KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

Tutaj znajdziesz informacje związane z wydarzeniami akwarystycznymi np. naszymi spotkaniami, wspólnymi imprezami, giełdami, wystawami, sympozjami itp.
Awatar użytkownika

peterz
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 11:32 pm
Lokalizacja: Latchorzew
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#61

Post autor: peterz »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Jak coś też jestem z Jelonek jeśli ktoś reflektuje wspólną wyprawę ZTM to proszę p pw. :D

Psyho

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#62

Post autor: Psyho »

Czy ktoś z przybywających na spotkanie ma do sprzedania hybrydy crystali ?

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#63

Post autor: cinek1916 »

No i obowiązki nie pozwoliły się pojawić...

Można prosić obecnych o parę słów co mnie ominęło?
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

Magia
Uczestnik
Posty: 21
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 4:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#64

Post autor: Magia »

Pozwolę sobie odpowiedzieć - wg mnie nie za dużo Cię ominęło.
Wydaje mi się, że jeśli coś się już wie, to tam nic nowego nie można było się dowiedzieć. Chociaż rośliny piękne przywieźli... kamienie i korzenie... marzenie.
Awatar użytkownika

peterz
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 11:32 pm
Lokalizacja: Latchorzew
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#65

Post autor: peterz »

No nic po za tym czego można się dowiedzieć poświęcając 15 minut na googlach .... czyli podstawy na temat kompozycji i doboru materiałów. Z drugiej strony czego się spodziewać w 3h, gdzie w programie musieli wcisnąć jeszcze reklamę produktów i konkursy. Pozdrawiam

Rrrrogaty

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#66

Post autor: Rrrrogaty »

To teraz moze ja coś napiszę. Przy czym od razu mówię, że ja z natury jestem dosyć krytyczny.

Spotkanie trwało niecale 3h bez kwadransa. Sala wypełniona w połowie lub w 2/3. Dosyć smutne i potwierdza, ze Wawa jest jakimś trójkątem bermudzkima akwarystyki. Ludzi niby dużo, akwaria mają, a jak co do czego to wychodzi, ze zainteresowanie niewielkie i nie są zainteresowani takimi warsztatami. Trochę szkoda, bo nie rokuje to dobrze na przyszłość i rozwój ekosystemu akwarystycznego w stolicy.

Prowadzący okazał się być całkiem miłym gościem. Swoją prezentację zaczął od wprowadzenia w podstawy kompozycji. Omówił kilka swoich projektów oraz skomentował kilka swoich kolegów. Jak dla mnie to byla najwartościowsza część całych tych warsztatów i szkoda, że nie było to bardziej rozwinięte, bo w gruncie rzeczy prowadząc skupił się głównie na kwestiach złotego podziału tylko. A jak dla mnie to niebezpiecznie pachnie już filozofią, której nie lubię. Moim zdaniem zabrakło trochę jednak ognia w tym co gość mówił, chociaż to może kwestia stresu, który zwłaszcza na początku dawał mu się we znaki.

W międzyczasie przedstawiciel Tetry dwoił się troił opowiadając o ich produktach. Wdawał się w dyskusje i odpowiadał na pytania widowni i śmiało można powiedzieć, że rzucił się wilkom na pożarcie. W kwestiach oświetlenia dał wyraźnie znać, ze nie ma pojęcia o czym mówi i się wyłożył (zalecanie świetlówek 2800K, totalny brak zrozumienia kwestii długości światła i barwy swiatła, lekka kompromitacja w mówieniu o mocy światła w ich zestawach). Na szczęście szybko temat zarzucił i poszedł dalej.

W drugiej części prowadzący zaczął zakładać przykładowe akwarium 60l. Podsypał podłoża, wyjął parę przygotowanych wcześniej korzeni oraz naręcza roślin warte kilkaset złotych i wszystko to upchał w akwarium.

Miłym akcentem było pozwolenie uczestnikom na urządzenie 3 kostek 30l, a następnie podarowanie ich im w prezencie.

