Zakup filtra

Sposoby na filtrację akwarium.

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zakup filtra

#31

Post autor: FAUNAZOO »

Ostatni post z poprzedniej strony:

wycz,
mam też filtry jbl-a jak chcesz ;)
A tak na poważnie, To jak zaznaczyłeś jestem upadającym sklepem i robię wyprzedaż dlatego napisałem że mam unimaxa za 230zł (co jest chyba najlepszą ceną w Warszawie) tylko dlatego aby zobrazować że dajemy 100zł wiecej i mamy porządny filtr.
wycz pisze:Oczywiście widać że chyba wiesz o czym piszesz ale odnoszę wrażenie że przypiąłeś się deczko do „HW”
wycz pisze:Fakt sam napisałem że nie radzi sobie w 112l ale to może jest problem wkładów(mam ostry kocioł w końcówce roku i chyba już nie zdążę po eksperymentować z tym w tym roku), a więc nie rozwieję wątpliwości swych!
filtr który ma 1000L przepływu w 112L powinien zrobić porządek, nawet jak by był na samych gąbkach.
W poprzedniej firmie sprzedawałem różne filtry chińskie i wszystkie były badziewne (dlatego nie sprzedawałem tandety u siebie w sklepie)
Piszesz że polecam to co mam, owszem polecam to co mam na stanie bo to co uważam za złe nie zamawiam i nie mam tego w sklepie np. tetra i Fluval ( fluval tylko dlatego że lepiej dołożyć parę groszy i kupić eheima)
wycz pisze:Nie odbierz tego postu źle, ale przyznaj jak to jest?:P
jest to tak że wszyscy klienci którzy coś u mnie kupili chyba nie narzekają, kupili towar który im się sprawdza w akwarium, a jak kupowali coś taniego zostali poinformowani o wadach takiego sprzętu.

Co do Unimax-a to z tanich filtrów jest najlepiej wykonany, jest Polski, nie ma najmniejszego problemu z reklamacją lub zakupem części, Jak też pisałem jest najcichszy na rynku.

Wierzyć mi nie musisz, możesz też kupować co chcesz, u kogo chcesz mi generalnie nic do tego. Piszę po prostu że napis Made in China dużo zmienił w akwarystyce i według mnie na gorsze, Jak chcesz to zapraszam do mnie do sklepu to pokarzę Ci różnice w filtrze JBL made in Germany i w JBL-u Made in China.
Chińczyk zrobi wszystko i za każde pieniądze, jednak aby produkt był dobry to tych pieniędzy trzeba na niego trochę wydać, nie tylko na sprzęt ale na serwis, projektantów, inżynierów.

pozdrawiam
Pozdrawiam
Faunazoo
Awatar użytkownika

Autor
wycz
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 11:14 pm
Telefon: 508109477
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zakup filtra

#32

Post autor: wycz »

"FAUNAZOO"
Teraz sprawa jest jasna!!! I Widzę że nie wciskasz a chcesz podzielić się informacjami bliżej Ci znanymi za to BRAWA dla Ciebie!!!
Co mogę odpisać chyba tyle że jak włożę gąby będzie radził sobie lepiej i nigdy nie będę musiał skorzystać z serwisu :-?
A tak poważnie to Made in China zawsze wywołuje nie zbyt dobre odczucia:/ Ale w dzisiejszych realiach każda złotówka się liczy i może dlatego tak często ludzie sięgają po niekoniecznie znany(przetestowany) produkt, czasami okazuję się że jest ok ale różnie z tym bywa:/

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zakup filtra

#33

Post autor: FAUNAZOO »

wycz,
Zdaję sobie sprawę z tego że każda złotówka się liczy, i jak ktoś nie che wydać np 300zł na filtr (bo jak pisałeś to dużo pieniędzy w tych czasach) to ok. niech kupi chiński filtr bo na pewno będzie lepiej się sprawował niż np. kaskada aquaela a cena 30zł więcej. Jednak są ludzie którzy chcą kupić filtr średniej klasy, bo oszczędzali np.
3 miesiące i czytają na forum że np filtr HW jest rewelacyjny, bezawaryjny itd to zaczyna się zastanawiać czy go nie kupić (bo w końcu jest dwa razy tańszy niż unimax) kupi taki chiński filtr i sie wkurzy bo jest głośniejszy od filtrów markowych, nie kupi osprzętu, gorzej filtruje wodę itd.

Nie krytykuję oczywiście nikogo kto ma chińskie filtry , bo każdy ma inne priorytety w życiu, jeden woli 500zł wydać na filtr, a drugi za 500zł wypoleruje lakier w samochodzie w profesjonalnym zakładzie.

