Kula a dziura

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Kula a dziura

#1

Post autor: Miro »

Jak podało CNN, w National Geografik opublikowano artykuł na temat CZARNEJ DZIURY.
W artykule tym jest napisane że amerykańscy naukowcu z NASA wytworzyli Czarną Dziurę w Kuli Akwarystycznej.
Obrazek
D kuli a. wpuszczono rybkę WOLF FISH. Rybka pływając wokół kuli, widząc swój ogon zaczynała pływać coraz szybciej, chcąc dogonić
rybkę płynącą przed nią, nie zdając sobie sprawy że goni swój ogon.
W ten sposób wytworzył się wir który ma właściwości Czarnej Dziury. Żeby się przekonać o tych właściwościach do tego wiru wpuszczono rybkę o nazwie Gupik. Rybka Gupik wpuszczona do Kuli-Czarnej Dziury z rybką Wolf zniknęła bez śladu
Obrazek
Powszechnie wiadomo ,że Czarna Dziura pochłania wszystko !
Na skutek tarcia cząsteczek " H ","2" oraz "O" temperatura Cz.D. jest wyższa niż zero st.C. i jak wszystkie ciała ciepłe emitują
energię. Naukowcy z NASA potwierdzili na podstawie tego eksperymentu drugą zasadę termodynamiki, co na licznych forach akwarystycznych zrobiło to duże zamieszanie.
Obrazek
Jeżeli woda przechodzi z jednego stanu {woda stojąca} równowagi do drugiego {woda wirująca } bez udziału czynników zewnętrznych {człowiek} a więc spontaniczne, to Entropia zawsze rośnie.
Obrazek
Wzór na entropie Cz. D. powstał przy założeniu, że podczas spadania Gupika do Cz. D. jej masa jest horyzont zdarzeń.
K-stała Boltzmana
A-powierzchnia wody horyzontu zdarzeń
C- prędkość w wirze
H- stała dzielona
G- stała grawitacyjna
Obrazek
Stwierdzono również, że według II zasady termodynamiki, każdy układ izolowany {akwarium} dąży do stanu równowagi {biotop}
w którym entropia osiąga maksimum. Zakładając że wszechświat jako całość jest układem izolowanym jak akwarium powinien on również dążyć do równowagi. Wychodząc z tych założeń wysunięto hipotezę "śmierci akwarystyki", według której wszechświat jak i akwarium w końcu dojdzie do równowagi termodynamicznej w której niepotrzebna będzie zamiana pracy cieplnej akwarysty na rozwój wszechświata.
Stwierdzenie tego faktu jest jednak stosunkowo trudne do zaobserwowania i dlatego prowadzi się liczne dyskusje na forach akwarystycznych, czy akwa jest czy nie jest układem izolowanym, czy też tylko zamkniętym, oraz akwarysta rzeczywiście dąży
do równowagi w zbiorniku.
Przeciwnicy tej koncepcji są zdana, że rozszerzającej się akwarystyki nie można traktować jako układu izolowanego,gdyż nie można wyznaczyć obszaru pozbawionego sklepu akwarystycznego.
Według NASA aktualna entropia akwarystyki jest jeszcze bardzo niska, w porównaniu z wartością "docelową" na co dowodem miały
być ceny ryb.
Z punktu widzenia fizycznego hobbysty-akwarysty, proces ekonomiczny również ma charakter jednokierunkowego wzrostu entropii
u sprzedawcy, sporadycznie formułowano teorię o ekwiwalentności pieniądza z kosmologicznego punktu widzenia.

Za błędy sory, ponieważ tak na szybko tłumaczyłem z " onclick="window.open(this.href);return false;


wysłane z mojego domu przez internet przy pomocy RWE STOEN
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kula a dziura

#2

Post autor: Lech-u »

W moim akwarium jest czarna dziura. Co chwilę znikają gupiki. Szczególnie małe.
Może mam małą czarną dziurę?

Dein

Kula a dziura

#3

Post autor: Dein »

Albo masz taką dużą, że widzisz tylko jej nieistotny fragment, który wygląda niepozornie.
W filmach ludzie często siadają na wielorybach albo innych dużych postaciach, czasami prehistorycznych i dziwują się, że podłoga jest śliska, podłoga jest ciepła, podłoga jest kudłata... Oj! Podłoga się rusza!!!! uciekajmy! Myśleliśmy, że usiedliśmy na podłodze, a to gigantyczne stworzenieeeee!
A przecież nie wyglądało. Ponieważ nie spodziewaliśmy się gigantycznego stworzenia i nie objęliśmy go zrazu spojrzeniem po całości.
Rozejrzyj się, Leszku, bo jesteś w przeogromnym niebezpieczeństwie.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Kula a dziura

#4

Post autor: Lech-u »

Możliwe, że trzeba rozepchać moją czarną dziurę, żeby była większa.

egefege
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt lis 18, 2008 12:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kula a dziura

#5

Post autor: egefege »

:-D

Wysłane z Tapatalk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły, poradniki, recenzje”