Spotkanie lekko leżało od strony technicznej. Prowadzący walczył z mikrofonem jakby nie można mu zapewnić mikroportu i mikrofonu nagłownego. Kamera która miała pokazywać proces tworzenia akwarium przypomniała mi czasy pierwszych komórek - to co można było obserwować na ekranie było tylko zlepkiem pikseli.

Na koniec wszyscy dostali po zestawie upominkowym tetry, a w trakcie wystąpienia odpowiadający na pytania dostawali różne fajne fanty.

Prowadzący skupiał się głównie na kompozycji podczas zakładania akwariów. Kwestie techniczne i nawożenia zostały praktycznie zignorowane. Ewidentnie jest to człowiek, który realizując swoje zawodowe projekty po prostu idzie w markowe produkty i się takimi kwestiami nie za bardzo przejmuje. (A na marginesie... zapewne Tetra jest za cienka by podskoczyć Drakowi, ADZie czy innym tuzom - a wiadomo, nie można tu było ich przecież reklamować kosztem Tetry).

Idealnie nie było, ale tragicznie też nie i nie żałuje. Spodobał mi się patent z przyklejaniem kamieni do korzeni na sylikon, jakoś na to nie wpadłem nigdy. Spodobało mi się tłumaczenie pewnych sztuczek z perspektywą w akwarium. Dobrze było posłuchać na co zwracać uwagę przy tworzeniu kompozycji.

Aha. No i moim zdaniem potwierdziło się to co czułem od dawna. Cała ta akwarystyka naturalna to 60% pięknych materiałów (korzeni, kamieni, podłoży), 20% (wyczucia potrzeb roślin i stworzenia im odpowiednich warunków do rozwoju) i 20% wyczucia kompozycji i tego 'artistic touch'. Poza tym nie ma w tym żadnej filozofii.
Magia pisze:kamienie i korzenie... marzenie.
Zapraszam. Mam tego pół podwórka. A za tydzień przyjeżdżają 2 palety korzeni jeszcze.

Dein

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#67

Post autor: Dein »

ROGATEK pisze:Ludzi niby dużo, akwaria mają, a jak co do czego to wychodzi, ze zainteresowanie niewielkie i nie są zainteresowani takimi warsztatami. Trochę szkoda, bo nie rokuje to dobrze na przyszłość i rozwój ekosystemu akwarystycznego w stolicy.
Może mieszkańcy stolycy szanują swój czas?
Może nie zależy im na podglądaniu sprawdzonych schematów, tylko chcą sami dojść do tego, jak zrobić, żeby im się podobało?
Z relacji wynika, że nic odkrywczego. Nawet jeśli można chapnąć upominek od Tetry, wolałbym przez te 3 godziny dłubać w swoim akwarium, niż słuchać kolejnego wywodu na temat złotego podziału, który to motyw przewija się w najprzeróżniejszych dziedzinach i nie jest rzeczą, która najbardziej mnie kręci w akwarystyce.
3-godzinne warsztaty w kinie ani nie zamkną kwestii podstawowych, czego mogliby oczekiwać początkujący, ani nie zaspokoją kogoś, kto już jakieś doświadczenie ma.
Pokaz garów z zachętą kupna, loterią i występem Krzysztofa Krawczyka na zachętę.
Awatar użytkownika

Magia
Uczestnik
Posty: 21
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 4:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#68

Post autor: Magia »

Rogatek - no Twój opis ujął właściwie 99% moich spostrzeżeń. Liczyłam na jakieś smaczki, ciekawe patenty (coś jak z tym silikonem), a tu cienko było. Fajne było z budowaniem tej perspektywy, bo rzeczywiście nieźle wychodzi to fachowcom. Ale bardzo fajnie pobyć wśród ludzi, którzy mają taką samą pasję i porozmawiać sobie.
A korzenie... hmmm... w piątek zalewam 200l - jeszcze jakieś miejsce się znajdzie 8)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#69

Post autor: Lech-u »

Ze smaczków można wymienić: Colę Zero, popcorn i pifffo!. Ale to jak w każdym kinie.
Nie urzekło mnie to spotkanie.
Ale za to wiem, że na sali był szef reprezentantki i jej kolega z pokoju. Cenna wiedza.

