Filtr do akwarium 112 l- jaki? moj sie zapowietrza

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
jabcia3
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 27, 2013 10:07 pm
Lokalizacja: Targówek

Filtr do akwarium 112 l- jaki? moj sie zapowietrza

#1

Post autor: jabcia3 »

Witam, jestem początkującą akwarytską. mam akwarium Diwersa 112 l .Obsada: 2 sklarki, 6 kirysków, 12 neonków, 1 ampularia i kilkanaście slimaków/ roslinki. Mam do niego filtr wewn AQael i Filtr kubełkowy AQUAEL MidiKani 800 podłaczona do niego deszczownia JBL i napowietrzanie - 90 cm
od czasu podłaczenia dłuzszego napowietrzania zapowietrza sie kubełek. Dla mnie jest bardzo ciezko go odpowietrzać - nie wystarczy poruszać - trzeba było rozmontowac deszczownie i zassać wodę - Po tym znowu sie zapowietrzył nie wiem po jakim czasie bop nie było mnie w domu i ok 7 godz/
Moje pytania
1. Czy jest moze inny mnie nie znany sposób odpowietrzania?
2. najchetniej bym go wymieniła na mocny wewnetrzny. Czy widzicie taka mozliwość?

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów - nowa na forum - jabcia 3
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Filtr do akwarium 112 l- jaki? moj sie zapowietrza

#2

Post autor: Christo »

Witaj :)

Gdybyś mogła wrzucić fotkę tego "podłączenia napowietrzania do kubełka" lub dokładniej wyjaśniła o co chodzi na pewno ktoś będzie w stanie pomóc, bo szczerze mówiąc na razie nie wiem o co chodzi :) . Są różne metody odpowietrzania kubłów, ale tu raczej trzeba wyeliminować pierwotną przyczynę. W ostateczności można zorganizować napowietrzanie inaczej (może sama deszczownia wystarczy) skoro to ono jak rozumiem jest winne. To prostsze i tańsze i sensowniejsze niż pozbywanie się dobrej wydajnej filtracji - kubełka na rzecz filtra wew.

Pozdrawiam
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

zwirek
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 3:40 pm
Telefon: 604534801
Lokalizacja: Warszawa,Gocławek,Witoliń
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Filtr do akwarium 112 l- jaki? moj sie zapowietrza

#3

Post autor: zwirek »

Jak dobrze zrozumiałem ,napowietrzacz to - kurtyna powietrzna o długości 90 cm ,mam taką samą ,na początku też filter łapał powietrze bo jest zamontowany z tyłu nad nią ,po miesiącu kurtyna się za muliła i pod filtrem już bąbelki nie lecą -problem zapowietrzania filtra sam się rozwiązał , a u ciebie możesz kurtynę powietrzną usunąć z pod filtra albo poczekać aż pod filtrem przestanie bąbelkować

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Filtr do akwarium 112 l- jaki? moj sie zapowietrza

#4

Post autor: cinek1916 »

Albo w ogóle wywalić te bąble bo są niepotrzebne.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Autor
jabcia3
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 27, 2013 10:07 pm
Lokalizacja: Targówek

Re: Filtr do akwarium 112 l- jaki? moj sie zapowietrza

#5

Post autor: jabcia3 »

Witam, dziekuje za porady. Na razie zlikwidowałam duże napowietrzanie wróciłam do małego - 7 cm. Z bąbelków nie chce zrezygnować uwielbiam patrzeć na nie. Na razie wszystko chodzi - żadne zwierzątko sie nie zmarnowało.
Pozdrawiam.
Wszystkim forumowiczom życzę szczęsliwego Nowego Roku 2014
jabcia3
ODPOWIEDZ