Deszczownica

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
JAOS
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Deszczownica

#1

Post autor: JAOS »

Zainstalowałem filtr zew. Tetra EX 700 niestety deszczownica jest ok 4 cm pod lustrem wody. Pokrywa nie pozwala mi podnieść rurek wyżej. Czy ktoś miał taki sam problem i przerabiał rurki?
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Deszczownica

#2

Post autor: sum »

A co Ci przeszkadza,że jest pod wodą.Zawsze tak mam i miałem.Przekręć ją tak aby wypływająca woda falowała powierzchnią.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Deszczownica

#3

Post autor: rudy1986 »

deszoczwnia nie natlenia jezeli jest pod poziomem wody, powoduje lepszy "obrot wody" co likwiduje tzw mgle na tafli

Autor
JAOS
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Deszczownica

#4

Post autor: JAOS »

To jak w końcu natlenia czy nie natlenia :mrgreen: ? Chciałem podnieść deszczownicę, żeby nie rzucała sie w oczy tak bezpośrednio a przy okazji polepszyłoby to ruch tafli wody.
UBEZPIECZENIA PZU
Majątkowe: mieszkanie, dom, działka.
Komunikacyjne: OC, AC, NNW, Auto Pomoc, Auto Szyba, Auto bagaż
Podróżne: Wojażer (PZU Pomoc w podróży)

Tel: 696-704-696
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Deszczownica

#5

Post autor: rudy1986 »

powiem tak, jezeli nie masz przerybienia i masz duzo roslin to nie musisz stososwac deszczowni, tlen z deszczowni powoduje zmniejszenie co2 co jest wazne dla roslin ktore wytwarzaja o2. ja mam 4 akwaria i wogule nie stosuje deszczowni i ryby zyja:)

Autor
JAOS
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Deszczownica

#6

Post autor: JAOS »

rudy1986 pisze:powiem tak, jezeli nie masz przerybienia i masz duzo roslin to nie musisz stososwac deszczowni, tlen z deszczowni powoduje zmniejszenie co2 co jest wazne dla roslin ktore wytwarzaja o2. ja mam 4 akwaria i wogule nie stosuje deszczowni i ryby zyja:)
Niestety nie mam nic innego oprócz deszczownicy. na obecną chwilę baniak dojrzewa.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Deszczownica

#7

Post autor: krasnal »

rudy1986 pisze:tlen z deszczowni powoduje zmniejszenie co2
CIEKAWA TEORIA :arrow: możesz ja rozwinąć bo jestem b. ciekawy-może człek w nieświadomości żyje ?
JAOS pisze:w końcu natlenia czy nie natlenia
crookass pisze:woda natlenia się poprzez sam ruch tafli, nie muszą wlatywać bąbelki, żeby w wodzie był tlen

Autor
JAOS
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Deszczownica

#8

Post autor: JAOS »

Widać, że ile osób tyle zdań :). Należałoby to doprecyzować :)
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Deszczownica

#9

Post autor: sum »

JAOS pisze:Należałoby to doprecyzować
Co tu doprecyzowywać?Woda wypływająca z deszczownicy i poruszająca taflę wody powoduje natlenienie zbiornika.
Koledze rudy1986, raczej chodzi o to,że nadmierny ruch tafli powoduje wytrącanie się CO2 z wody.
Błędne określenie"tlen z deszczowni"jest pewnie wynikiem jakiegoś pośpiechu,roztargnienia lub ..... :x
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
JAOS
Bywalec
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Deszczownica

#10

Post autor: JAOS »

Czyli jeśli dołożę pompkę napowietrzającą to będzie OK?

Łoren
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: czw maja 19, 2011 5:40 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Deszczownica

#11

Post autor: Łoren »

Co do deszczowni jesli jest na bocznej szybie to można ewentualnie pomysleć o przerobieniu jej tak , żeby zatkać otwory od strony ściany tylnej (można to skutecznie zrobić za pomocą koszulki termokurczliwej) natomiast powiększyć nieco pozostałe od szyby frontowej spowoduje to wprowadzenie wody w lekki ruch wirowy - woda będzie krążyć po całym akwarium nie będą tworzyły się zastoiny a wszystkie składniki odżywcze dla roślin będą rozprowadzane równomiernie. Ustawienie deszczowni ma duże znaczenie, wtedy kiedy nie wyłączamy na noc CO2 i żeby uniknąć przyduchy warto nieco podnieść deszczownię wyżej aby napowietrzała wodę i jednocześnie aby wybijała nadmiary CO2 ( w nocy także rośliny wydzielają CO2) w dzień przy dużej masie roślinnej występuje równowaga wtłaczane CO2 = Wytwarzane przez rośliny O2 ( tak w przybliżeniu oczywiście ) Wylot deszczowni według mnie powinien znajdować sie pod wodą natoniast otwory wylotowe powinnyy być skręcone lekko w górę aby tafla wody lekko falowała ( w dzień) na noc można nieco podnieść w górę.
Takie rozwiazanie posiadam w moim akwarium i się sprawdziło.
Podkarpackie Forum Akwarystyczne
Awatar użytkownika

Bozi
Zapaleniec
Posty: 203
Rejestracja: wt maja 03, 2011 6:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Deszczownica

#12

Post autor: Bozi »

Co do deszczowni jesli jest na bocznej szybie to można ewentualnie pomysleć o przerobieniu jej tak , żeby zatkać otwory od strony ściany tylnej (można to skutecznie zrobić za pomocą koszulki termokurczliwej)
Jeżeli deszczownia składa się z dwóch części to jedną można po prostu skierować na ściankę.
ODPOWIEDZ