Ten złoty podział to jedna wielka kicha. Zaledwie na jednym slajdzie udało się zmieścić w "przecięciach" złotych linii. Reszta kompozycji była mocno naciągana w kierunku złotego środka.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#70

Post autor: marcinzabki29 »

Pierwszy raz byłem na takich warsztatach, w sumie moja wiedza nie wiele się zwiększyła - a szkoda.
Myślałem, że więcej się dowiem. Akwarium które zostało założone podczas warsztatów nie bardzo mi się podobało,
z tego co zdołałem zobaczyć. Atmosfera w porządku.
Chociaż trochę się zawiodłem to na inne warsztaty chętnie się wybiorę.
Pozdrawiam Marcin

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#71

Post autor: pkucaba »

Tak na gorąco... Dziękuję za spotkanie. Miło było zobaczyć znajome twarze. Na warsztatach było sporo osób z naszego forum.

Bardzo dziękuję za wąkrotkę...

Same warsztaty pozwolę sobie opisać nieco później.
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#72

Post autor: Witek »

Dosyć krytyczne wypowiedzi...
Mi się podobało i na pewno tych 3 godzin nie żałuję...
Ja miałem małą wiedzę o akwariach naturalnych i czegoś z tego się dowiedziałem...
Strona techniczna na pewno była słaba i tu przed Katowicami i Wrocławiem powinni to poprawić.
Odpowiedzi na pytania dosyć "okrągłe" wiadomo polityka i czasem może brak wiedzy (światło)... Ale to trochę inny świat... bez kombinacji jak zaoszczędzić... sklep, gotowe nawozy i pewnie sporo innej chemii...
Marketing był OK (musiał być i dopiero pod koniec był bardziej nachalny) fajnie, że poparty tyloma produktami.
Tetra w mojej świadomości to głównie pokarmy... zobaczę jak po tych warsztatach, podczas wizyt w sklepach jak będę odbierał ich produkty...

Rrrrogaty

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#73

Post autor: Rrrrogaty »

O, smerd maruda się wypowiedział ;)

@Dein: Mi się wydaje, że mieszkańcy stolicy nie dokonywali takich skomplikowanych kalkuklacji odnośnie szanowania swojego czasu, bo po prostu nie mogli, nie wiedząc co ich tu czeka za bardzo. Warsztaty moim zdaniem cieszyły się małą popularnością ponieważ:

1. Tetra nie zadbała o odpowiednią reklamą i działanie z wyprzedzeniem. 13 osób zgłaszających się w konkursie FB chyba tylko to potwierdza, że mają niewielki odbiór.
2. Środek tygodnia i godzina mogły nie być najlepszym wyborem. Wbrew pozorom sporo ludzi kończy późno pracę i pewnie wolą pojechać do domu odpocząć/zjeść niż lecież od razu na 3h warsztaty.
3. Tematyka mogła się wykazać za ambitna. Z moich rozmów z akwarystami widzę, że dla wielu osób problemem są zwykłe podstawy. Nauka kompozycji to dla nich po prostu jakieś fanaberie, jeśli nie do końca wiedzą, że mieczyków nie można trzymać w 25l, albo co to jest cykl azotowy.



Cała ta nauka o kompozycji to jest to takie trochę patykiem na wodzie pisane. Wiadomo, że sa jakieś ogólne podstawy, które można wyłożyć w 20min, ale to nie sprawi, że ktoś będzie w stanie zrobić ładne akwarium. Jak to mówią anglicy - easy to learn, hard to master. Niestety pominięto tu zupełnie aspekt finansowy, ale pewnie dlatego, by ludzi nie zniechęcać.

Dein

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#74

Post autor: Dein »

Ludzie na tym forum chodzili już na lepsze warsztaty z akłaskejpingu. Efektem tego był nie żaden "rozwój ekosystemu akwarystycznego stolicy", tylko to, że parę osób nauczyło się małpować wciąż te same schematy, sprawniej mocować mech i zakodowało sobie, co jest modne, dobre i ładne, bo podpatrzone na warsztatach, a co trzeba skrytykować, bo nie mieści się w schemacie. Dla mnie to żaden rozwój, tylko początek jednakowej masówki. Maleńko jest osób, dla których warsztaty staną się punktem wyjścia do tworzenia własnej wizji. Widać po akwariach - większość przyswoiła schemat i już od niego nie odejdzie.

