial. Belka 6x6 na calej długości podparta czterema belkami 6x6 - przód i drugi taki zestaw na tył. Spięte czterema belkami w poprzek. Na to dwie lite dechy 18mm. Oczywiscie na tym jeszcze mata dokładnie pod wymiar szkła.
No dobra dobra .. niech się nie ugina ;)

Akwarium będzie licowało z frontem blatu ?
Pozdrawiam,
Arek
Facebook
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#60

Post autor: radmac »

Nope, cofnięte niecałe 10cm. Dokładniej to akwa 50cm, rama też 50cm i akwa nad ramą. Blat 60cm, to co wystaje jest na system przesuwnych drzwi.
Klepane ze szpadla
Awatar użytkownika

AquaDreams
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 4:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Skok na 300l - pytania, rozterki, gdybanie.

#61

Post autor: AquaDreams »

No to faktycznie może się nie ugnie, ale .... "Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić - Terry Pratchett" :mrgreen:

Powodzenia w moczeniu się ;)
Pozdrawiam,
Arek
Facebook
ODPOWIEDZ