Po prostu trzeba powiedzieć że jest różnica w filtrze A i w filtrze B a nie wrzucać wszystkie filtry poza eheimem i fluvalem do jednego wora.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Faunazoo
Awatar użytkownika

Autor
wycz
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 11:14 pm
Telefon: 508109477
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zakup filtra

#34

Post autor: wycz »

Szkoda że dopiero teraz(jak masz wyprzedaż) zrobiłeś się taki aktywny w tym temacie :P
Pytałem i czekałem na uwagi i sugestie ale żadnych negatywny opinii nie uzyskałem! A więc kupiłem, i mam nadzieję że jak zmienię wkłady będzie ok!!!

Co do auta i 500zł to wiesz niekoniecznie jedziesz ze starą skodą Felicją do wypasionego salony gdyż zabiorą Ci auto za usługę(w efekcie będziesz musiał odpracować za wosk):P
A z tym worem to nie przesadzaj, według Ciebie hz jest pralką i nie można go porównać z innymi filtrami?
Dodam jeszcze że nie miałeś HZ(sam tak napisałeś) i do końca nie wiesz jak się sprawy mają.

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zakup filtra

#35

Post autor: FAUNAZOO »

wycz pisze:A z tym worem to nie przesadzaj, według Ciebie hz jest pralką i nie można go porównać z innymi filtrami?
no właśnie trzeba go porównywać, a w internecie panuje jeszcze trochę mylne przekonanie o filtrach.
Utarło się że eheim jest najlepszy (to akurat prawda) że firma tetra jest dobrą firmą, JBL super a aquael to dziadostwo bo ktoś miał w akwarium 60L fana mini
Prawda jest taka że wiele się zmieniło. Tetra jest dobra ale w robieniu pokarmu, filtry są raczej średnie i awaryjne.
JBL jest dobrą firmą mającą praktycznie same dobre produkty i do akwarystyki i terrarystyki jednak stare filtry kubełkowe CP250 kosztowały dwa razy tyle co e700 i jakość ich była sporo wyższa.
Aquael zaś udoskonalał unimaxy i bije na głowę tetrę i JBL-a.
warto też podkreślić że aquael ma kilka serii produktów
Seria profesional to między innymi unimax, turbo filtry, circulatory, sterilizatory uv.
jest jeszcze np seria hobby/basic i są to np fany, brzęczyki, midi kani.

Co do hanzy to tak jak pisałem nie miałem jej(inne z wymienionych filtrów użytkowałem w domu), co nie zmienia faktu że ją widziałem i sprzedawałem, mogłem rozłożyć na części pierwsze i przyjrzeć jej sie dokładnie. Kilku znajomych używało ją u siebie w domach bądź testowało w sklepach i wszyscy byli zgodni że jaka cena taka jakość.

Porównując filtr nie porównuje się go przez to że się podłączy i działa. dochodzą jeszcze inne kryteria, np. kultura pracy, dostępność części, serwis, dostępność wkładów, poziom filtracji, wydajność itd
Niestety chińskie filtry wychodzą tu raczej słabo, ale maję ten plus że są tanie i jak kupisz dobry egzemplarz to nie popsuje przez okres gwarancji.
wycz pisze:Co do auta i 500zł to wiesz niekoniecznie jedziesz ze starą skodą Felicją do wypasionego salony gdyż zabiorą Ci auto za usługę(w efekcie będziesz musiał odpracować za wosk):P
Jedni wydadzą 500 na akwarystykę inni 500 na znaczki pocztowe lub kupią dwie gry na konsolę. Piszę po prostu że to hobby, i ja prędzej wydam 500zł na filtr niż na znaczki lub makietę kolejki, bo znaczki i kolejka to jak dla mnie wyrzucenie pieniędzy w błoto, natomiast kupno filtra to dobry wydatek ;)
Pozdrawiam
Faunazoo
Awatar użytkownika

patryk94
Zapaleniec
Posty: 410
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:14 pm
Lokalizacja: Warszawa.Grochów
Na imię mam: Patryk
Płeć:

Zakup filtra

#36

Post autor: patryk94 »

Mam pytania co do kubełka:
1.Jakiej długości ma orginalne węże ?
2.Czy 2m węża zmienią jego prace w 200l ?
Mój fp https://www.facebook.com/LanosByPatryk

PFD Polskie Forum Daewoo
lanos.com.pl
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Zakup filtra

#37

Post autor: jgoluch »

Węże co najmniej 150cm u mnie.
Wydaje mi się, że ich długość nie odgrywa znacznej roli.

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zakup filtra

#38

Post autor: FAUNAZOO »

Wydaje mi się, że ich długość nie odgrywa znacznej roli.
im większa długość węża tym niższa jego wydajność
Pozdrawiam
Faunazoo
ODPOWIEDZ