Nie przeszkadzają mi sponsorowane warsztaty, nawet jeśli będą dotyczyły wiązania supełka na żyłce. Przeszkadza mi, kiedy ktoś sugeruje, ze masowe uczestnictwo w takich warsztatach odmieniłoby stołeczną akwarystykę na lepsze, a brak zainteresowania warsztatami z podstaw z kompozycji źle rokuje na przyszłość.

Aquascaping to jak kierunek "bukieciarstwo" na studiach ogrodniczych. Pole popisu dla ogrodników z zacięciem artystycznym (smutno byłoby bez nich). Ale nie kwintesencja ogrodnictwa, wiec nic złego ogrodnictwu się stanie, jeśli przyszli ogrodnicy odpuszczą sobie zajęcia z układania kwiatków.

Rrrrogaty

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#75

Post autor: Rrrrogaty »

Dużo masz do powiedzenia Dein ja na kogos kogo na tym spotkaniu nie było...

Ja wolę, by ludzie małpowali schematy i tworzyli masowe 'naturale' niż w kółko sypali żwirek do akwarium, wpuszczali mieczyka i molinezje i garść moczarki ciesząc się jakie to super akwarium zrobili. Tego typu warsztaty na pewno pobudzają ambicje i pokazują, ze akwarium to coś więcej niż tylko 'manie rybek'. Poza schematami były też pokazane kompozycje, które poza te schematy wychodzą swoją drogą.

Nasza stołeczna akwarystyka leży i kwiczy. W innych miastach odbywają się ciekawe imprezy, a co się dzieje w Wawie? Moim zdaniem praktycznie nic. Mamy PZA ze swoim podstarzałym prezesem i kupą wspomnień, że kiedyś było lepiej. Mamy piękne wspomnienia o giełdzie na kole i kilku dziadków co się tam spotykają na piwko. Mamy parę upadających sklepów i dużo sieciówek na które wszyscy psioczą. Trochę kiepsko jak na aglomeracje co ma 2mln ludzi.

A dlaczego to rokuje źle na przyszłość? Przyjąłeś jakąś płytką interpretacje. Dlatego źle, że następnym razem Tetra będzie wolała zrobić kolejne edycje warsztatów w Trójmieście, gdzie miała pełną salę ludzi niż w Warszawie. I po prostu nie będzie kolejnych takich imprez u nas, bo i po co.

Im więcej imprez tym lepiej. Będą lepsze, będą gorsze, ale będzie to podsycać zainteresowanie akwarystyką wśród ludzi. A to będzie ściągać inwestorów i sponsorów, a to znowu będzie impulsem też dla imprez oddolnych. Zacznie powstawać cały ekosystem i z czasem to zaprocentuje.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#76

Post autor: Lech-u »

Mnie zdziwiła definicja "Naturalnej Akwarystyki".
Otóż, z warsztatów dowiedziałem się, że naturalna akwarystyka to taka, która na siłę próbuje w akwarium zrobić las lub góry. Przyznaję, ze rzadko w czasie moich podróży do różnych naturalnych miejsc udawało mi się zobaczyć w lesie ryby pływające między konarami drzew, a jeszcze rzadziej widywałem ryby pływające między wierzchołkami gór porośniętych krzakami. Z tego samego powodu dość sceptycznie podchodzę do "akwarii" z wodospadem z piasku lub z rzeką z bąbelków. Dla mnie to jest mega kicz i wcale mi się to nie podoba.
Wolę jak korzenie w akwarium udają korzenie drzew podmytych przez przepływającą wodę, a kamienie tworzą "usypisko" powstałe w strefie przybrzeżnej.

Dla mnie takie udawanie lasu lub gór w akwarium to mniej więcej tak jakby w klatce z papugą odtworzyć dno jeziora. Bez sensu.
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#77

Post autor: Winter »

Ona jest "naturalna", bo inspirowana naturą. Przynajmniej tak brzmi teoria w wykonaniu Mistrza Amano. Ja, osobiście lubię akwaria naturalne, ale nigdy nie czułam potrzeby by uzasadniać to jakąś głęboką filozofią.

