52l

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ

Autor
Mateusz
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 15, 2010 9:15 am
Lokalizacja:
Płeć:

52l

#1

Post autor: Mateusz »

Witam,

Banka dojrzewa juz 4 tydzien a ja jeszcze do konca nie wiem co chcialbym zeby w niej plywalo. Im dluzej sie zastanawiam tym bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, ze nie wyewoluowaly jeszcze rybki ktore by mi odpowiadaly ;)

Akwa 50x30x35

pH ok. 7
kH ok. 4
gh ok. 6

srednio zarosniete, maly korzen, kryjowki z kokosa, lupki.


Na razie wymyslilem sobie tylko harem borelek, i jesli chodzi o strefe przydenna beda tylko one. Zreszta nic wiecej sie tu chyba nie zmiesci. Natomiast co bedzie plywac przy powierzni- nie wiem. Glownym kryterium jest orginalnosc i to zeby w zbiorniku 'sie dzialo', wiec kasoczowate i danio pregowane odpadaja.

Na poczatku myslalem o karpiencowatych. W Warszawie chyba najczesciej spotykane sa szczupienczyki pregowane, przy nich jednak latwo nie mialby narybek pielegniczek ktory chcialbym, zeby zostal w spokoju odchowany. Przy innych przedstawicielach tej rodziny chyba byloby podobnie.

Potem przeczytalem tutaj o coraz bardziej popularnych microrasborach. Tutaj nie spodobaly mi sie cena i plochliwosc rybek ;) Ktos w dziale ogloszen pisal ze sprzedaje niedrogo stadko razbor czerwonopletwych. Gdyby nadawaly sie do tego litrazu to moglyby byc- tutaj prosze o podpowiedz, nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi w polskim internecie.

Nastepnie pomyslalem o powrocie do korzeni ;) Gubole. Problemem jest jednak to, ze rybki za jakies 3-4 miesiace trafia do wiekszego zbiornika w ktorym plywaja mlode brzanki sumatrzanskie i nie wiadomo cos stanie sie z ich ogonkami. Rozwiazaniem moga byc endlerki- coz, pomysle, nie mam wiekszego przekonania, ale moze jak zobacze jakies wyjatkowo ladne okazy to zmienie zdanie.

Najbardziej ucieszylyby mnie chyba jakies inne male zyworodki, ale tutaj wiadomo jak jest z dostepnoscia :???:

Wymienilem wszystkie opcje czy cos ominalem? Prosze o rade :) Wszelkie pomysly sugestie czy korekty mile widziane :)

Linf

Re: 52l

#2

Post autor: Linf »

Pomyśl sobie o Bystrzykach Amandy (co prawda to kąsacze) ale są ładne i nie rosną duże (ok. 2cm.) :) Na dno proponuję Corydoras Pygmejus (jako pomocników do sprzątania) a jeśli chodzi o Borelki to dałbym tylko parkę do tego litrażu bo tak prawdę mówiąc to będzie ok 40 litrów wody w bańce.
ODPOWIEDZ