Szkolenie było było dokładnie tym, czego się spodziewałam. Podstawy teorii akwariów naturalnych + dawka reklamy marki Tetra.
Jedyne, co mi przeszkadzało to jakość kamery z której był obraz na ekranie.
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm

Dein

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#78

Post autor: Dein »

ROGATEK pisze:Dlatego źle, że następnym razem Tetra będzie wolała zrobić kolejne edycje warsztatów w Trójmieście, gdzie miała pełną salę ludzi niż w Warszawie. I po prostu nie będzie kolejnych takich imprez u nas, bo i po co.
Nie boli mnie to.
Gdyby obrażona brakiem zainteresowania warsztatami Tetra wycofała swoje produkty z warszawskiego rynku, może bym się zmartwił, chociaż nie za bardzo, bo takie czasy, że taniej wychodzi kupować w necie, niż w warszawskich sklepach stacjonarnych.

No dużo mam do powiedzenia, jeśli ktoś ma dziwną pretensję o małą frekwencję na dziwnej imprezie. Nie zainteresowałem się akwarystyką dlatego, że jakaś firma się o to starała i organizowała pokazy swoich produktów, tylko dlatego, że chciałem mieć ryby i dla mnie ryby i rośliny są podstawą, wokół której wszystko się kręci, nie komercyjne zabiegi, modne produkty i trendy w aranżacjach. Jest bardzo dużo opcji pomiędzy "małpować najnowsze trendy" i "wrzucić żwir i mieczyka i cieszyć się, że super akwarium". Nie musi mnie żadna z tych dwóch ekscytować.

Poza tym nie zależy mi, żeby akwarystów było coraz więcej. Wolałbym, żeby szło to w jakość, z naciskiem na znajomość potrzeb zwierząt. Nie na zasadzie - łojej, poszedłem na targi czy tam warsztaty i było tyle fajnych rzeczy, że teraz sam muszę to mieć, muszę mieć takie samiuśkie akwarium z patykiem sterczącym pod najwłaściwszym kątem, najnowocześniejszy sprzęt firmy X i najmodniejszą w tym sezonie rybę, która będzie pasowała do stylu.

Obędę się spokojnie bez pokazów Tetry. Tego i tych, które się w przyszłości nie odbędą, bo nie ma faktycznego zainteresowania narzuconą (z uwzględnieniem komercyjnej korzyści) tematyką.
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#79

Post autor: Winter »

Dein pisze:Obędę się spokojnie bez pokazów Tetry. Tego i tych, które się w przyszłości nie odbędą, bo nie ma faktycznego zainteresowania narzuconą (z uwzględnieniem komercyjnej korzyści) tematyką
Rany, Dein! Przecież nikt cię nie zmusza. Przymusu nie ma.
A wycofywanie produktów jest uciążliwe. Zostaje coraz mniejszy wybór.
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm

Rrrrogaty

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#80

Post autor: Rrrrogaty »

Dein powiedz mi dlaczego dostajesz takiej trzęsiawki ile razy jest mowa o jakichś autorytetach i propagowaniu akwarystyki? Nie chcę Cię martwić, ale jeśli chcesz być taki proeko i rybciowy lover to powinieneś odesłać swoje rybki do miejsc z których pochodzą, akwa stłuc i posypać głowę popiołem. Bo choćbyś na rzęsach stawał to nigdy żadna akwarystyka (czy to kiczowaty natural czy ortodoksyjny biotopowiec) nie będzie czymś pozytywnym w kwestii dobrostanu ryb.

I jeszcze jedno Dein. Akwarystyka nie pójdzie sama w jakość. Jakość wykuwa się małymi kroczkami z dużej 'masy'. Ludzie nie nauczą się sami siebie jak zakładać dobre akwaria.


@Lech-u: To o czym Ty piszesz to jest akwarystyka biotopowa czyli dążenie do maksymalnego odwzorowania jakiegoś biotopu w akwarium pod kątem estetycznym i fizyko-chemicznym. Akwarystyka naturalna natomiast jest próbą odwzorowania fragmentu krajobrazu naturalnego w akwarium, nawet jeśli jest to krajobraz nie związany ze środowiskiem wodnym.
Ostatnio zmieniony czw paź 08, 2015 11:57 am przez Rrrrogaty, łącznie zmieniany 1 raz.

Dein

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#81

Post autor: Dein »

No nikt mnie nie zmusza, tylko pretensja wisi w powietrzu, że za mało osób pompuje balonik.

Autorytety sobie sam wybieram. O. Czytam forum, wybieram sobie, co mnie ciekawi. Inspiruje mnie pan, który rozmnożył krewetki amano i opisuje uczciwie swoje wzloty i porażki. Inspiruje mnie Ziabak, która godzi ilość z jakością i szacunkiem do zwierząt. Albo Rhino, bo odpowie fachowo i w oparciu o własne praktyki na każde pytanie techniczne. Mógłbym wymieniać.
Lubię otoczenie ludzi, którzy wiedzą więcej. Nie lubię towarzystwa ludzi, którzy uwierzyli, że ich wiedza w jakimś temacie nie podlega dyskusji, bo są autorytetami.
Ostatnio zmieniony czw paź 08, 2015 12:08 pm przez Dein, łącznie zmieniany 1 raz.

Rrrrogaty

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#82

Post autor: Rrrrogaty »

To nie jest Deinie pretensja tylko smutna obserwacja. Jest kiepsko i nie wygląda, by miało być lepiej.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#83

Post autor: Lech-u »

ROGATEK pisze:@Lech-u: To o czym Ty piszesz to jest akwarystyka biotopowa czyli dążenie do maksymalnego odwzorowania jakiegoś biotopu w akwarium pod kątem estetycznym i fizyko-chemicznym.
Nie zawsze, ale owszem, tak bywa.
Można np. wsadzić korzeń do Malawi. Dlaczego nie? Czy tam nie ma korzeni w tym jeziorze?

Albo kamienie do biotopu amazonki. Dlaczego nie?

Tylko nie widzę powodu, żeby usypywać jakieś górkso, które ma niby przypominać górsko a wcale nie przypomina.

Dein

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#84

Post autor: Dein »

Dopisałem coś do poprzedniego posta po czasie.

I nie rozumiem nadal, co Cię tak smuci. Organizator się przeliczył, szacując liczbę zainteresowanych i tyle. Udawać, że jest inaczej, żeby sztucznie nakręcić machinę?
Zupełnie inne wrażenie odnosiło się, kiedy ekipa speców z PeHa zorganizowała warsztaty u siebie, a chętnych było więcej niż miejsc. Zadowolenie uczestników też było dużo większe.

Rrrrogaty

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#85

Post autor: Rrrrogaty »

Dein pisze:Zupełnie inne wrażenie odnosiło się, kiedy ekipa speców z PeHa zorganizowała warsztaty u siebie, a chętnych było więcej niż miejsc.
Może dlatego, ze Tetra wynajęła salę kinową na kilkaset osób, a w PeHa przy kilkunastu osobach w sklepie robi się tłoczno? :D
Lech-u pisze:Nie zawsze, ale owszem, tak bywa.
Można np. wsadzić korzeń do Malawi. Dlaczego nie? Czy tam nie ma korzeni w tym jeziorze?


Z tego co widziałem na Dyskowery to chyba nie ma, chociaż nie pokazywali go zbyt przekrojowo. A ortodoksi malawiści za ten korzeń, by Ci pewnie zrobili przeciąganie pod kilem ;).

Dein

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#86

Post autor: Dein »

O tym mówię. Jeśli jest garstka zainteresowanych, nielzia udawać, że jest inaczej, tylko po to, żeby stworzyć pozory, które z kolei zachęcą firmy do robienia następnych rzeczy na takim sobie poziomie.
Brać z rozmachem salę kinową i liczyć, ze się zapełni i słuchać potem, że niewiele ktoś skorzystał albo brać małą grupę i robić na niej jak najlepsze wrażenie. Ciekawe, który organizator bardziej zyskał i zechce rozwijać działalność w Warszawie w przyszłości.

Siebie nazywasz osobą krytyczną i piszesz, ze było tak sobie. Mnie nazywasz smerdem Marudą, bo tłumaczę, dlaczego sobie podarowałem coś, co już na etapie zaproszenia wydawało mi się takie sobie i potrzebne głównie Tetrze.

Rrrrogaty

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#87

Post autor: Rrrrogaty »

Nazywam Cię smerfem marudą i Ty dobrze tym wiesz, więc bądź tak miły i nie udawaj głupiego, że nie wiesz co miałem na myśli, a w czym literówka mi przeszkodziła...

W sumie dosyć zabawne - zaczynasz piać peany o PeHa... :D Pociągnąłbym temat dalej, ale nie wypada bym się produkował publicznie o konkurencji więc zapraszam w razie czego na priv.


Warsztaty Tetry były jakie były. Mogły być lepsze, mogły być też dużo gorsze. Cieszę, że się odbyły i mam nadzieje, że Tetrowcy wyciągną odpowiednie wnioski i pociągną temat dalej.

Dziękuje za dyskusje.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#88

Post autor: pkucaba »

Tak trochę może skupimy się na warsztatach, a nie ideologii. Tetra dała ciała w paru elementach. Swoje odczucia napiszę w wolnej chwili.
Brawa należą się za inicjatywę.
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…
Awatar użytkownika

Conrad
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 13, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#89

Post autor: Conrad »

ROGATEK pisze: Nasza stołeczna akwarystyka leży i kwiczy. W innych miastach odbywają się ciekawe imprezy, a co się dzieje w Wawie? Moim zdaniem praktycznie nic.
Nie zgadzam się z Tobą. Bardzo ciekawe są "Warszawskie Dni Akwarystyki" (maj) czy "Ogólnopolskie Sympozjum Akwarystyczne" (marzec). Można tam posłuchać wiele ciekawych wykładów naukowych, bardzo podobało mi się wystąpienie np.: dr Macieja Kamaszewskiego z Pracownii Ichtiobiologii i Rybactwa z SSGW. Wartość takich konferencji jest wysoka, ale już frekwencja niska, co jest bardzo smutne. Możliwe, że nie zawsze pora jest odpowiednia i My warszawscy akwaryści wolimy wybierać inne rozrywki.

Dein

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#90

Post autor: Dein »

Nie piszę peanów na temat PeHa (nie moja bajka). Mówię tylko, że wg mnie mają mądrzejszą strategię i lepiej ocenili warszawskie potrzeby. Może nie musimy być drugim Trójmiastem, bo specyfika rynku inna.

Wiem, że smerd maruda to tak naprawdę smerf maruda, ale zachowanie oryginalnej pisowni to zawsze radość dla mnie.

Rrrrogaty

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#91

Post autor: Rrrrogaty »

Conrad pisze:
ROGATEK pisze: Nasza stołeczna akwarystyka leży i kwiczy. W innych miastach odbywają się ciekawe imprezy, a co się dzieje w Wawie? Moim zdaniem praktycznie nic.
Nie zgadzam się z Tobą. Bardzo ciekawe są "Warszawskie Dni Akwarystyki" (maj) czy "Ogólnopolskie Sympozjum Akwarystyczne" (marzec). Można tam posłuchać wiele ciekawych wykładów naukowych, bardzo podobało mi się wystąpienie np.: dr Macieja Kamaszewskiego z Pracownii Ichtiobiologii i Rybactwa z SSGW. Wartość takich konferencji jest wysoka, ale już frekwencja niska, co jest bardzo smutne. Możliwe, że nie zawsze pora jest odpowiednia i My warszawscy akwaryści wolimy wybierać inne rozrywki.

Ale mi jest mało Conrad. Jesteśmy stolicą i ogromną aglomeracją - jest ogromny potencjał. A gdzie konkursy na zakładanie akwariów? A gdzie konkursy na ryby i krewetki? Gdzie warsztaty? Gdzie jakieś zajęcia dla młodych? Fajnie, że są te dwie imprezy gdzie można pójść i posłuchać mądrych ludzi, ale trzeba też to wszystko jakoś sprzedać większym masom, które na co dzień: "chcą mieć po prostu ładne akwarium".
ODPOWIEDZ